800x6001024x768Auto Width
Hlavné menu
Kedy zvoní ?
Organizácia školského roka
Prázdniny
Školský poriadok
Zmluvy, faktúry, objednávky
Profil verejného obstarávateľa
Pracovné ponuky
*********************
Počet zobrazení obsahu : 135611
Práce žiakov - Veľkonočné sviatky 2014
Kalendár voľných dní
<< Apríl 2014 >> 
 Po  Ut  St  Št  Pi  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516
2324252627
282930    
web@zsspisskystiavnik.sk

Základná škola Erb Základnej školy
Slnečná 422
059 14 Spišský Štiavnik 
tel: 052 / 7785614          email : Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
 
 
Riaditeľ školy:      Mgr. Peter Gömöry 
Zástupkyne riaditeľa :    
Mgr. Mária Martinková, zástupkyňa pre 1.stupeň ZŠ
Ing. Iveta Martinková, zástupkyňa pre 2.stupeň ZŠ

Právna forma:   Rozpočtová organizácia   IČO:   37785681    DIČ:   2021485444  Zriaďovateľ Obec Spišský Štiavnik

Školský rok 2013/2014                   Počet tried 25                   Počet žiakov 366


 

AKTUALITY - OZNAMY

 
Veľkonočné prázdniny

prazdninyvelkanoc

 

 

 

 

Posledný deň vyučovania pred začiatkom prázdnin 16. apríl 2014 (streda)
Termín prázdnin  17. – 22. apríl 2014 

Začiatok vyučovania po prázdninách 23. apríl 2014 (streda)

 
Tanečno - výchovný koncert

tanec img 0382-1     Fašiangový piatok 28.02.2014 priniesol všetkým našim žiakom radosť z tanečno - výchovného koncertu prezentovaného profesionálnymi tanečníkmi z Prešova pod názvom Umenie tanca. Súčasťou koncertu bolo aj rozvíjanie rytmických schopností žiakov a nácvik tanečných variácií. Učinkujúci predviedli ukážky latinsko-amerických tancov ako salsa, čača, paso-doble, jive a iné.

 
Krajské kolo v stolnom tenise 2014

Ďalší veľký úspech našich žiačok.
Po historickom postupe našich žiačok na krajské kolo v stolnom tenise, sme boli plní očakávania, ako zvládnu dievčatá náročnú premiéru medzi najlepšími 12-timi školami celého kraja. V stredu 19.2.2014 sa konalo pre nás dlho očakávané krajské kolo v Kežmarku, na ktoré sa dievčatá veľmi tešili s odhodlaním čo najlepšie reprezentovať našu školu. 

Krajské kolo v stolnom tenise Krajské kolo v stolnom tenise Krajské kolo v stolnom tenise

Čítať celý článok...
 
Hviezdoslavov Kubín 2014 - Školské kolo prednesu poézie a prózy

Hviezdoslavov KubínFotogaléria     

      6. februára 2014 sa v našej škole konalo školské kolo už 60. ročníka najprestížnejšej literárnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, do ktorej sa zapojilo 31 súťažiacich.

Víťazi jednotlivých kategórií budú našu školu reprezentovať na obvodovom kole v Poprade 19. februára 2014. Držíme im palce!

Fotogaléria   Fotogaléria   Fotogaléria

Čítať celý článok...
 
Zápis do 1.ročníka ZŠ

Zápis prvákov

 

Od 20.januára do 23.januára 2014 sa uskutočnil zápis budúcich prváčikov do základnej školy. Do 1.ročníka sme zapísali 46 detí. Z toho predškolskú prípravu v materskej škole absolvovalo 17 detí. Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí prejavili dôveru našej škole a zverili nám vzdelávanie a výchovu svojich ratolestí. Na našich nových prváčikov sa tešíme v septembri.

 
Stop drogám

Stop drogámEurópsky týždeň boja proti drogám
Drogová závislosť nevzniká náhle, ale vyvíja sa z túžby, ktorá súvisí so spôsobom života jednotlivca. Náklonnosť k tomuto nebezpečenstvu vzniká najmä v detskom a dospievajúcom veku. A práve toto obdobie je veľmi dôležité pre rozvoj zdravej osobnosti a slobodného rozhodovania.

Tretí novembrový týždeň (18.-22.11.2013) kalendárneho roka 2013 je Európskym týždňom boja proti drogám, vyhláseným z iniciatívy Európskej únie. Prvýkrát bol tento Európsky týždeň boja proti drogám vyhlásený v roku 1998.
Tento týždeň bol aj na našej škole popretkávaný akciami a činnosťami rôzneho druhu.
V pondelok sa žiaci prostredníctvom rozhlasovej relácie oboznámili s najrozšírenejšími drogami používanými na Slovensku.
Utorkové odpoludnie patrilo športu
Streda patrila deviatakom, ktorí sa veľmi dobre zhostili úlohy prednášajúcich a pomocou prezentácií, klipov a kvízov priblížili žiakom najpoužívanejšie drogy – tabak a alkohol. Počas celého dňa tri skupiny žiakov 9.A pracovali postupne so všetkými žiakmi našej školy.Štvrtok sa opäť niesol v športovom duchu. 

Počas celého týždňa sa žiaci 5.A, 6.A, 7.A, 8.A, 9.A zaoberali protidrogovou tematikou aj na hodinách slovenského jazyka, na ktorých pod vedením pani učiteľky Zuzany Jendrálovej a pani učiteľky Zuzany Sýkorovej tvorili básne, komiksy, balady, rozprávky, listy a úvahy.

Okrem slovenčinárov nezaháľali ani výtvarníci, nástrojmi ktorých boli štetce a pastelky. Žiaci vo svojich prácach zachytili to, ako zle pôsobia drogy na človeka alebo naopak, prečo sme na svete radi a z čoho sa tešíme.

 

Čítať celý článok...
 
Stolný tenis žiačky

Veľký úspech našej školy

Stolný tenis 2013Po minuloročnom úspechu našich chlapcov, ktorí sa prebojovali na celoštátne kolo v stolnom tenise, naša škola dosiahla ďalší veľký úspech v tomto športe. Tento krát sa oň postarali naše dievčatá, Kristína Maliňáková, Mária Lapšanská a Patrícia Lapšanská, keď vyhrali okresné kolo, ktoré sa konalo 27.11.2013 v Matejovciach.

Čítať celý článok...
 
Víťazstvo našich žiakov v malom futbale

Víťazstvo našich žiakov v malom futbale

 

 

     Začiatkom novembra sa družstvo našich mladších žiakov , zložené prevažne zo žiakov 5. a 6. ročníka, zúčastnilo obvodného kola v malom futbale , ktoré sa konalo v Hranovnici.

Čítať celý článok...
 
Beseda - protidrogová prevencia

V spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Poprade budeme organizovať besedy a podujatia súvisiace s protidrogovou a inou prevenciou. 17. októbra 2013 sa konala beseda na tému Aids/Hiv pre žiakov druhého stupňa. Prednášajúcou bola Mgr. Lucia Horevajová, ktorú sprevádzal Milan Antaš PhDr.. Pani psychologička žiakom priblížila najhoršiu civilizačnú chorobu dnešnej doby, ktorá aj keď je nám vzdialená a cudzia, je súčasťou sveta, v ktorom žijeme, a preto by sme mali byť o nej informovaní .

01img_0269
 

Čítať celý článok...
 
Deň úsmevu

Deň úsmevu Deň úsmevu Deň úsmevu

Deň úsmevu  Deň úsmevu pripadá každoročne na prvý októbrový piatok.  Z technických príčin  sme aktivity spojené s týmto dňom presunuli na pondelok 7. októbra. Žiakov už od rána rozveseľovala hudba z rozhlasu a to v konkrétnej podobe – skupina Modus a jej známa skladba Úsmev. Táto chytľavá pieseň znela každú prestávku a postupne si ju pospevovala celá škola od malých prvákov, mutujúcich deviatakov, učiteľov, ekonómok, upratovačiek, školníka až po vedenie školy. Po štvrtej hodine sme sa spoločne stretli na chodbe, aby sme zmerali náš hlasový potenciál.  Úsmev spievalo vyše 300 žiakov a bol to teda riadny „nárez“. Ako čerešnička na torte vystúpili žiaci 6.A, ktorí dokázali, že vedia nielen nádherne spievať, ale aj hrať na gitarách.

Čítať celý článok...
 
Ovocný deň v 1.A

     Dňa 19. septembra 2013 sme si v našej triede urobili Ovocný deň. Deti si do školy priniesli ovocie, ktoré majú najradšej. Už od rána sa tešili na prípravu ovocného šalátu. Ovocie sme najprv nakrájali a potom rozdelili na tanieriky. Nakoniec nezostalo nič iné ako výborný šalátik rýchlo zjesť. Spoločne sme sa rozprávali o dôležitosti konzumácie ovocia v týchto dňoch, kedy nás ohrozujú rôzne choroby a hlavne chrípky. Všetkým veľmi chutilo , preto sme sa rozhodli, že jeden deň v mesiaci bude patriť vitamínom v ovocí a deti sa naučia, že vitamíny im pomôžu predchádzať ochoreniam. Ďakujeme aj rodičom, že túto myšlienku podporili. Želajme si všetci hlavne veľa zdravíčka a síl do ďalších dní.

Tr.uč. Michaela Paráková

 ovocny den 1a x09 img 0049 Ovocný deň v 1.A ovocny den 1a img 0050

 
Vítame našich prvákov 2.9.2013

Prvý deň v škole

Prvý deň v škole Prvý deň v škole Prvý deň v škole Prvý deň v škole Prváci 2013 Prváci 2013

Fotogaléria

 
Hornádske hry 2013 -14.ročník

futbalista Volejbal

    

    Dňa 20.6.2013 sa žiaci našej školy zúčastnili 14.ročníka Hornádskych hier, ktorých organizátorom bola Liptovská Teplička. Celý priebeh HH bol sprevádzaný slnečným a horúcim počasím, čo výrazne ovplyvnilo výkony žiakov v jednotlivých súťažiach. Žiaci našej školy súťažili vo všetkých disciplínach a kategóriách, ktoré boli pripravené.

Čítať celý článok...
 
Vyhodnotenie zberu papiera

Vyhodnotenie zberu papiera Vyhodnotenie zberu papiera Vyhodnotenie zberu papiera Vyhodnotenie zberu papiera Vyhodnotenie zberu papiera Vyhodnotenie zberu papieraZber papiera

P.č. Trieda Priezvisko a meno Množstvo v kg
1 1.A Galovičová Amália 1015
2 5.A Kacvinská Júlia 480
3 5.A Maliňák Dávid, Dominik 470
4 4.A Vagaš Viliam 350
5 4.A Martinková Lea 285
6 6.A Galovič Dávid 150
7 3.A Lindemanová Laura 100
8 4.A Tr. učiteľka 95
9 7.A Mizerová Katarína 80
10 1.A Slivková Bianka 73
      3414 kg
Čítať celý článok...
 
ACTIVE 8 - The SCHOOL DANCE 2013

active8

 The SCHOOL DANCE 2013

    Podporte úžasný talent našich žiačok a Vašich detí piateho, šiesteho a siedmeho ročníka a hlasujte za tanečné video tanečnej skupiny

ACTIVE 8!!!

 

hlasujte na http://www.schooldance.sk/videa/active-8.html                              fotogaléria

Čítať celý článok...
 
MATÚŠ 2013 – Súťaž mladých talentov škôl


Súťaž mladých talentov škôl     25. apríla 2013 sa Kultúrny dom v Spišskej Teplici zaplnil žiakmi základných škôl okresu Poprad, ktorí predviedli pred porotou a divákmi svoj talent. Nadaných detí bolo neúrekom. Kultúrnym domom sa ozýval spev, flauta, klavír, na pódiu predvádzali svoje umenie tanečné súbory, nechýbal prednes, scénka, ba i žonglovanie s diabolom. Ani naši žiaci nezaostávali. Eliška Galovičová zaspievala v ľudovom kroji krásnu ľudovú pieseň, Tadeáš Martinko ukázal svoj talent hry na flaute a Laura Lindemanová predviedla hru na klavír. Počas celého dňa sme si mohli pozrieť 30 vystúpení, kde účinkovalo viac ako 100 talentovaných detí. Porota to mala určite ťažké. Nakoniec si z našej školy odniesla 3. miesto v kategórii hra na hudobný nástroj Laura Lindemanová z 3.A triedy. Gratulujeme!!!

fotogaléria

 
Maľovanie na tvár

Maľovanie    V priestoroch našej školy pôsobí okrem našich záujmových útvarov aj CVČ Rosnička. Dvakrát do týždňa sa s našimi žiakmi 1.-4.ročníka stretáva ich pani učiteľka výtvarného odboru Mgr. Lenka Orolinová. Deti sa tešia na každé stretnutie. Nie je divu, pretože Mgr. Orolinová je zanietená a je vidieť, že práca s deťmi ju baví. Naposledy sme mohli s úžasom sledovať tvorivosť našich žiakov pri maľovaní na tvár. Vznikli naozaj zaujímavé umelecké dielka. Škoda len, že tieto výtvory sú z pochopiteľných príčin len krátkodobé. Zostali nám aspoň fotografie.

 
22. apríl 2013 Deň zeme

Deň zeme

 

Dňa 22.apríla 2013 sa konalo v Základnej škole v Spišskom Štiavniku účelové cvičenie pod názvom :
„ Deň Zeme - vyčistime si obec a okolie školy"

Aktívne sa do zberu odpadu v katastri obce zapojili žiaci I. a II. stupňa základnej školy pod vedením triednych učiteľov. Spolu nazbierali viac ako 70 vriec odpadu z celej obce a tak prispeli k vytvoreniu bezpečnejšieho, čistejšieho a zdravšieho životného prostredia v našej obci.

Deň zeme Deň zeme Deň zeme

Čítať celý článok...
 
Historický úspech našej školy !

Krajské kolo v stolnom tenise

 

Obsadili sme 1. miesto v krajskom kole stolného tenisu a postúpili sme na celoslovenské kolo. Je to obrovský a historický úspech, keď budeme môcť na celoslovenskom kole, zviditeľniť a reprezentovať našu školu.Stolný tenis

Čítať celý článok...
 

Ukážky prvej pomoci

Vedel by si zachrániť život?

kriz

  

V duchu tejto otázky prebehli v treťom, štvrtom, siedmom a ôsmom ročníku besedy s praktickými ukážkami na tému prvá pomoc.

 

Ukážky a odborný výklad nám predviedla bývalá žiačka našej školy Anna Vagašová.

Čítať celý článok...
 
  

Zážitkové vyučovanie.


zazitkove_vyucovanie 1

 

Povedz mi niečo a ja to zabudnem.
Ukáž mi niečo a ja si to zapamätám.
Dovoľ mi, aby som si to vyskúšal na vlastnej koži a ja to budem ovládať.
Dovoľ mi, aby som to prežil a ja to budem cítiť a chápať.

J. A. Komenský

Zážitková pedagogika patrí k novým pedagogickým smerom. Zážitkové vyučovanie, ako už konkrétny spôsob edukácie sa snaží prostredníctvom zážitku a skúsenosti pomôcť žiakovi získať vedomosti, schopnosti a zručnosti tak, aby si ich osvojil na celý život.

Čítať celý článok...
 
  

Stretnutie s hviezdami

A aký je vesmír veľký? O koľko je Slnko väčšie ako Zem? Existujú mimozemšťania? Plné ústa otázok, ktoré majú naši žiaci o vesmíre nás viedli k tomu, aby sme si pozvali na besedu človeka, ktorý je v tomto obore najpovolanejší, bývalého žiaka našej školy, astrofyzika PhD. Petra Gömöryho. 

Beseda stretnutie s hviezdami Beseda stretnutie s hviezdami

Čítať celý článok...
 
Dnes je ...
Piatok, 18 Apríl 2014

Meniny : Valér
Zajtra : Jela
Pozajtra : Marcel

18. apríl - Medzinárodný deň žonglovania
- Európsky deň za práva pacientov
- Svetový deň kultúrneho dedičstva
- Svetový deň rádioamatérov

19. apríl - Biela sobota
Počasie

zdroj: onlinepocasie.sk
OBEC SPIŠSKÝ ŠTIAVNIK
Reklamný prúžok
OÚ PREŠOV ODBOR ŠKOLSTVA
Reklamný prúžok
MINISTERSTVO ŠKOLSTVA
Reklamný prúžok
ODCHODY AUTOBUSOV
Reklamný prúžok
ODCHODY VLAKOV
Reklamný prúžok
TOPlist