800x6001024x768Auto Width
Hlavné menu
Kedy zvoní ?
Organizácia školského roka
Prázdniny
Školský poriadok
Zmluvy, faktúry, objednávky
Profil verejného obstarávateľa
Pracovné ponuky
*********************
Počet zobrazení obsahu : 386345
Kalendár voľných dní
<< December 2016 >> 
 Po  Ut  St  Št  Pi  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122
 

webzsspisskystiavnikzsspisskystiavnik.sk

Video
Účinkujú členovia amatérskeho školského divadla Divadielko na kopci pri ZŠ Spišský Štiavnik
Práca žiakov 6. ročníka
ZŠ Spišský Štiavnik
nahrané: 14. 4. 2009
Základná škola Erb Základnej školy
Slnečná 422
059 14 Spišský Štiavnik 
tel: 052 / 7785614          email : sekretariatzavinac1zsspisskystiavnik.sk
 
 
Riaditeľka školy: Mgr. Mária Martinková 
Zástupkyňa riaditeľky : Ing. Iveta Martinková    

Právna forma: Rozpočtová organizácia   IČO: 37785681    DIČ: 2021485444  Zriaďovateľ: Obec Spišský Štiavnik

Školský rok 2016/2017                 Počet tried 25                   Počet žiakov 391


 

AKTUALITY - OZNAMY

 
Mikuláš 2016

Mikuláš 2016

 
LITERÁRNA EXKURZIA V SPIŠSKEJ NOVEJ VSI

LITERÁRNA EXKURZIA V SPIŠSKEJ NOVEJ VSIDňa 03.11.2016 sme sa vďaka pani učiteľke Jendrálovej zúčastnili literárnej exkurzie - divadelného predstavenia „Rysavá jalovica" v Spišskom divadle v Spišskej Novej Vsi. Literárna klasika Martina Kukučína v nás zanechala hlboký kultúrny zážitok. Vážne realistické a autentické stvárnenie dedinskej problematiky vtedajšieho obdobia dopĺňali humorné obrazy, kedy sme sa neprestajne chytali za bruchá. Výkony hercov boli naozaj senzačné, až nám bolo ľúto, že predstavenie tak rýchlo skončilo. Po predstavení sme sa presunuli do OC Madaras, kde sme ako bonus k literárnej exkurzii mali možnosť obzrieť si výstavu voskových figurín ľudských anomálií. Po prehliadke niektorých naozaj hrôzostrašných výtvorov sme sa pobrali na vlakovú stanicu a následne vlakom domov. Osem odšliapaných kilometrov stálo naozaj za to!


žiaci IX.A

Čítať celý článok...
 
Divadelné predstavenie 22.11.2016

Divadlo DrakÚžasný divadelný zážitok sme mali možnosť zažiť 22. novembra 2016, kedy nás v našej škole navštívili herci Detského kočovného divadla Drak z Prešova. Pripravili veselohru Kubo, ktorá bola plná ľudového vtipu a zábavy. Príbeh múdreho, no pre niektorých hlúpeho dedinského chlapca Kuba bol obohatený živou hudbou a ľudovými piesňami. Herci dodržali klasickú kompozíciu, zvyky, tradíciu a ľudovú slovesnosť pôvodnej veselohry J. Hollého, a preto bolo vystúpenie vhodným doplnením teoretických vedomostí, ktoré žiaci získali na hodinách literatúry.

zobraziť viac
 
Enkaustika - Tvorivé ruky

img 0236-01Enkaustika je výtvarná technika, pri ktorej sa maľuje horúcim voskom roztopeným na žehličke na kriedový papier. Aj my sme sa o to pokúsili a namaľovali sme niekoľko abstraktných obrázkov. Žiaci boli zo svojich výtvorov nadšení a verím, že sa zapáčia aj vám.

Mgr. Beáta Mihová 

Viac vo fotogalérii

 
Boli sme v Divadle Jonáša Záborského v Prešove na muzikáli Jana z Arku

Boli sme v divadleDňa 27. 10. 2016 sme navštívili Divadlo Jonáša Záborského v Prešove, kde sme sa ocitli na krásnom muzikálovom predstavení – Jana z Arku. Prečo práve divadlo?
Pretože ho milujem. V akejkoľvek forme. Činohru, muzikál, balet či operu (pri opere ešte nie som celkom doma, lebo operní speváci spievajú často všetci naraz a nie to isté, pričom sa im nedá vždy celkom rozumieť). Divadlo je mi známe už od skorého detstva. S rodičmi som občas chodievala do divadla na rozprávky. Aj v škôlke a neskôr v škole zažívame aspoň dva alebo trikrát ročne divadelné predstavenie. Je to však také „divadielko na kolesách". Málo hercov, veľmi jednoduché kulisy a ani priestory nie sú vyhovujúce. Keď nám pani učiteľka Mgr. Dominika Dudžáková oznámila, že pôjdeme do Divadla Jonáša Záborského v Prešove, veľmi sme sa tešili. Bolo nám v podstate jedno, čo uvidíme. Ale vybrala veľmi dobre. Ešte nás v škole upozornila, že sa do divadla máme pekne obliecť a vravela nám, ako sa máme v tejto kultúrnej inštitúcii správať. Vo veľmi skorých ranných hodinách sme deň pred jesennými prázdninami nastúpili do autobusu a plní očakávania a radosti z cesty sme vycestovali do Prešova. . .  

Lea Martinková a 8. A

Čítať celý článok...
 
OVOCNÝ DEŇ V 2.A, 2.B

Ovocný denOvocný deň 21.10.2016 u druhákov- to je vôňa jabĺčok, hrušiek, sliviek, hrozna a iných ovocných dobrôt.
Aj učenie je iné. Deň sme začali rozprávkou o Snehulienke, ktorá zjedla otrávené jabĺčko. So žiakmi sme sa porozprávali o pôvode jablka, o množstve vitamínov, ktoré v sebe skrýva a nielen jabĺčko, ale aj iné chutné ovocie. Žiaci riešili prevažne jabĺčkové úlohy, za ktoré dostali miesto známok jabĺčka a iné ovocné dobrôtky. Popri tom sme si aj zasúťažili a zabavili sa.
Počas vyučovania sme spolu so žiakmi vytvárali plagát k ovocnému dňu. Žiaci vyfarbovali rôzne obrázky s ovocím, odtláčali jablká a prilepovali vyriešené jabĺčkové úlohy. Nakoniec sme plagát zavesili v triede, kde sa bude papierové ovocie na žiakov počas celej jesene ešte dlho usmievať.


Tr. Učiteľky: Mgr. L. Višňovská, Mgr. M. Zahurančíková

 

zobraziť viac
 
Tvorivé ruky

Tvorivé rukyTvorivé ruky našich žiakov sa tentoraz venovali technike, ktorá sa volá krakelovanie, alebo keď chcete, "popraskaný efekt". Najprv použili už známu servítkovú techniku, a potom sa venovali samotnému krakelovaniu. Výsledkom sú tieto krásne srdiečka.

 

img 3396-01

A znova sme trocha tvorili. Tentoraz to boli mydielka rôznych tvarov, farieb a vôní. Žiaci ukázali, že sú nielen veľmi zruční, ale aj napadití a kadžý si vlastnoručne vyrobil svoje mydielko, ktoré obohatil buď bylinkami, šupkami z ovocia alebo škoricou. Na záver sme mydielka darčekovo zabalili. Padlo vám niektoré do oka? Ak áno, bedete si ho môcť zakúpiť na našej vianočnej burze.

Mgr. Beáta Mihová 

Čítať celý článok...
 
Ovocníčkovia 1.A 2016/2017

Ovocníčkovia 1.AI v 1.A triede bol 14. október venovaný dňu zdravej výživy. Ani naša trieda nebola výnimkou a zorganizovali sme si ochutnávku rôznorodého ovocia.
Pred ochutnávkou sme mali krátku diskusiu o zdravej výžive, o zelenine a ovocí. Potom prišla deťmi očakávaná ochutnávka ovocia, na ktorú sa veľmi tešili, keďže šalát z ovocia si pripravili vlastnými rukami. Všetci sme si na ňom pochutnali a zároveň posilnili svoju imunitu. 

Mgr. Monika Korheľová

zobraziť viac
 
Na návšteve v obecnej knižnici

Návšteva knižniceDo sveta kníh, encyklopédií a časopisov sa preniesli naši piataci na hodine literatúry, a to doslovne. Dňa 11. októbra 2016 spolu so svojou vyučujúcou slovenčiny navštívili Obecnú knižnicu v Spišskom Štiavniku.
Vďaka ochotnej pani knihovníčke a svojej pozornosti si prehĺbili svoje teoretické vedomosti o knihách a knižniciach nadobudnuté na hodinách literatúry. Okrem množstva kníh mali možnosť vidieť aj rozličné dokumenty, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou každej knižnice.

Čítať celý článok...
 
OVOCNÝ DEŇ V 0.A , 0.B TRIEDE

Ovocný deň v 0.A, 0.B

Dňa 14. októbra sme si s nulťáčikmi urobili OVOCNÝ DEŇ. Vstup do triedy bol povolený iba s ovocím v ruke.

Celé dopoludnie bolo venované zábavným aktivitám, ochutnávke ovocných dobrôt, ktoré sme si spolu nakrájali na tanieriky a mohli jesť celý deň, dokonca aj počas vyučovania – čo sa nám páčilo. Spievali sme pesničky, recitovali básničky, kreslili a vystrihovali všetko „v duchu ovocia".

Čítať celý článok...
 
Deň úsmevu

img 3194smajlik1Svetový deň úsmevu sa oslavuje od roku 1999. Iniciátorom bol Harvey Richard Ball, ktorý v roku 1963 vytvoril „smajlíka", symbol šťastia a dobrej vôle. Tento deň je určený na dobré skutky, dobrú náladu a na pochopenie sily úsmevu, ktorý robí naše dni krajšími. Aj naša škola si tento deň pripomenula dobrou náladou, úsmevmi , hudbou a súťažou pre celú školu. Žltá farba smajlíka sa mala odzrkadliť na oblečení a doplnkoch každého žiaka i učiteľa. Žiaci získali za každý žltý kus oblečenia, či za doplnky body. Víťazom sa stala trieda, ktorá získala na jedného žiaka najvyšší počet bodov. Všetko sme vyhodnotili a na nasledujúci pracovný deň vyhlásili víťazov. Ani tí, ktorí sa neumiestnili na popredných miestach neodišli z vyhodnotenia naprázdno. Každý bol odmenený cukríkom pre dobrú náladu.

zobraziť viac
 
Tvorivé ruky

img 3001Mesiacom október sa v našej škole začala činnosť záujmových útvarov, ktorých je aj v tomto roku neúrekom. Jedným z nich sú aj Tvorivé ruky a navštevujú ho žiaci 3.- 5. ročníka. V tomto záujmovom útvare sa po celý školský rok budeme venovať inovatívnym výtvarným technikám. Radi by sme sa pochválii naším prvým výrobkom, kde sme zdobili kuchynskú doštičku metódou dekupáž. Posúďte sami, či sa žiakom výrobky podarili.

TvorivérukyTvorivé ruky opäť usilovne pracovali a tentoraz sa pokúsili vytvoriť fototransfer na drevo, čiže prenos fotografie na drevenú dosku.
Keďže stále platí, že: "Trpezlivosť ruže prináša," vyplatilo sa to aj pri tejto činnosti a tí, ktorí boli vytrvalí a trpezlivo odstraňovali prebytočné vrstvy papiera, sa na záver mohli tešiť zo skvelého výsledku.

Mgr. Beáta Mihová

zobraziť viac
 
Rodičovské združenie

 Vážení rodičia,rodicovske

riaditeľstvo Základnej školy v Spišskom Štiavniku Vás srdečne pozýva na plenárne a triedne rodičovské združenie, ktoré sa bude konať dňa
27. septembra 2016 (utorok) o 16:30 hod. v triedach našej školy.
Tešíme sa na stretnutie s Vami.

 
Fotenie

fotograf02

 

Oznamujeme rodičom a žiakom školy, že  
20. septembra 2016 (utorok) sa budú naši žiaci fotiť.

 
Účelové cvičenie

turista1

Riaditeľstvo Základnej školy oznamuje žiakom a rodičom, že dňa 16.septembra 2016 (v piatok) bude účelové cvičenie. Žiaci prídu o 9:00 hodine v športovom oblečení bez prezuviek.

 

 
DEŇ OBETÍ HOLOKAUSTU A RASOVÉHO NÁSILIA

DEŇ OBETÍ HOLOKAUSTU A RASOVÉHO NÁSILIA9. septembra si každoročne od roku 2002 spomíname na obete holokaustu a rasovo motivovaného násilia.
Uctiť si tieto obete sme sa rozhodli i my. Obliekli sme sa do čiernych farieb a žiakom a učiteľom našej školy sme prezentovali v školskom rozhlase našu autorskú rozhlasovú hru s názvom ,,Hľadaná". Snažili sme sa v nej priblížiť osud židovského dievčatka, ktorému zobrali rodičov do koncentračného tábora a sama sa musela pretĺkať svojím životom, no vďaka dobrým ľuďom prežila toto hrozné obdobie. Po vysielaní sme sa presunuli k vyrobenej nástenke o holokauste, kde sme obetiam symbolicky zapálili sviečku a venovali im minútu ticha a modlitbu.

Čítať celý článok...
 
Zahájenie školského roka 2016/2017

školaRiaditeľstvo Základnej školy, Slnečná 422, Spišský Štiavnik oznamuje rodičom a žiakom školy, že slávnostné otvorenie školského roka 2016/2017 sa uskutoční 5. septembra 2016 (pondelok) so začiatkom o 9:00 hod. v budove základnej školy. Žiaci prídu bez tašiek a so sebou si prinesú prezuvky.

 

O Z N A M

Vedúca školskej jedálne pri Základnej škole v Spišskom Štiavniku oznamuje rodičom žiakov základnej školy, že je potrebné , aby svoje deti prišli prihlásiť na stravovanie osobne a to v pracovných dňoch, alebo 1. 9. 2016 v čase od 7:00 do 12:00 hod.
Zápisný lístok, ktorý je potrebné vypísať je možné si stiahnuť aj na webovej stránke základnej školy www.zsspisskystiavnik.sk

V mesiaci september nedostanú dotáciu na stravné všetky deti v Základnej škole, to znamená že cena za jednu stravnú jednotku je na I. stupni 0,95 Eur a na II. stupni 1,01 Eur, okrem detí v hmotnej núdzi a životnom minime, kde deti na prvom stupni neplatia žiaden poplatok a deti na druhom stupni doplácajú 0,01 Eur za jednu stravnú jednotku.

Ďalej upozorňuje rodičov, aby boli dôslední v odhlasovaní svojich detí zo stravy, pretože dieťa, ktoré nie je prítomné na vyučovaní nemá nárok na stravné. Pri zistení rozdielov v dochádzke bude deťom účtované stravné v plnej výške.

Odhlasovanie: osobne alebo na telefónnom čísle 0905 721 141 deň vopred alebo do 8:00 hodiny ráno.

Iveta Kacvinská
vedúca školskej jedálne

Zápisný lístok na školský rok 2016/2017 (Na stiahnutie). Dokument programu Microsoft Word 

 
Záver školského roka 2015/2016

sova

     Riaditeľstvo Základnej školy v Spišskom Štiavniku oznamuje rodičom a žiakom, že slávnostné ukončenie školského roka 2015/2016 a odovzdanie vysvedčení bude vo štvrtok 30. júna 2016 o 9:00 hod. Žiaci prídu do školy bez prezuviek.

 

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad,

oznamuje rodičom žiakov Základnej školy Spišský Štiavnik, že rodiny, ktorých príjem je pod hranicou životného minima si musia opätovne požiadať o prepočet životného minima v termíne od 15. júla do 5. augusta 2016.


 

 
Súťaž ,,Ochrana pred požiarmi očami detí" a ,,Hasiči budúcnosti"

Hasiči budúcnostiDňa 21. 6. 2016 sme sa zúčastnili vyhodnotenia literárnej súťaže ,,Ochrana pred požiarmi očami detí" a výtvarnej súťaže ,,Hasiči budúcnosti" v budove Okresného riaditeľstva HaZZ v Poprade. Do oboch súťaží sa zapojili viacerí žiaci našej školy. Popredné miesta obsadili v konkurencii viacerých škôl. Najúspešnejšími sa stali Kristína Bachledová (8.A), ktorá obsadila 1. miesto v tretej vekovej kategórii literárnej súťaže, ďalej Lea Martinková (7.A) obsadila 2. miesto v druhej vekovej kategórii literárnej súťaže. Ich práce boli vybrané spomedzi 38 literárnych prác. Vo výtvarnej súťaži obsadil Nikolas Pačaj (3.DŠ) krásne 2. miesto. Jeho kresba bola vybraná spomedzi 88 výtvarných prác.

Všetci traja boli ocenení vecnými odmenami a ,,exkurziou v garáži hasičských áut". Našim nadaným žiakom srdečne blahoželáme, ďakujeme im za reprezentáciu školy a prajeme im do budúcna mnoho kreativity a fantázie.


Mgr. D. Dudžáková

Čítať celý článok...
 
Hornádske hry 2016 - 17. ročník

Hornádske hryK tradičným akciám školského roku našej hornádskej doliny patria Hornádske hry – športové zápolenia medzi žiakmi základných škôl obcí Sp.Štiavnik, Hranovnica, Sp.Bystré, Vikartovce a L.Teplička.
Tohtoročným organizátorom sa stala naša ZŠ a tak sa 15. júna 2016 stretlo množstvo žiakov všetkých zúčastnených škôl v športovom areáli našej obce, aby si zmerali sily v atletických disciplínach a športových súťažiach.

Čítať celý článok...
 
Technická výchova

Technická výchovaV zrekonštruovaných priestoroch dielní začali žiaci 7. a 8.ročníka realizovať praktickú činnosť v rámci predmetu technická výchova, ktorej bola venovaná prevažná väčšina vyučovacích hodín II. polroku prebiehajúceho školského roku. Cieľom týchto hodín bolo oboznámiť žiakov s jednotlivými pracovnými postupmi, náradiami, ako aj získať postupné praktické zručnosti pri práci s drevom. V jednotlivých skupinách sme vyrábali drevené vtáčie búdky a kŕmidlá , keď samotnej výrobe predchádzal návrh a nákres na výkres. V oboch triedach sa žiakom podarilo vyrobiť veľmi pekné výrobky, na ktoré sú právom hrdí.

MM

Čítať celý článok...
 
Detská športová olympiáda 2016

Detská športová olympiáda 2016Dňa 8. júna sa v susednej obci Spišské Bystré už po druhýkrát uskutočnila detská športová olympiáda pre žiakov prvého stupňa, na ktorej sa zúčastnilo desať základných škôl. Účastníkov hier svojou prítomnosťou povzbudili aj bývalé olympijské reprezentantky: bežkyňa na lyžiach Betka Havrančíková a sánkarka Mária Jasenčáková. Našu základnú školu reprezentovali zmiešané družstvá žiakov z druhého, tretieho a štvrtého ročníka.

Čítať celý článok...
 
Prírodoveda v 4.A

Prírodoveda v 4.APosledné mesiace školského roka sa v 4.A niesli v znamení projektov. Učili sme sa o hmyze, jeho úplnej a neúplnej premene. Čo je lepšie, ako vidieť preberané učivo na vlastné oči? Objednali sme si motýliu záhradku a pozorovali sme vývin motýľa od húsenice, cez kuklu, až po krásnych motýľov. Dali sme im aj mená.

Čítať celý článok...
 
4 minúty od celoštátneho kola!

FutbalSeptembrovým prihlásením mužstva žiakov našej školy do súťaže Jednota cup v malom futbale , sa začala „spanilá cesta", o ktorej sa mnohým chlapcom ani len nesnívalo.
Obvodné kolo, ktorého sme boli organizátormi za účasti ZŠ Hranovnica a ZŠ Švábovce, sme sa naštartovali za veľkým úspechom, ktorý nás čakal až o niekoľko dní. Zdolali sme ZŠ Hranovnica 12:3 a ZŠ Švábovce 14:5 a zaslúžene sme sa prebojovali na okresné kolo, ktoré sa konalo 31.mája 2016 v Poprade – Veľkej, ...

Čítať celý článok...
 
Zber papiera

pán školníkOd 30. mája do 10. júna 2016 sa v našej základnej škole uskutoční

zber papiera.

Papier bude preberať pán školník v priestoroch školskej dielne v čase od 7:00 hod. do 15:00 hod.

 

Vedeli ste, že  1 tona zberového papiera zachráni 17 stromov? 

 
Matúš 2016

matus2016 Matúš 2016Dňa 25. 5. 2016 sa naši žiaci zúčastnili 6. ročníka talentovej súťaže Matúš 2016, ktorá sa konala v Spišskej Teplici. Našu školu v kategórii spev reprezentoval Sebastián Lacko a v prednese Melánia Martonová, ktorá obhájila krásne prvé miesto. Naši žiaci nám urobili veľkú radosť. Ďakujeme za reprezentáciu. 

Čítať celý článok...
 
Návšteva okresného súdu v Poprade

sud dsc 0477aDňa 25.4.2016 sme mali možnosť v rámci vyučovania občianskej náuky navštíviť Okresný súd v Poprade. Celkovo sme sa zúčastnili na troch pojednávaniach, kde sme boli svedkami prednášania obžaloby, obhajoby, vypočúvania svedkov , vypovedania obžalovaných ako aj samotného vynášania rozsudku v mene SR. Táto naša návšteva bola veľmi zaujímavá a hlavne poučná.

8.A a 9.A trieda
 
Deň zeme - 22. apríl 2016

22. apríl 2016 Deň zeme 22. apríl je Svetový Deň Zemeden zeme img 1640 a v tomto roku si pripomíname už jeho 46. výročie. Po prvýkrát sa oslavoval 22. apríla 1970 kedy vedci a ekológovia po prvýkrát na snímkach Zeme urobených z kozmu, spozorovali poškodenie atmosféry Zeme. Uvedomili si jej zraniteľnosť a krehkosť. Vyzvali všetkých ľudí planéty Zem na spoločné celosvetové úsilie na ochranu Zeme.

Čítať celý článok...
 
Beseda s kronikárkou obce Mgr. Mizerovou

KronikárkaZaujímavou aktivitou bola beseda s kronikárkou obce Spišský Štiavnik, ktorou je naša pani učiteľka Mgr. Martina Mizerová. Tá si pripravila veľmi zaujímavú, poučnú, no najmä pútavú prezentáciu svojej práce. Mnohí z nás dovtedy netušili, čo vôbec taká práca kronikárky obnáša.

Čítať celý článok...
 
Deň učiteľov

Deň učiteľov 2016 den ucitelov 2016 img 1419

Príhovor starostky obce Bc. Márie Kleinovej ku Dňu učiteľov.  Príhovor starostky obce

 
Svetový deň vody - 22. marec

Deň vodyV roku 1993 vyhlásilo valné zhromaždenie OSN 22. marec za Svetový deň vody. Tento deň je teda jedinečnou príležitosťou pripomenúť všetkým mimoriadnu dôležitosť vody pre zachovanie životného prostredia a pre rozvoj ľudskej spoločnosti.
Asi 2/3 nášho tela tvorí voda. Každý deň jej potrebujeme viac ako 2 litre. Táto voda má byť súčasťou potravy. Nahrádza vodu, ktorú stratíme vylučovaním, potom a dýchaním. Voda je dôležitejšia ako jedlo - väčšina ľudí môže prežiť 50 - 60 dní bez jedla, ale len 5 - 10 dní bez vody. Vezmite si pohár vody. . .

Čítať celý článok...
 
Divadelné predstavenie Zlaté kura

Divadelné predstavenie Zlaté kuraDňa 5. apríla 2016 sa v našej ZŠ uskutočnilo divadelné predstavenie Zlaté kura v podaní hercov z divadelnej scény Prešov.

Výborné herecké výkony troch hlavných hrdinov nám poskytli príjemné rozptýlenie, ale aj dôvod na zamyslenie.
Správanie a konanie zvierat totiž až nápadne pripomínalo správanie a konanie ľudí. Našťastie, ako v každej rozprávke vždy s dobrým koncom.

Čítať celý článok...
 
Zápis do 1. ročníka Základnej školy v Spišskom Štiavniku

ZápisV súvislosti s nadobudnutím účinnosti zákona č. 188/2015 z 30. júna 2015, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a Všeobecne záväzného nariadenia obce Spišský Štiavnik č. 1/2016, oznamujeme, že zápis do 1. ročníka Základnej školy v Spišskom Štiavniku sa uskutoční v dňoch od 4. apríla 2016 do  07.apríla 2016  (pondelok – štvrtok) v čase od 14,00 hod. do 17,00 hod. v budove Základnej školy v Sp.Štiavniku.

Na zápis sa dostavia deti, v sprievode svojich  zákonných zástupcov,  ktoré do 31.augusta 2016 dovŕšia šiesty rok veku, ako aj deti, ktorým bol odložený začiatok povinnej školskej dochádzky o jeden rok .

K zápisu je potrebné doniesť rodný list dieťaťa, občiansky preukaz zákonného zástupcu,  potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa (vydá detský lekár),  a odporúča sa doniesť 12 €. Za tieto peniaze sa zakúpia zošity s predtlačou a prvá kniha pre Vaše dieťa.

Čítať celý článok...
 

Veľká noc

 
Hviezdoslavov Kubín 2016

Hviezdoslavov KubínVo štvrtok 17. marca sa v Podtatranskej knižnici v Poprade uskutočnilo okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína, do ktorého postúpila z obvodného kola aj naša žiačka Melánia Martonová zo 4.A triedy. Naša Melánia súťažila v I. kategórii – próza v silnej konkurencii siedmich výborných recitátorov, medzi ktorými bola najlepšia. Porota ju ocenila 1. miestom a postupom na krajské kolo, ktoré sa uskutoční v polovici apríla v Prešove. Melánii srdečne blahoželáme a držíme palce.

Mgr. Bužbacherová

viac
 
Vyhrali sme okresné kolo v stolnom tenise

V Matejovciach naše žiačky opäť nesklamali. V okrese Poprad sme obhájili 1.miesto. Kristína Maliňáková, Patrícia Lapšanská a Kristína Pemčáková ukázali, že ich výsledky v stolnom tenise sú dlhodobo výborné a budú nás reprezentovať v krajskom kole. Držíme im palce!

 
Divadielko na kopci

Účinkujú členovia amatérskeho školského divadla Divadielko na kopci pri ZŠ Spišský Štiavnik

zobraziť viac
 
Pytagoriáda P3 – P8

pytagoriadaPytagoriáda (PYT) je matematická súťaž, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Za správnosť a za čas vypočítaných príkladov sa prideľujú príslušné body. Účastníkmi vyššieho kola súťaže môžu byť len žiaci, ktorí úspešne absolvovali nižšie kolo súťaže. Tento rok prebieha už v poradí 37. ročník tejto súťaže.

Čítať celý článok...
 
Hviezdoslavov Kubín 2016 - Školské kolo prednesu poézie a prózy

Hviezdoslavov Kubín Dňa 8. 2. 2016 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže HVIEZDOSLAVOV KUBÍN.  Zúčastnilo sa jej 31 žiakov. Svoje recitačné umenie predviedli žiaci 2. – 9. ročníka. Súťaž otvorila pani riaditeľka milým príhovorom a povzbudivými slovami. Vystúpenia hodnotila porota (Mgr. Bužbacherová, Mgr. Korheľová a Mgr. Dudžáková), ale i samotní žiaci, . . . 

Čítať celý článok...
 
Betlehemske svetlo

Friedenslicht aus Bethlehem 

Light of Peace from Bethlehem

Betlehemské Svetlopc130076

 

Moderná história šírenia Betlehemského svetla začala v roku 1986, kedy Rakúšania v rámci charitatívnej akcie vyslali telesne postihnuté dieťa po večný plameň, ktorý horí v Bazilike Narodenia Pána v Svätej zemi – v Izraeli.

V bazilike je olejová lampa, ktorá horí už niekoľko storočí. Olej do tejto lampy pochádza od všetkých kresťanských národov na našej planéte.

Plamienok každý rok odpaľuje iné dieťa, letecky ho dopravia do Rakúska a ďalej sa Svetlo šíri po celej krajine. V súčasnosti Svetlo putuje z Rakúska nielen do mnohých krajín Európy, ale aj na africký a americký kontinent.

fotogaléria

Čítať celý článok...
 
Mikuláš 2015

img_0142

 
Výchovný koncert

Mladý džentlmen, mladá dámaMladý džentlmen, mladá dáma.

Dňa 11. 12. 2015 sa uskutočnil pre žiakov našej školy výchovný koncert pod názvom "Mladý džentlmen, mladá dáma." Koncert predviedlo tanečné štúdio FRIMart z Prešova. Cieľom programu bolo poukázať, že zdvorilé správanie nie je zastarané a nemoderné, ale naopak, osvojenie si základov spoločenského správania napomáha rozvíjať medziľudské vzťahy založené na porozumení. Mládež ako spoločenská skupina bude o niekoľko rokov rozhodovať o našej budúcnosti.

Čítať celý článok...
 
Chemická show 23.11.2015

img 1277Veľká chemická show

V pondelok 23.11.2015 sa naši žiaci mohli zahĺbiť do tajov chémie pri sledovaní „Veľkej chemickej show" – predvádzanie rôznych chemických reakcií sprevádzaných úžasnými vizuálnymi efektmi.
Žiakom bola prezentovaná chémia hravou a zábavnou formou nakoľko vieme, že to nie je veľmi obľúbený predmet a naša škola nemá k dispozícii laboratórium.
Počas 60 minútového programu bolo formou pokusov prebraté učivo od šiesteho po deviaty ročník. Súčasťou programu bola aj penová a bublinková show, ktorá slúži ako predpríprava na predmet chémia pre žiakov prvého stupňa...

Čítať celý článok...
 
Týždeň boja proti drogám 16.11. – 20.11.2015

Týždeň boja proti drogámDoba a obdobie, v ktorom žijeme skloňuje slovo boj dennodenne a až príliš často na to, aby sme sa tvárili, že sa nás to netýka a nedotýka. Nik z nás neostáva v týchto dňoch voči tomuto pojmu nezaujatý, nestranný, flegmatický či nevšímavý. Premáhajú nás city ako sú strach, hnev, zlosť, nechápavosť,...
V našej škole sme minulý týždeň bojovali na úplne inom fronte a so zbraňami azda najmierumilovnejšími – dobrá nálada, chuť urobiť niečo pre seba, odvaha, radosť, nadšenie, ... tie nás sprevádzali počas týždňa patriacemu BOJU PROTI DROGÁM.

Stolnotenisový turnaj, futbalový turnaj, majstrovstvá v piškvorkách, v skladaní puzzle, švihadlový maratón, xbox-ová šou, aranžovanie vianočných dekorácií, tvorba plagátov, literárna čajovňa, aerobic, hudobný koncert, šantenie s farbami, beseda o nebezpečenstve požívania alkoholu a fajčenia, popoludnie so Spievankovom, tvorba knihy o najnebezpečnejších drogách a implementovanie tematiky drogových a iných závislostí do vyučovania, to všetko tvorilo bohatý štvordňový program...

Fotogaléria

Čítať celý článok...
 
Prázdninový vidiek očami detí

Prázdninový vidiek očami detíNaša žiačka, Magdalénka Slodičáková z 8.A triedy, získala pod vedením pani učiteľky Bc. Ing. Elenky Martinkovej nádherné prvé miesto vo výtvarnej súťaži „Prázdninový vidiek očami detí", ktorú organizovalo Občianske združenie MAS PRAMENE a jej vyhodnotenie prebehlo 18.11. 2015.
Usporiadateľ výtvarnej súťaže odmenil úspešných žiakov – výtvarníkov nielen nekonečným potleskom žiakov ZŠ Spišské Bystré, ale aj hodnotnou cenou – 30 € poukazom na nákup kníh, ako aj návštevou Múzea TANAP-u spojenou s prehliadkou filmu o našich krásnych veľhorách. Na záver krásne prežitého dňa si mladí výtvarníci spolu s pedagogickým dozorom pochutnali na skvelom obede v Tenisovom centre v Tatranskej Lomnici. Za kultúrny zážitok ďakujeme pani manažérke OZ MAS PRAMENE Emílii Ringošovej.

Bc. Ing. Elena Martinková

Čítať celý článok...
 
Súťaž v prednese poézie a prózy - Štolcova Hranovnica

img 0978    Aj tento školský rok sa uskutočnila recitačná súťaž, Štolcova Hranovnica, organizovaná na počesť hranovníckeho rodáka a jazykovedca, Dr. Jozefa Štolca.

Našu školu na tejto súťaži reprezentovali traja žiaci, pričom všetci obsadili popredné miesta.

V kategórii starší žiaci - poézia obsadil druhé miesto náš žiak Tadeáš Martinko zo 7.A triedy. Rovnako úspešné boli aj naše reprezentantky zo 4.A triedy, a to Melánia Martonová, ktorá získala druhé miesto v kategórii mladší žiaci – próza a Bianka Slivková obsadila rovnako druhé miesto v kategórii mladší žiaci – poézia. 

Mgr. Bužbacherová

Čítať celý článok...
 
Návšteva divadelného predstavenia v Spišskej Novej Vsi

divadlo snvDňa 5.11.2015 sa žiakom I. stupňa naskytla milá príležitosť navštíviť divadlo v Spišskej Novej Vsi. Ráno pred budovou základnej školy čakali pristavené autobusy, ktorými sa dopravili do divadla.
Už v autobuse boli žiaci zvedaví a plní očakávania. Pozreli si rozprávku „Snehulienka a sedem trpaslíkov." Všetci žiaci boli očarení a so zatajeným dychom sledovali divadelné predstavenie, ktoré sa im veľmi páčilo, a preto hercov na záver odmenili dlhým potleskom.
Cesta domov im ubehla veľmi rýchlo a žiaci si odniesli domov nezabudnuteľný zážitok.

Mgr. Alena Želonková, Mgr. Marcela Lindemanová

 

Čítať celý článok...
 
Mliečny deň v 4. A

Mliečny deň v 4.A    Deň 20. október 2015 sme začali netradične. Vyučovanie sme začali rozprávaním o mlieku, jeho význame, mliečnych výrobkoch a ich rôznorodosti. Prvá vec, o ktorú sa žiaci zaujímali boli raňajky, rozprávali sme ako vyzerajú raňajky u nich doma, či sú dôležité, čo by sa malo jesť na raňajky. . .

Čítať celý článok...
 
Deň zvieratiek

Deň zvieratiekNa začiatku bolo zadanie urobiť projekt o svojom obľúbenom zvieratku. Každý si mal zozbierať rôzne informácie, kresliť, strihať, lepiť, písať a nakoniec to celé prezentovať svojim spolužiakom. Všetci boli nadšení a tešili sa na piatok, lebo to nebol obyčajný školský deň, ale celkom výnimočný. A viete prečo? Lebo sme si mohli do školy priniesť svojho domáceho maznáčika. Nazvali sme ho Deň zvieratiek.

Čítať celý článok...
 
Pozorovali sme čiastočné zatmenie Slnka – 20.03.2015

Zatmenie slnka

Keďže nám počasie prialo, mohli sme toto nebeské divadlo pozorovať z celého územia našej republiky. Dôležité pre nás bolo, že aj my sme boli účastní tohto úkazu. Pán školník priniesol zváračskú kuklu a tmavé sklíčka a už sme čakali len na to, čo nám príroda ukáže.

Čítať celý článok...
 
27. svetová univerziáda Osrblie a Štrbské Pleso

univerziáda 2015   Celé Tatry žili v dňoch od 24. januára do 1. februára 2015 medzinárodným vysokoškolským športovým podujatím ─ Univerziádou. Príležitosť vidieť a zúčastniť sa takejto veľkej súťaže sa nenaskytne každému, a preto bola naša škola bez váhania rozhodnutá podniknúť výlet na Štrbské Pleso a ísť povzbudiť našich, ale aj iných talentovaných športovcov. Žiaci tried 1.A, 2.A,6.A a 9.A sa teda vybrali 28.2.2015 (streda) spolu s triednymi pani učiteľkami vlakom zo Spišského Štiavnika na očakávanú Univerziádu.

 Nadšení prváčikovia, ale aj všetci ostatní, mali veľký zážitok z viac ako hodinovej cesty krásnou tatranskou prírodou....

Čítať celý článok...
 
Najbližší zachránený život môže byť tvoj...

Záchranári v našej školeNajbližší zachránený život môže byť tvoj...
Táto známa veta bola viac ako aktuálna v stredu pred jesennými prázdninami. Vďaka iniciatíve našej pani učiteľky Mgr. Moniky Mravovej navštívila našu školu posádka rýchlej zdravotnej pomoci.

Čítať celý článok...
 
Pod oknami našej školy vyrástla skalka

SkalkaJe to pravda odveká, že práca šľachtí človeka.
Získavanie a upevňovanie zručností a návykov k práci už v školskom veku je v dobe, v ktorej žijeme nevyhnutnosťou, avšak bohužiaľ, nie samozrejmosťou. Častokrát sme svedkami ako 14- ročný chlapec nedokáže pribiť klinec alebo jeho spolužiačka medituje pri prišívaní gombíka. Naša škola sa aj v tejto oblasti snaží o to, aby žiaci získavali a rozvíjali praktické zručnosti v rôznych činnostiach, či už na vyučovaní (Technika a svet práce, Pracovné vyučovanie) alebo v mimoškolskej činnosti (Ručné práce).

Čítať celý článok...
 
Beseda s priamym účastníkom SNP pánom Štefanom Marczym

Štefan Marczy   V utorok 23. septembra 2014 navštívil našu základná školu priamy účastník Slovenského národného povstania a náš posledný žijúci člen Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov 92 ročný pán Štefan Marczy.

 

Čítať celý článok...
 
Menovanie riaditeľky

riaditeľS funkciou riaditeľa Základnej školy v Spišskom Štiavniku sa rozlúčil Mgr. Peter Gömöry. Za jeho nástupcu starostka obce Mária Kleinová vymenovala doterajšiu zástupkyňu tejto školy Mgr. Máriu Martinkovú.riaditelka 

Čítať celý článok...
 
Dnes je ...
Štvrtok, 08 December 2016

Meniny : Marína
Zajtra : Izabela
Pozajtra : Radúz
Počasie
OBEC SPIŠSKÝ ŠTIAVNIK
Reklamný prúžok
OÚ PREŠOV ODBOR ŠKOLSTVA
Reklamný prúžok
MINISTERSTVO ŠKOLSTVA
Reklamný prúžok
ODCHODY AUTOBUSOV
Reklamný prúžok
ODCHODY VLAKOV
Reklamný prúžok
TOPlist