800x6001024x768Auto Width
Hlavné menu
Kedy zvoní ?
Organizácia školského roka
Prázdniny
Školský poriadok
Zmluvy, faktúry, objednávky
Profil verejného obstarávateľa
Pracovné ponuky
*********************
Počet zobrazení obsahu : 264594
Kalendár voľných dní
<< December 2015 >> 
 Po  Ut  St  Št  Pi  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
2122
   
web@zsspisskystiavnik.sk
Video


Základná škola Erb Základnej školy
Slnečná 422
059 14 Spišský Štiavnik 
tel: 052 / 7785614          email : Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
 
 
Riaditeľka školy: Mgr. Mária Martinková 
Zástupkyňa riaditeľky : Ing. Iveta Martinková    

Právna forma: Rozpočtová organizácia   IČO: 37785681    DIČ: 2021485444  Zriaďovateľ: Obec Spišský Štiavnik

Školský rok 2015/2016                 Počet tried 25                   Počet žiakov 372


 

AKTUALITY - OZNAMY

 
Chemická show 23.11.2015

img 1277Veľká chemická show

V pondelok 23.11.2015 sa naši žiaci mohli zahĺbiť do tajov chémie pri sledovaní „Veľkej chemickej show" – predvádzanie rôznych chemických reakcií sprevádzaných úžasnými vizuálnymi efektmi.
Žiakom bola prezentovaná chémia hravou a zábavnou formou nakoľko vieme, že to nie je veľmi obľúbený predmet a naša škola nemá k dispozícii laboratórium.
Počas 60 minútového programu bolo formou pokusov prebraté učivo od šiesteho po deviaty ročník. Súčasťou programu bola aj penová a bublinková show, ktorá slúži ako predpríprava na predmet chémia pre žiakov prvého stupňa...

Čítať celý článok...
 
Týždeň boja proti drogám ( 16.11. – 20.11.2015)

Týždeň boja proti drogámDoba a obdobie, v ktorom žijeme skloňuje slovo boj dennodenne a až príliš často na to, aby sme sa tvárili, že sa nás to netýka a nedotýka. Nik z nás neostáva v týchto dňoch voči tomuto pojmu nezaujatý, nestranný, flegmatický či nevšímavý. Premáhajú nás city ako sú strach, hnev, zlosť, nechápavosť,...
V našej škole sme minulý týždeň bojovali na úplne inom fronte a so zbraňami azda najmierumilovnejšími – dobrá nálada, chuť urobiť niečo pre seba, odvaha, vôľa, radosť, nadšenie, ... tie nás sprevádzali počas týždňa patriacemu BOJU PROTI DROGÁM. Stolnotenisový turnaj, futbalový turnaj, majstrovstvá v piškvorkách, v skladaní puzzle, švihadlový maratón, xbox-ová šou, aranžovanie vianočných dekorácií, tvorba plagátov, literárna čajovňa, aerobic, hudobný koncert, šantenie s farbami, beseda o nebezpečenstve požívania alkoholu a fajčenia, popoludnie so Spievankovom, tvorba knihy o najnebezpečnejších drogách a implementovanie tematiky drogových a iných závislostí do vyučovania, to všetko tvorilo bohatý štvordňový program...

Čítať celý článok...
 
Prázdninový vidiek očami detí

Prázdninový vidiek očami detíNaša žiačka, Magdalénka Slodičáková z 8.A triedy, získala pod vedením pani učiteľky Bc. Ing. Elenky Martinkovej nádherné prvé miesto vo výtvarnej súťaži „Prázdninový vidiek očami detí", ktorú organizovalo Občianske združenie MAS PRAMENE a jej vyhodnotenie prebehlo 18.11. 2015.
Usporiadateľ výtvarnej súťaže odmenil úspešných žiakov – výtvarníkov nielen nekonečným potleskom žiakov ZŠ Spišské Bystré, ale aj hodnotnou cenou – 30 € poukazom na nákup kníh, ako aj návštevou Múzea TANAP-u spojenou s prehliadkou filmu o našich krásnych veľhorách. Na záver krásne prežitého dňa si mladí výtvarníci spolu s pedagogickým dozorom pochutnali na skvelom obede v Tenisovom centre v Tatranskej Lomnici. Za kultúrny zážitok ďakujeme pani manažérke OZ MAS PRAMENE Emílii Ringošovej.

Bc. Ing. Elena Martinková

Čítať celý článok...
 
Súťaž v prednese poézie a prózy - Štolcova Hranovnica

img 0978    Aj tento školský rok sa uskutočnila recitačná súťaž, Štolcova Hranovnica, organizovaná na počesť hranovníckeho rodáka a jazykovedca, Dr. Jozefa Štolca.

Našu školu na tejto súťaži reprezentovali traja žiaci, pričom všetci obsadili popredné miesta.

V kategórii starší žiaci - poézia obsadil druhé miesto náš žiak Tadeáš Martinko zo 7.A triedy. Rovnako úspešné boli aj naše reprezentantky zo 4.A triedy, a to Melánia Martonová, ktorá získala druhé miesto v kategórii mladší žiaci – próza a Bianka Slivková obsadila rovnako druhé miesto v kategórii mladší žiaci – poézia. 

Mgr. Bužbacherová

Čítať celý článok...
 
Návšteva divadelného predstavenia v Spišskej Novej Vsi

divadlo snvDňa 5.11.2015 sa žiakom I. stupňa naskytla milá príležitosť navštíviť divadlo v Spišskej Novej Vsi. Ráno pred budovou základnej školy čakali pristavené autobusy, ktorými sa dopravili do divadla.
Už v autobuse boli žiaci zvedaví a plní očakávania. Pozreli si rozprávku „Snehulienka a sedem trpaslíkov." Všetci žiaci boli očarení a so zatajeným dychom sledovali divadelné predstavenie, ktoré sa im veľmi páčilo, a preto hercov na záver odmenili dlhým potleskom.
Cesta domov im ubehla veľmi rýchlo a žiaci si odniesli domov nezabudnuteľný zážitok.

Mgr. Alena Želonková, Mgr. Marcela Lindemanová

 

Čítať celý článok...
 
Fotenie 6. novembra 2015

Oznamujeme rodičom a žiakom školy, že  

6.novembra 2015 (piatok) sa budú naši žiaci fotiť. 

Pre kúpu fotografií sa žiaci a rodičia rozhodnú až po vyhotovení fotografií na základe spokojnosti.

fotenie

Čítať celý článok...
 
Jesenné prázdniny

Jesenné prázdninyTermín prázdnin: 29. - 30. október 2015

Posledný deň vyučovania pred začiatkom prázdnin: 28. október 2015 (streda)

Začiatok vyučovania po prázdninách: 2. november 2015 (pondelok)

 
Mliečny deň v 4. A

Mliečny deň v 4.A    Deň 20. október 2015 sme začali netradične. Vyučovanie sme začali rozprávaním o mlieku, jeho význame, mliečnych výrobkoch a ich rôznorodosti. Prvá vec, o ktorú sa žiaci zaujímali boli raňajky, rozprávali sme ako vyzerajú raňajky u nich doma, či sú dôležité, čo by sa malo jesť na raňajky. . .

Čítať celý článok...
 
Jeseň v lese 3. A

 
Rodičovské združenie

Vážení rodičia,rodicovske

riaditeľstvo Základnej školy v Spišskom Štiavniku Vás srdečne pozýva na plenárne  a triedne rodičovské združenie, ktoré sa bude konať dňa

6. októbra 2015 (utorok) o 17:00 hod. v budove našej školy.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

 
Účelové cvičenie

img_0582

turista1Riaditeľstvo Základnej školy oznamuje žiakom a rodičom, že dňa 17.septembra 2015 (vo štvrtok) bude účelové cvičenie. Žiaci prídu o 9:00 hodine v športovom oblečení a prinesú si prezuvky.

 

 
Organizácia školského roka 2015/2016

školaRiaditeľstvo Základnej školy, Slnečná 422, Spišský Štiavnik oznamuje rodičom a žiakom školy, že slávnostné otvorenie školského roka 2015/2016 sa uskutoční 2. septembra 2015 (streda) so začiatkom o 9:00 hod. v budove základnej školy. Žiaci si so sebou prinesú prezuvky.

V školskom roku 2015/2016 bude v období školského vyučovania spolu 191 vyučovacích dní, 43 sobôt a nedieľ, 24 dní prázdnin (z ktorých 6 dní pripadne na sviatky) a ďalšie 3 voľné dni sviatkov. Obdobie školských prázdnin (letné prázdniny) bude trvať 64 dní.

Organizácia školského roka 2015/2016

Prázdniny v školskom roku 2015/2016

 

 
Obnova doskočiska

Obnova doskočiska 

  V rámci výučby tematického celku občianskej náuky 7. ročníka „Dobrovoľníctvo", vznikol v hlavách žiakov 7.A triedy v spolupráci s p. uč. Bukovičovou nápad, zachrániť už doslova zdevastované a nepoužívané doskočisko v areáli ZŠ. Nápad sa doslova bleskovo premenil na skutočnosť a práce postupovali rýchlym tempom. Do spolupráce sa zapojili aj ostatní žiaci, predovšetkým žiaci 6.B triedy, čoho výsledkom sa stalo zrenovované doskočisko, ktoré bude slúžiť všetkým deťom našej školy.

Ing. Maliňák

 
Zber papiera

Zber papiera

Vyhodnotenie zberu papiera 2015

 Zberu papiera sa zúčastnilo 13 žiakov, celkom sme vyzbierali 3250kg.

                                        Na 1. mieste sa umiestnila 6.A trieda - 1325kg

Čítať celý článok...
 
Hornádske hry 2015

Hornádske hryNeodmysliteľnou súčasťou júnového obdobia patrí už každoročne organizovanie Hornádskych hier, ktoré tohto roku pripadlo na ZŠ Spišské Bystré. 17.júna 2015 sa 33 žiakov našej školy zúčastnilo športových súťaží, kde sme sa chceli prezentovať v tom najlepšom svetle. A že výber jednotlivých súťažiacich nebol náhodný, ukázalo celkové umiestnenie medzi zúčastnenými školami. Po prvý krát v histórii obnovených Hornádskych hier sa naša škola umiestnila na celkovom 2.mieste. K tomuto výbornému výsledku prispeli všetci žiaci, ktorí reprezentovali našu školu.

 

Čítať celý článok...
 
Návšteva u hasičov

Hasici a 2.ANa jednej hodine Vlastivedy sme sa vybrali navštíviť hasičov do hasičskej zbrojnice. Úlohy sprievodcov svetom hasičov sa zhostili dlhoroční hasiči Gabriel Chripko a Miroslav Javorský, ktorí nám veľmi trpezlivo a podrobne porozprávali o práci a poslaní dobrovoľných hasičov.
Názorne nám ukázali nástroje, ktoré hasiči pri svojej práci používajú, rôzne zásahové oblečenie, ktoré sme si mohli aj vyskúšať.

Čítať celý článok...
 
Rozprávkové predstavenie Psíčkovo

psíčkovoDňa 10. júna 2015 sa v našej škole konalo činoherné rozprávkové predstavenie Psíčkovo s prvkami detského muzikálu, v podaní profesionálnych hercov Divadla Jonáša Záborského z Prešova. Zúčastnili sa ho žiaci 1. - 9. ročníka. Mladí herci predviedli deťom úsmevný a milý príbeh zo života psíkov s výchovným podtónom, ktorý bol obohatený aj o veselé pesničky. . .   

Čítať celý článok...
 
Školský výlet Sloupnice

Školský výlet SloupniceV dňoch 27. mája – 29. mája 2015 sme navštívili Sloupnice. V utorok večer 26. mája nás rodičia odviezli na vlakovú stanicu do Popradu, kde sme sa s nimi rozlúčili a nasadli do vlaku. Väčšina z nás vo vlaku nespala, ale užívala si cestu do Žiliny, kde sme čakali hodinu na prípoj do Českej Třebovej. Ráno sme sa z vlaku premiestnili na autobusovú stanicu, kde sme čakali na autobus, ktorý nás odviezol do obce Sloupnice...

Čítať celý článok...
 
Privítali sme vzácnu návštevu z Banskej Štiavnice

Sokoliari     Základná škola s materskou školou Maximiliána Hella leží v srdci Štiavnických vrchov priamo pod legendami ospievaným Sitnom (1009 m.n.m). Na tejto škole sa ako na jedinej základnej škole na svete vyučuje predmet Sokoliarstvo, poľovníctvo a lesníctvo. My sme si túto školu pozvali , aby nám ukázali čo ich dravé vtáky dokážu. Obdivovali sme šikovnosť sokolov, jastrabov, vznešenosť orla i roztomilú sovičku Belaňu. Na lúke pri škole nám porozprávali o spôsobe života dravých vtákov, ukázali ich rýchlosť, obratnosť, presnosť pri love a ich nádherný majestátny let.

Viac vo fotogalérii
 
Čítame s Osmijankom

Čítame s OsmijankomV školskom roku 2014/2015 prebehol už 11. ročník literárnej súťaže Čítame s Osmijankom, do ktorej sa zapojili aj žiaci 5.A triedy. Cieľom súťaže je rozvíjať u detí čitateľskú gramotnosť a zároveň im predstaviť najvýznamnejšie diela detskej svetovej a slovenskej literatúry. Našou odmenou nám bolo nielen to, že sme sa zoznámili s hodnotnými dielami a ich autormi, no sladkú odmenu v podobe Osmijanka, nám pripravil aj žiak 5.A triedy Marcelko Marton. Tortu pre spolužiakov pripravil spoločne spolu so svojimi súrodencami. V mene celej triedy vyslovujem veľké ĎAKUJEM.

Mgr. Katarína Bužbacherová

Zobraziť viac...
 
Výsledky 1. ročníka futbalového turnaja o majstra školy.

futbalista2Nástupom pekného jarného počasia pokračoval futbalový turnaj 5-členných mužstiev, ktorého prvá polovica sa odohrala na jeseň minulého roka. Odohralo sa zostávajúcich 36 zápasov, z ktorých vzišli celkoví víťazi. Z celkového priebehu, ako aj z dosiahnutých výsledkov mali všetci veľkú radosť.

Čítať celý článok...
 
Deň matiek

img_0115

Pozvánka na Deň matiek

 
MaTúŠ 2015

MaTúŠ 2015Dňa 4.5.2015 sa naši žiaci zúčastnili 5. ročníka talentovej súťaže Matúš 2015, ktorá sa konala vo Vikartovciach. Našu školu v kategórii „Tanec" reprezentovala skupina Active8 v zložení – Dušana Maliňáková, Mária Lapšanská, Patrícia Lapšanská, Júlia Kacvinská, Magdaléna Slodičáková, Kristína Bachledová, Karolína Kvasňáková a v kategórii „ Hra na hudobnom nástroji" Kristián Gajdoš, ktorý predviedol hru na saxofóne. Vo veľkej konkurencii sme obstáli naozaj výborne. Kristián Gajdoš sa vo svojej kategórii umiestnil na 3. mieste a dievčatá svoju kategóriu jednoznačne vyhrali a dokonca boli vyhlásené za absolútneho víťaza súťaže. Všetci nám urobili veľkú radosť a aj pre nás divákov to bol krásny zážitok. Ďakujeme za reprezentáciu.

Čítať celý článok...
 
Deň zvieratiek

Deň zvieratiekNa začiatku bolo zadanie urobiť projekt o svojom obľúbenom zvieratku. Každý si mal zozbierať rôzne informácie, kresliť, strihať, lepiť, písať a nakoniec to celé prezentovať svojim spolužiakom. Všetci boli nadšení a tešili sa na piatok, lebo to nebol obyčajný školský deň, ale celkom výnimočný. A viete prečo? Lebo sme si mohli do školy priniesť svojho domáceho maznáčika. Nazvali sme ho Deň zvieratiek.

Čítať celý článok...
 
22. apríl - Deň Zeme

Deň zeme22. apríl sa niesol aj tento rok v duchu ochrany našej planéty. Okrem tradičného zberu odpadkov v obci, sme tento školský rok aj súťažili.  Na prvých dvoch hodinách sa žiaci prvého stupňa naučili a zaspievali pesničky s témou triedenia odpadov, zahrali sa hry a namaľovali nádherné obrázky o Zemi.  Aj starší žiaci ukázali svoju šikovnosť a vedomosti pri náučných pexesách, skladaní  puzzel, vytvorení plagátov na tému ochrany Zeme, rôznych aktivitách, osemsmerovkách, či preverení poznatkov z biológie v kvíze života.

Čítať celý článok...
 
Vyberali sme talenty...

img 0207Aj medzi našimi deťmi sa nájdu talenty. V školskom kole súťaže mladých talentov ukázali svoje schopnosti. Šlo o postup do finále 5. ročníka MATÚŠ 2015, ktorý sa bude konať vo Vikartovciach dňa 4. mája 2015. Reprezentovať nás bude Active 8 : Júlia Kacvinská 7.A, Karolína Kvasňáková 7.A, Mária Lapšanská 9.A, Patrícia Lapšanská 8.A, Magdaléna Slodičáková 7.A, Kristína Bachledová 7.A , Dušana Maliňáková 9.A, Kristián Gajdoš 7.C – hra na saxofón a Barbora Žigová 1.C – tanec.

Všetkým držíme palce!

Čítať celý článok...
 

img 0027-2 

 
Zdobenie veľkonočných vajíčok v 2. A

Zdobenie veľkonočných vajíčok

 Tajomstvo veľkonočnej kraslice

V stredu 1. apríla k nám do školy zavítala veľmi milá a usmievavá teta – Ľubka Šutáková. Prišla oblečená v krásnom, farebnom kroji a mala plné ruky škatúľ a tašiek. Všetci sme boli zvedaví, čo sa v nich skrýva. Teta sa nám predstavila a potom tie tajomné škatule otvorila. To, čo sme v nich uvideli, nám vyrazilo dych. Priniesla nám ukázať veľkonočné kraslice, ktoré sama vyzdobuje.

Čítať celý článok...
 
Svetový deň vody

Svetový deň vodyAj u nás v škole sa pri tejto príležitosti konala 24.3.2015 akcia, ktorú pre žiakov pripravila Mgr. Silvia Bukovičová a Mgr. Alexander Ištvanko. Žiaci deviateho ročníka si pod vedením Mgr. Alexandra Ištvanka pripravili prezentáciu, ktorú predstavili v priebehu dňa žiakom prvého aj druhého stupňa. Žiaci sa tak dozvedeli o kolobehu vody, o tom aká je voda pre nás vzácna, aká je to zdravá tekutina na pitie oproti sladeným nápojom, aké sú základné pravidlá pitného režimu, ako vodou šetriť, ako ju svojím pričinením chrániť. . .

Čítať celý článok...
 
Stolný tenis - 3.miesto na krajskom kole

Dňa 24.marca 2015 sa konalo v Spišskej Starej Vsi krajské kolo v stolnom tenise žiačok za účasti 12 základných škôl, kde naša škola po roku opäť nechýbala. Po minuloročnom 2.mieste bola naša škola nasadená do skupiny, kde boli dolosované ďalšie školy zo ZŠ Havaj, ZŠ Svidník a ZŠ Repaše. Dievčatá vstúpili do obhajoby minuloročného umiestnenia s obrovským odhodlaním,

Čítať celý článok...
 
Pozorovali sme čiastočné zatmenie Slnka – 20.03.2015

Zatmenie slnka

Keďže nám počasie prialo, mohli sme toto nebeské divadlo pozorovať z celého územia našej republiky. Dôležité pre nás bolo, že aj my sme boli účastní tohto úkazu. Pán školník priniesol zváračskú kuklu a tmavé sklíčka a už sme čakali len na to, čo nám príroda ukáže.

Čítať celý článok...
 
Naše žiačky opäť víťazkami okresného kola v stolnom tenise

Stolný tenis    Po minuloročnom víťazstve na okresnom kole v stolnom tenise žiačok základných škôl, nastupovalo dňa 12.3.2015 v Matejovciach naše družstvo dievčat /v tradičnom zložení – K. Maliňáková, M. Lapšanská a P. Lapšanská/...

Čítať celý článok...
 
Biblická olympiáda 2015

Biblická Olympiáda      Naši žiaci Viktória Bukovičová, Eliška Galovičová a Tadeáš Martinko boli úspešnými riešiteľmi okresného kola súťaže Biblická olympiáda 2015.

zobraziť viac
 
Okresné kolo Hviezdoslavov Kubín 2015

img 0024 hk

 

    Dňa 11. marca 2015 sa uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Podujatie sa konalo v Poprade v Podtatranskej knižnici. Naša škola bola zastúpená dvomi žiakmi, ktorí sa na okresné kolo prebojovali po výborných výkonoch v obvodnom kole. Tadeáš Martinko, žiak VI. A triedy získal v druhej kategórii - poézia, druhé miesto a Melánia Martonová žiačka III.A triedy, sa napriek svojmu nespornému talentu bohužiaľ neumiestnila. Súťažila vo veľkej konkurencii, v prvej kategórii- próza.

Obom, za reprezentáciu našej školy ďakujeme.

.....
 
Besedovali sme...

Beseda    Síce mesiacom lesov je apríl, my sme sa trochu poponáhľali a už v prvú marcovú stredu po jarných prázdninách sme v našej škole privítali vzácneho hosťa p.Jaroslava Hudáča. Prišiel k nám až zo Šuňavy, aby nám porozprával o ochrane lesa, lesnej zveri, poľovníctve a jeho krásnej a záslužnej záľube – včielkach.

Čítať celý článok...
 
Koncert v škole

Koncert    V piatkové dopoludnie 20. februára 2015 sme v priestoroch našej školy zorganizovali podujatie zamerané na rozvoj hudobného cítenia našich žiakov. Naši žiaci a učitelia sa zúčastnili výchovného koncertu v podaní Martina Krausza a jeho hostí. Žiaci mali možnosť počas vystúpenia oboznámiť sa s viacerými druhmi hudobných nástrojov, vyskúšali si na nich sprevádzať speváka, zaspievali si, vypočuli si piesne z rôznych kútov sveta. Spestrením koncertu boli aj tanečné kreácie nielen mladej tanečnice, ale aj našich žiakov. Počas koncertu sme tak hudbu nielen počúvali, ale aj spoločne precítili a potvrdil sa tak známy výrok, že "hudba ľudí spája".

Čítať celý článok...
 
Hviezdoslavov Kubín 2015 - Školské kolo prednesu poézie a prózy

Hviezdoslavov KubínAni 61.ročník recitátorskej súťaže Hviezdoslavov Kubín sa nezaobišiel bez účasti našej školy . Po triednych kolách pod vedením našich slovenčinárok a triednych učiteliek z 1.stupňa talentovaní žiaci v prednese postúpili do školského kola. Tu sa v niektorých prípadoch odohral naozaj tvrdý boj o prvé, a teda postupujúce miesta. Porota, Mgr. Zuzana Sýkorová, Mgr. Katarína Bužbacherová a Mgr. Katarína Hudzíková, po dôslednom zvážení rozhodla takto:

Čítať celý článok...
 
FAŠIANGOVÝ STOLNOTENISOVÝ TURNAJ

ping-pong0V stredu 18. februára 2015 v našej ZŠ prebehol stolnotenisový turnaj na ktorom si zahrali zástupcovia takmer každej triedy II. stupňa.  Prihlásilo sa 20 detí z ktorých sa cez vyraďovačky dostalo do hlavnej súťaže 8 najlepších.  Nakoniec v sesterskom finále zvíťazila: :

 1. Patrícia Lapšanská   8. A

 2. Mária Lapšanská     9. A

 3. Dominik Maliňák      7. A

Ďalšie miesta finálovej „osmičky“ obsadili : Samuel Ignačák 8. A, Kristína Pemčáková 7.A, Miroslav Skokan 8.A, Samuel Plučinský 9. A a Miroslav Lacko 7.C.

Čítať celý článok...
 
Karnevalové bláznenie v 2.A

Na jednej výtvarnej výchove sme sa pohrali s fotkami, farebným papierom a farbami. Každý z nás sa zmenil na veselého šaša. Najprv nás pani učiteľka odfotila a potom sme si svoje fotky mohli sami dotvoriť. Všetci sme usilovne strihali, lepili, maľovali a zdobili. Bola to naozaj zábava. 

img 1294 Kaneval 2015 Kaneval 2015

Fotografie zo školského karnevalu vo fotogalérii

 
Šikana, kyberšikana.

Dňa 12.2. 2015 sa na našej škole uskutočnila beseda na tému šikana, kyberšikana. Zástupcovia pedagogicko – psychologického centra z Popradu žiakom na konkrétnych príkladoch vysvetlili tieto dva pojmy. Beseda bola svojím obsahom aj formou prispôsobená žiakom 1. aj 2.stupňa.

Čítať celý článok...
 
Stavanie snehových sôch

Snehové sochyTohtoročná snehová nádielka priam lákala tráviť čas vonku. To bol dôvod zorganizovať celoškolskú akciu: Stavanie snehových sôch. Počas dvoch vyučovacích hodín mali triedne kolektívy možnosť presvedčiť nás o svojej tvorivosti a usilovnosti. Radosť z práce prekonala aj nepríjemné pocity z premočenia a zmrznutých rúk. A výsledky vidíte sami v našej Galérii. Máme to šikovné deti, nie?

Čítať celý článok...
 
Lyžiarsky výcvik 2. - 6. február 2015 - Ždiar

img_0041

V termíne od 2.2. – 6.2.2015 zorganizovala naša škola v Belianskych Tatrách v malebnej obci Ždiar lyžiarsky kurz. Kurzu sa zúčastnilo 28 žiakov od piateho po deviaty ročník.

Čítať celý článok...
 
Prednáška na tému : Národný park - Slovenský Raj

Slovenský RajOdovzdávanie polročných vysvedčení mali žiaci druhého stupňa spestrené o prednášku na tému: Národný park - Slovenský raj .
Do našej školy zavítali Ing. Katarína Škorvánková, vedúca Odboru strážnej služby a strážca Róbert Javorský, ktorí nám pomocou prezentácií ponúkli možnosť nahliadnuť do tajov celej oblasti Slovenského raja, jeho ochrany a bližšieho spoznania rastlinnej a živočíšnej ríše. Na krátkom filme, aj pohľadom z výšky, mohli tak žiaci spoznať jeho rozlohu, pozorovať krásu roklín, vzácnych lúk, jaskýň a zvierat priamo v svojom prirodzenom prostredí.
Ešte raz ďakujeme.

Čítať celý článok...
 
27. svetová univerziáda Osrblie a Štrbské Pleso

univerziáda 2015   Celé Tatry žili v dňoch od 24. januára do 1. februára 2015 medzinárodným vysokoškolským športovým podujatím ─ Univerziádou. Príležitosť vidieť a zúčastniť sa takejto veľkej súťaže sa nenaskytne každému, a preto bola naša škola bez váhania rozhodnutá podniknúť výlet na Štrbské Pleso a ísť povzbudiť našich, ale aj iných talentovaných športovcov. Žiaci tried 1.A, 2.A,6.A a 9.A sa teda vybrali 28.2.2015 (streda) spolu s triednymi pani učiteľkami vlakom zo Spišského Štiavnika na očakávanú Univerziádu.

 Nadšení prváčikovia, ale aj všetci ostatní, mali veľký zážitok z viac ako hodinovej cesty krásnou tatranskou prírodou....

Čítať celý článok...
 
Olympiáda z Anglického jazyka

Olympiáda z Anglického jazyka

 

 Dňa 16. 12. 2014 sa konalo školské kolo olympiády v Anglickom jazyku. Aké to bolo a ako to dopadlo?

 

Kategória 1A           Kategória 1.B  
1. miesto: Bukovičová Viktória   1. miesto: Maliňáková Dušana
2. miesto: Dubňanská Simona   2. miesto: Galovič Dávid
3. miesto: Maliňáková Kristína   3. miesto: Jendrál Lukáš 

 

Čítať celý článok...
 
Európsky týždeň boja proti drogám

drogy img 0706V jesenných mesiacoch – osobitne v novembri - v rámci stratégie schválenej Výborom ministrov pre drogové závislosti a kontrolu drog sa viac ako inokedy organizujú aktivity, ktoré v konečnom dôsledku napomáhajú k znižovaniu dopytu po drogách.
V týždni od 18.11. 2014 na našej škole prebiehali aktivity zamerané na prevenciu proti drogám a iným patologickým javom pod názvom Týždeň boja proti drogám.

Čítať celý článok...
 
Futbalový turnaj 5-členných mužstiev o majstra školy.

Futbalový turnajPod záštitou školy bol na začiatku školského roka vyhlásený futbalový turnaj 5-členných družstiev našich žiakov, ktorý prebieha v rámci futbalového krúžku. Povinnosťou bolo vytvoriť si mužstvo, ktoré musí byť zložené zo žiakov rozličných ročníkov, čo bolo jednou zo základných podmienok pri prihlásení mužstva do turnaja.

Čítať celý článok...
 
Október – mesiac úcty k starším

oktober img 0554

 

     Úcta a starostlivosť o starých ľudí by mali byť súčasťou nášho každodenného života. Veď práve týmto ľuďom vďačíme, že svojou láskou, prácou, odriekaním, trpezlivosťou, múdrosťou,... tvorili svet, v ktorom môžeme dnes žiť.

Čítať celý článok...
 
Najbližší zachránený život môže byť tvoj...

Záchranári v našej školeNajbližší zachránený život môže byť tvoj...
Táto známa veta bola viac ako aktuálna v stredu pred jesennými prázdninami. Vďaka iniciatíve našej pani učiteľky Mgr. Moniky Mravovej navštívila našu školu posádka rýchlej zdravotnej pomoci.

Čítať celý článok...
 
Pod oknami našej školy vyrástla skalka

SkalkaJe to pravda odveká, že práca šľachtí človeka.
Získavanie a upevňovanie zručností a návykov k práci už v školskom veku je v dobe, v ktorej žijeme nevyhnutnosťou, avšak bohužiaľ, nie samozrejmosťou. Častokrát sme svedkami ako 14- ročný chlapec nedokáže pribiť klinec alebo jeho spolužiačka medituje pri prišívaní gombíka. Naša škola sa aj v tejto oblasti snaží o to, aby žiaci získavali a rozvíjali praktické zručnosti v rôznych činnostiach, či už na vyučovaní (Technika a svet práce, Pracovné vyučovanie) alebo v mimoškolskej činnosti (Ručné práce).

Čítať celý článok...
 
Zber papiera

skolnikVyhodnotenie zberu papiera

1.miesto : Tobiáš Galovič  II.A  -  1025 kg

2.miesto : Júlia Kacvinská VII.A  -   980 kg

3.miesto : Samuel Slivka III.A trieda   -   575 kg

Spolu sme vyzbierali 3970 kg papiera. 

Vedeli ste, že  1 tona zberového papiera zachráni 17 stromov? Z toho vyplýva, že naši žiaci svojou usilovnosťou zachránili takmer 68 stromov. Ďakujeme!

Čítať celý článok...
 
OVOCNÝ DEŇ V 3.A

img 0260-115. októbra sme si v triede urobili Ovocný deň. Do školy sme si priniesli rôzne ovocie. Spolu sme si ovocie nakrájali na tanieriky a mohli sme ho jesť počas celého dňa, dokonca aj počas vyučovania – čo sa nám páčilo. Na hodinách sme riešili rôzne úlohy, spievali pesničky, recitovali básničky, kreslili a vystrihovali – všetko „v duchu ovocia".
Rozprávali sme o dôležitosti konzumácie ovocia. Deti sa dohodli, že každý deň zjedia aspoň jedno jabĺčko, alebo iné ovocie.
Ďakujeme aj rodičom, že nás v tom podporili a detičkám nabalili bohatú nádielku ovocia. Naozaj nám všetkým chutilo.

Tr. učiteľka: Jaroslava Višňovská

Čítať celý článok...
 
Rómska paleta 2014

Rómska paletaDňa 15. 10. 2014 žiaci II. DŠ, III. B, IV. A, V. CŠ navštívili RÓMSKU PALETU 2014 - výstavu prác z celoslovenskej výtvarnej súťaže rómskych žiakov ZŠ, ŠZŠ, ZUŠ v Spišskej Sobote. Žiaci si vystavené práce so záujmom prezerali a pri niektorých sa s nadšením fotografovali. O krásnom zážitku ešte dlho rozprávali pri horúcom čajíku s pani učiteľkou Mgr. Tokarčíkovou a pani učiteľkou Ing. Elenou Martinkovou. Nezabudnuteľný zážitok si chcú určite zopakovať, ale v ďalšom ročníku RÓMSKEJ PALETY aj prispieť svojimi prácami.

Ing. Elena Martinková

Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < <<< 1 2 >>> > Koniec >>

Stránka 1 z 2
Dnes je ...
Utorok, 01 December 2015

Meniny : Edmund
Zajtra : Bibiána
Pozajtra : Oldrich

1. december - Svetový deň boja proti AIDS (WHO)

2. december - Svetový deň zrušenia otroctva
Počasie
OBEC SPIŠSKÝ ŠTIAVNIK
Reklamný prúžok
OÚ PREŠOV ODBOR ŠKOLSTVA
Reklamný prúžok
MINISTERSTVO ŠKOLSTVA
Reklamný prúžok
ODCHODY AUTOBUSOV
Reklamný prúžok
ODCHODY VLAKOV
Reklamný prúžok
TOPlist