800x6001024x768Auto Width
Hlavné menu
Kedy zvoní ?
Organizácia školského roka
Prázdniny
Školský poriadok
Zmluvy, faktúry, objednávky
Profil verejného obstarávateľa
Pracovné ponuky
*********************
Počet zobrazení obsahu : 197388
Kalendár voľných dní
<< Marec 2015 >> 
 Po  Ut  St  Št  Pi  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
web@zsspisskystiavnik.sk
Základná škola Erb Základnej školy
Slnečná 422
059 14 Spišský Štiavnik 
tel: 052 / 7785614          email : Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
 
 
Riaditeľka školy: Mgr. Mária Martinková 
Zástupkyňa riaditeľky : Ing. Iveta Martinková    

Právna forma:   Rozpočtová organizácia   IČO:   37785681    DIČ:   2021485444  Zriaďovateľ Obec Spišský Štiavnik

Školský rok 2014/2015                   Počet tried 25                     Počet žiakov 367


 

AKTUALITY - OZNAMY

 
Testovanie deviatakov

Testovanie

15. apríla 2015 (streda) sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl (okrem žiakov s mentálnym postihnutím) pod názvom Testovanie T9-2015. Žiaci budú testovaní z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra.

Ďalšie informácie nájdete na http://www.nucem.sk/sk/testovanie_9

 
Besedovali sme...

Beseda    Síce mesiacom lesov je apríl, my sme sa trochu poponáhľali a už v prvú marcovú stredu po jarných prázdninách sme v našej škole privítali vzácneho hosťa p.Jaroslava Hudáča . Prišiel k nám až zo Šuňavy, aby nám porozprával o ochrane lesa, lesnej zveri, poľovníctve a jeho krásnej a záslužnej záľube – včielkach.

Čítať celý článok...
 
Koncert v škole

Koncert    V piatkové dopoludnie 20. februára 2015 sme v priestoroch našej školy zorganizovali podujatie zamerané na rozvoj hudobného cítenia našich žiakov. Naši žiaci a učitelia sa zúčastnili výchovného koncertu v podaní Martina Krausza a jeho hostí. Žiaci mali možnosť počas vystúpenia oboznámiť sa s viacerými druhmi hudobných nástrojov, vyskúšali si na nich sprevádzať speváka, zaspievali si, vypočuli si piesne z rôznych kútov sveta. Spestrením koncertu boli aj tanečné kreácie nielen mladej tanečnice, ale aj našich žiakov. Počas koncertu sme tak hudbu nielen počúvali, ale aj spoločne precítili a potvrdil sa tak známy výrok, že "hudba ľudí spája".

Čítať celý článok...
 
Hviezdoslavov Kubín 2015 - Školské kolo prednesu poézie a prózy

Hviezdoslavov KubínAni 61.ročník recitátorskej súťaže Hviezdoslavov Kubín sa nezaobišiel bez účasti našej školy . Po triednych kolách pod vedením našich slovenčinárok a triednych učiteliek z 1.stupňa talentovaní žiaci v prednese postúpili do školského kola. Tu sa v niektorých prípadoch odohral naozaj tvrdý boj o prvé, a teda postupujúce miesta. Porota, Mgr. Zuzana Sýkorová, Mgr. Katarína Bužbacherová a Mgr. Katarína Hudzíková, po dôslednom zvážení rozhodla takto:

Čítať celý článok...
 
FAŠIANGOVÝ STOLNOTENISOVÝ TURNAJ

ping-pong0V stredu 18. februára 2015 v našej ZŠ prebehol stolnotenisový turnaj na ktorom si zahrali zástupcovia takmer každej triedy II. stupňa.  Prihlásilo sa 20 detí z ktorých sa cez vyraďovačky dostalo do hlavnej súťaže 8 najlepších.  Nakoniec v sesterskom finále zvíťazila: :

 1. Patrícia Lapšanská   8. A

 2. Mária Lapšanská     9. A

 3. Dominik Maliňák      7. A

Ďalšie miesta finálovej „osmičky“ obsadili : Samuel Ignačák 8. A, Kristína Pemčáková 7.A, Miroslav Skokan 8.A, Samuel Plučinský 9. A a Miroslav Lacko 7.C.

Čítať celý článok...
 
Karnevalové bláznenie v 2.A

Na jednej výtvarnej výchove sme sa pohrali s fotkami, farebným papierom a farbami. Každý z nás sa zmenil na veselého šaša. Najprv nás pani učiteľka odfotila a potom sme si svoje fotky mohli sami dotvoriť. Všetci sme usilovne strihali, lepili, maľovali a zdobili. Bola to naozaj zábava. 

img 1294 Kaneval 2015 Kaneval 2015

Fotografie zo školského karnevalu vo fotogalérii

 
Šikana, kyberšikana.

Dňa 12.2. 2015 sa na našej škole uskutočnila beseda na tému šikana, kyberšikana. Zástupcovia pedagogicko – psychologického centra z Popradu žiakom na konkrétnych príkladoch vysvetlili tieto dva pojmy. Beseda bola svojím obsahom aj formou prispôsobená žiakom 1. aj 2.stupňa.

Čítať celý článok...
 
Stavanie snehových sôch

Snehové sochyTohtoročná snehová nádielka priam lákala tráviť čas vonku. To bol dôvod zorganizovať celoškolskú akciu: Stavanie snehových sôch. Počas dvoch vyučovacích hodín mali triedne kolektívy možnosť presvedčiť nás o svojej tvorivosti a usilovnosti. Radosť z práce prekonala aj nepríjemné pocity z premočenia a zmrznutých rúk. A výsledky vidíte sami v našej Galérii. Máme to šikovné deti, nie?

Čítať celý článok...
 
Lyžiarsky výcvik 2. - 6. február 2015 - Ždiar

V termíne od 2.2. – 6.2.2015 zorganizovala naša škola v Belianskych Tatrách v malebnej obci Ždiar lyžiarsky kurz. Kurzu sa zúčastnilo 28 žiakov od piateho po deviaty ročník.

Čítať celý článok...
 
Prednáška na tému : Národný park - Slovenský Raj

Slovenský RajOdovzdávanie polročných vysvedčení mali žiaci druhého stupňa spestrené o prednášku na tému: Národný park - Slovenský raj .
Do našej školy zavítali Ing. Katarína Škorvánková, vedúca Odboru strážnej služby a strážca Róbert Javorský, ktorí nám pomocou prezentácií ponúkli možnosť nahliadnuť do tajov celej oblasti Slovenského raja, jeho ochrany a bližšieho spoznania rastlinnej a živočíšnej ríše. Na krátkom filme, aj pohľadom z výšky, mohli tak žiaci spoznať jeho rozlohu, pozorovať krásu roklín, vzácnych lúk, jaskýň a zvierat priamo v svojom prirodzenom prostredí.
Ešte raz ďakujeme.

Čítať celý článok...
 
27. svetová univerziáda Osrblie a Štrbské Pleso

univerziáda 2015   Celé Tatry žili v dňoch od 24. januára do 1. februára 2015 medzinárodným vysokoškolským športovým podujatím ─ Univerziádou. Príležitosť vidieť a zúčastniť sa takejto veľkej súťaže sa nenaskytne každému, a preto bola naša škola bez váhania rozhodnutá podniknúť výlet na Štrbské Pleso a ísť povzbudiť našich, ale aj iných talentovaných športovcov. Žiaci tried 1.A, 2.A,6.A a 9.A sa teda vybrali 28.2.2015 (streda) spolu s triednymi pani učiteľkami vlakom zo Spišského Štiavnika na očakávanú Univerziádu.

 Nadšení prváčikovia, ale aj všetci ostatní, mali veľký zážitok z viac ako hodinovej cesty krásnou tatranskou prírodou....

Čítať celý článok...
 
Olympiáda z Anglického jazyka

Olympiáda z Anglického jazyka

 

 Dňa 16. 12. 2014 sa konalo školské kolo olympiády v Anglickom jazyku. Aké to bolo a ako to dopadlo?

 

Kategória 1A           Kategória 1.B  
1. miesto: Bukovičová Viktória   1. miesto: Maliňáková Dušana
2. miesto: Dubňanská Simona   2. miesto: Galovič Dávid
3. miesto: Maliňáková Kristína   3. miesto: Jendrál Lukáš 

 

Čítať celý článok...
 

pozvanka 122014

 
Európsky týždeň boja proti drogám

drogy img 0706V jesenných mesiacoch – osobitne v novembri - v rámci stratégie schválenej Výborom ministrov pre drogové závislosti a kontrolu drog sa viac ako inokedy organizujú aktivity, ktoré v konečnom dôsledku napomáhajú k znižovaniu dopytu po drogách.
V týždni od 18.11. 2014 na našej škole prebiehali aktivity zamerané na prevenciu proti drogám a iným patologickým javom pod názvom Týždeň boja proti drogám.

Čítať celý článok...
 
Futbalový turnaj 5-členných mužstiev o majstra školy.

Futbalový turnajPod záštitou školy bol na začiatku školského roka vyhlásený futbalový turnaj 5-členných družstiev našich žiakov, ktorý prebieha v rámci futbalového krúžku. Povinnosťou bolo vytvoriť si mužstvo, ktoré musí byť zložené zo žiakov rozličných ročníkov, čo bolo jednou zo základných podmienok pri prihlásení mužstva do turnaja.

Čítať celý článok...
 
Október – mesiac úcty k starším

oktober img 0554

 

     Úcta a starostlivosť o starých ľudí by mali byť súčasťou nášho každodenného života. Veď práve týmto ľuďom vďačíme, že svojou láskou, prácou, odriekaním, trpezlivosťou, múdrosťou,... tvorili svet, v ktorom môžeme dnes žiť.

Čítať celý článok...
 
Najbližší zachránený život môže byť tvoj...

Záchranári v našej školeNajbližší zachránený život môže byť tvoj...
Táto známa veta bola viac ako aktuálna v stredu pred jesennými prázdninami. Vďaka iniciatíve našej pani učiteľky Mgr. Moniky Mravovej navštívila našu školu posádka rýchlej zdravotnej pomoci.

Čítať celý článok...
 
Pod oknami našej školy vyrástla skalka

SkalkaJe to pravda odveká, že práca šľachtí človeka.
Získavanie a upevňovanie zručností a návykov k práci už v školskom veku je v dobe, v ktorej žijeme nevyhnutnosťou, avšak bohužiaľ, nie samozrejmosťou. Častokrát sme svedkami ako 14- ročný chlapec nedokáže pribiť klinec alebo jeho spolužiačka medituje pri prišívaní gombíka. Naša škola sa aj v tejto oblasti snaží o to, aby žiaci získavali a rozvíjali praktické zručnosti v rôznych činnostiach, či už na vyučovaní (Technika a svet práce, Pracovné vyučovanie) alebo v mimoškolskej činnosti (Ručné práce).

Čítať celý článok...
 
Zber papiera

skolnikVyhodnotenie zberu papiera

1.miesto : Tobiáš Galovič  II.A  -  1025 kg

2.miesto : Júlia Kacvinská VII.A  -   980 kg

3.miesto : Samuel Slivka III.A trieda   -   575 kg

Spolu sme vyzbierali 3970 kg papiera. 

Vedeli ste, že  1 tona zberového papiera zachráni 17 stromov? Z toho vyplýva, že naši žiaci svojou usilovnosťou zachránili takmer 68 stromov. Ďakujeme!

Čítať celý článok...
 
OVOCNÝ DEŇ V 3.A

img 0260-115. októbra sme si v triede urobili Ovocný deň. Do školy sme si priniesli rôzne ovocie. Spolu sme si ovocie nakrájali na tanieriky a mohli sme ho jesť počas celého dňa, dokonca aj počas vyučovania – čo sa nám páčilo. Na hodinách sme riešili rôzne úlohy, spievali pesničky, recitovali básničky, kreslili a vystrihovali – všetko „v duchu ovocia".
Rozprávali sme o dôležitosti konzumácie ovocia. Deti sa dohodli, že každý deň zjedia aspoň jedno jabĺčko, alebo iné ovocie.
Ďakujeme aj rodičom, že nás v tom podporili a detičkám nabalili bohatú nádielku ovocia. Naozaj nám všetkým chutilo.

Tr. učiteľka: Jaroslava Višňovská

Čítať celý článok...
 
Rómska paleta 2014

Rómska paletaDňa 15. 10. 2014 žiaci II. DŠ, III. B, IV. A, V. CŠ navštívili RÓMSKU PALETU 2014 - výstavu prác z celoslovenskej výtvarnej súťaže rómskych žiakov ZŠ, ŠZŠ, ZUŠ v Spišskej Sobote. Žiaci si vystavené práce so záujmom prezerali a pri niektorých sa s nadšením fotografovali. O krásnom zážitku ešte dlho rozprávali pri horúcom čajíku s pani učiteľkou Mgr. Tokarčíkovou a pani učiteľkou Ing. Elenou Martinkovou. Nezabudnuteľný zážitok si chcú určite zopakovať, ale v ďalšom ročníku RÓMSKEJ PALETY aj prispieť svojimi prácami.

Ing. Elena Martinková

Čítať celý článok...
 
Deň úsmevu 3.10.2014

img_0189
Úsmevom žiarila naša škola v piatok (3.10.2014), a to doslova. Nielen žiaci, ale aj učitelia prišli vyobliekaní ako slniečko...

Čítať celý článok...
 
Úspech našich žiakov na Štolcovej Hranovnici

Štolcova Hranovnica

Našu školu reprezentovali štyria žiaci a priniesli jej veľký úspech, keďže v každej kategórii obsadili popredné miesta.

Čítať celý článok...
 
Beseda s priamym účastníkom SNP pánom Štefanom Marczym

Štefan Marczy   V utorok 23. septembra 2014 navštívil našu základná školu priamy účastník Slovenského národného povstania a náš posledný žijúci člen Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov 92 ročný pán Štefan Marczy.

 

Čítať celý článok...
 
Čo napísali naši žiaci po besede ...

Katarína Pavla Mizerová, 9.A.
Slovenské národné povstanie. Každé boje prinášajú bolesť a smútok. No keby povstanie nebolo, tak by nám pán Marczy nevravel zážitky, ktoré v tomto povstaní prežil. Táto beseda mi do života veľa priniesla...

Čítať celý článok...
 
Slávnostné otvorenie školského roka 2014/2015

skolazacina3Riaditeľstvo Základnej školy, Slnečná 422, Spišský Štiavnik oznamuje rodičom a žiakom školy, že slávnostné otvorenie školského roka 2014/2015 sa uskutoční 2. septembra 2014 (utorok) so začiatkom o 9:00 hod. v budove základnej školy. Žiaci si so sebou prinesú prezuvky.

 Organizácia školského roka 2014/2015

 
Menovanie riaditeľky

riaditeľS funkciou riaditeľa Základnej školy v Spišskom Štiavniku sa rozlúčil Mgr. Peter Gömöry. Za jeho nástupcu starostka obce Mária Kleinová vymenovala doterajšiu zástupkyňu tejto školy Mgr. Máriu Martinkovú.riaditelka 

Čítať celý článok...
 
Dnes je ...
Štvrtok, 05 Marec 2015

Meniny : Fridrich
Zajtra : Radoslav(a)
Pozajtra : Tomáš

6. marec - Svetový deň modlitieb žien
Počasie
OBEC SPIŠSKÝ ŠTIAVNIK
Reklamný prúžok
OÚ PREŠOV ODBOR ŠKOLSTVA
Reklamný prúžok
MINISTERSTVO ŠKOLSTVA
Reklamný prúžok
ODCHODY VLAKOV
Reklamný prúžok
Platné od 14. decembra 2014
TOPlist