800x6001024x768Auto Width
Hlavné menu
Kedy zvoní ?
Organizácia školského roka
Prázdniny
Školský poriadok
Zmluvy, faktúry, objednávky
Profil verejného obstarávateľa
Pracovné ponuky
*********************
Počet zobrazení obsahu : 156043
Kalendár voľných dní
web@zsspisskystiavnik.sk

Základná škola Erb Základnej školy
Slnečná 422
059 14 Spišský Štiavnik 
tel: 052 / 7785614          email : Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
 
 
Riaditeľka školy: Mgr. Mária Martinková 
Zástupkyňa riaditeľky : Ing. Iveta Martinková    

Právna forma:   Rozpočtová organizácia   IČO:   37785681    DIČ:   2021485444  Zriaďovateľ Obec Spišský Štiavnik

Školský rok 2013/2014                   Počet tried 25                   Počet žiakov 366


 

AKTUALITY - OZNAMY

 
Menovanie riaditeľky

riaditeľS funkciou riaditeľa Základnej školy v Spišskom Štiavniku sa rozlúčil Mgr. Peter Gömöry. Za jeho nástupcu starostka obce Mária Kleinová vymenovala doterajšiu zástupkyňu tejto školy Mgr. Máriu Martinkovú.riaditelka 

Čítať celý článok...
 
Slávnostné ukončenie školského roka 2013/2014

 
Rozprávková noc v škole

Noc v škole

 

 Pre našich prváčikov bol štvrtok, 12. jún, neobyčajný. Do školy si zbalili karimatky, spacáky i obľúbenú hračku. Čakala ich rozprávková noc plná zábavy a dobrodružstva...

Čítať celý článok...
 
15. ročník Hornádskych hier v Hranovnici

15. ročník Hornádskych  hier v Hranovnici   Dňa 5.6.2014 sa naša škola zúčastnila na 15. ročníku Hornádskych hier, ktoré sa konali v areáli Základnej školy v Hranovnici. Vo futbale chlapci predvádzali výborné výkony a napokon sa umiestnili na 1. mieste. Rovnako mladučké družstvo žiačok vo vybíjanej nenašlo premožiteľa a suverénne taktiež obsadilo 1. miesto. Obrovská radosť a skandovanie po každom víťaznom zápase znela všetkými športoviskami a bola radosť pozerať sa na zanietené dievčatá. Ďalší veľký úspech sme dosiali vo volejbale...

Čítať celý článok...
 
Tvorivá dielňa - výrobky z hliny

Výrobky z hliny - fotogalériaDňa 30.5. 2014 sa v našej škole uskutočnila tvorivá dielňa s hlinou, pod vedením pána keramikára Petra Smika a jeho manželky.

Fotogaléria

Čítať celý článok...
 
Malý futbal – starší žiaci

Malý futbal – starší žiaci   Dňa 26. mája bola naša škola organizátorom obvodného kola v malom futbale starších žiakov, kde sme privítali na multifunkčnom ihrisku futbalového areálu chlapcov zo ZŠ Hranovnica a ZŠ Švábovce. Po víťazstve 10:3 nad ZŠ Švábovce a 15:3 nad ZŠ Hranovnica sme suverénne postúpili na okresné kolo. To sa konalo 3.6.2014 na ihrisku Poprad - Veľká. Po výsledkoch v skupine 1:2 so ZŠ Spišské Bystré, 5:4 so ZŠ Svit a 9:0 so ZŠ Dolný Smokovec nám chýbal povestný kúsok šťastia, keďže len o skóre sme obsadili v skupine 2.miesto a čakal nás súboj o celkové 3. miesto. V ňom bolo veľmi ťažko hľadať motiváciu u chlapcov, keďže sme cestovali na okresné kolo s cieľom postúpiť na krajské kolo do Prešova a tak sa zápas skončil prehrou 0:3 a chlapci sa celkovo umiestnili na 4. mieste, čo bolo pre nich veľkým sklamaním.

Ing. M. Maliňák - učiteľ

viac
 
Malý futbal – mladší žiaci


Malý futbal – mladší žiaci   Začiatkom mája sa naše družstvo mladších žiakov zúčastnilo na okresnom kole v malom futbale, na ktoré sa prebojovalo z jesenného obvodného kola v Hranovnici. Osem postupujúcich škôl z obvodných kôl bolo rozdelených do dvoch štvorčlenných skupín. V prvom zápase našej skupiny s minuloročným obhajcom prvenstva ZŠ Poprad - Veľká sme doplatili na množstvo nepremenených príležitostí a nešťastne sme prehrali 0:2. Táto prehra nás nakoniec pripravila o finále, keďže ďalších dvoch súperov zo ZŠ Dolný Smokovec sme porazili 7:1 a ZŠ Jarná 8:2. V súboji o bronz naši chlapci podali výborný výkon a zvíťazili 9:3, čím sme celkovo obsadili 3.miesto.

Ing. M. Maliňák - učiteľ

viac
 
Budú z nich hasiči?

Budú z nich hasiči?

Na hodine vlastivedy sme si s druhákmi pohovorili o ochrane pred požiarmi. Deti hravou formou zistili veľa informácií, ktoré s hasičstvom súvisia. Prečo vznikajú požiare? Prečo je oheň dobrý sluha, ale zlý pán? Ako by sme postupovali, keby sme zistili, že niekde horí? Aké môžu byť následky požiaru? Kto zasahuje pri požiari? Tieto, ale aj mnoho iných otázok našlo odpovede. Počas vyučovania si deti mohli vyskúšať aj naozajstné zásahové obleky a prilby. Nabudúce sa pôjdeme pozrieť aj do hasičskej zbrojnice.

Budú z nich hasiči?

 

...
 
Československý muzikál

Muzikál    12. mája 2014 sa v našej škole konal výchovný koncert ČESKOSLOVENSKÝ MUZIKÁL. Profesionálni umelci Jaro GAŽO (spevák skupiny Arzén a herec) a Rado PAŽEJ (moderátor a člen žilinskej skupiny AYA) ponúkli žiakom humorné slovo a krásne skladby z muzikálov. Žiaci sa dozvedeli o vzniku muzikálu, nahliadli do zákulisia a vzhľadom na videoprojekciu, kde bežali texty skladieb, formou karaoke sa mohli priamo zapojiť. V tomto pásme odzneli skladby z najznámejších slovenských a českých muzikálov ako Na skle maľované, Neberte nám princeznú, Hamlet, Rebelové, Cigáni idú do neba... Pesničky - Zbohom buď, Rozhádzané postele, Stín katedrál a mnohé ďalšie...

 
Biblická olympiáda 2014

Biblická olympiáda 2014

 

 

Naši žiaci boli úspešnými riešiteľmi okresného kola súťaže Biblická olympiáda. 

Čítať celý článok...
 
Tanečno - výchovný koncert

tanec img 0382-1     Fašiangový piatok 28.2.2014 priniesol všetkým našim žiakom radosť z tanečno - výchovného koncertu prezentovaného profesionálnymi tanečníkmi z Prešova pod názvom Umenie tanca. Súčasťou koncertu bolo aj rozvíjanie rytmických schopností žiakov a nácvik tanečných variácií. Učinkujúci predviedli ukážky latinsko-amerických tancov ako salsa, čača, paso-doble, jive a iné.

 
Krajské kolo v stolnom tenise 2014

Ďalší veľký úspech našich žiačok.
Po historickom postupe našich žiačok na krajské kolo v stolnom tenise, sme boli plní očakávania, ako zvládnu dievčatá náročnú premiéru medzi najlepšími 12-timi školami celého kraja. V stredu 19.2.2014 sa konalo pre nás dlho očakávané krajské kolo v Kežmarku, na ktoré sa dievčatá veľmi tešili s odhodlaním čo najlepšie reprezentovať našu školu. 

Krajské kolo v stolnom tenise Krajské kolo v stolnom tenise Krajské kolo v stolnom tenise

Čítať celý článok...
 
Hviezdoslavov Kubín 2014 - Školské kolo prednesu poézie a prózy

Hviezdoslavov KubínFotogaléria     

      6. februára 2014 sa v našej škole konalo školské kolo už 60. ročníka najprestížnejšej literárnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, do ktorej sa zapojilo 31 súťažiacich.

Víťazi jednotlivých kategórií budú našu školu reprezentovať na obvodovom kole v Poprade 19. februára 2014. Držíme im palce!

Fotogaléria   Fotogaléria   Fotogaléria

Čítať celý článok...
 
Zápis do 1.ročníka ZŠ

Zápis prvákov

 

Od 20.januára do 23.januára 2014 sa uskutočnil zápis budúcich prváčikov do základnej školy. Do 1.ročníka sme zapísali 46 detí. Z toho predškolskú prípravu v materskej škole absolvovalo 17 detí. Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí prejavili dôveru našej škole a zverili nám vzdelávanie a výchovu svojich ratolestí. Na našich nových prváčikov sa tešíme v septembri.

 
Stop drogám

Stop drogámEurópsky týždeň boja proti drogám
Drogová závislosť nevzniká náhle, ale vyvíja sa z túžby, ktorá súvisí so spôsobom života jednotlivca. Náklonnosť k tomuto nebezpečenstvu vzniká najmä v detskom a dospievajúcom veku. A práve toto obdobie je veľmi dôležité pre rozvoj zdravej osobnosti a slobodného rozhodovania.

Tretí novembrový týždeň (18.-22.11.2013) kalendárneho roka 2013 je Európskym týždňom boja proti drogám, vyhláseným z iniciatívy Európskej únie. Prvýkrát bol tento Európsky týždeň boja proti drogám vyhlásený v roku 1998.
Tento týždeň bol aj na našej škole popretkávaný akciami a činnosťami rôzneho druhu.
V pondelok sa žiaci prostredníctvom rozhlasovej relácie oboznámili s najrozšírenejšími drogami používanými na Slovensku.
Utorkové odpoludnie patrilo športu
Streda patrila deviatakom, ktorí sa veľmi dobre zhostili úlohy prednášajúcich a pomocou prezentácií, klipov a kvízov priblížili žiakom najpoužívanejšie drogy – tabak a alkohol. Počas celého dňa tri skupiny žiakov 9.A pracovali postupne so všetkými žiakmi našej školy.Štvrtok sa opäť niesol v športovom duchu. 

Počas celého týždňa sa žiaci 5.A, 6.A, 7.A, 8.A, 9.A zaoberali protidrogovou tematikou aj na hodinách slovenského jazyka, na ktorých pod vedením pani učiteľky Zuzany Jendrálovej a pani učiteľky Zuzany Sýkorovej tvorili básne, komiksy, balady, rozprávky, listy a úvahy.

Okrem slovenčinárov nezaháľali ani výtvarníci, nástrojmi ktorých boli štetce a pastelky. Žiaci vo svojich prácach zachytili to, ako zle pôsobia drogy na človeka alebo naopak, prečo sme na svete radi a z čoho sa tešíme.

 

Čítať celý článok...
 
Stolný tenis žiačky

Veľký úspech našej školy

Stolný tenis 2013Po minuloročnom úspechu našich chlapcov, ktorí sa prebojovali na celoštátne kolo v stolnom tenise, naša škola dosiahla ďalší veľký úspech v tomto športe. Tento krát sa oň postarali naše dievčatá, Kristína Maliňáková, Mária Lapšanská a Patrícia Lapšanská, keď vyhrali okresné kolo, ktoré sa konalo 27.11.2013 v Matejovciach.

Čítať celý článok...
 
Víťazstvo našich žiakov v malom futbale

Víťazstvo našich žiakov v malom futbale

 

 

     Začiatkom novembra sa družstvo našich mladších žiakov , zložené prevažne zo žiakov 5. a 6. ročníka, zúčastnilo obvodného kola v malom futbale , ktoré sa konalo v Hranovnici.

Čítať celý článok...
 
Beseda - protidrogová prevencia

V spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Poprade budeme organizovať besedy a podujatia súvisiace s protidrogovou a inou prevenciou. 17. októbra 2013 sa konala beseda na tému Aids/Hiv pre žiakov druhého stupňa. Prednášajúcou bola Mgr. Lucia Horevajová, ktorú sprevádzal Milan Antaš PhDr.. Pani psychologička žiakom priblížila najhoršiu civilizačnú chorobu dnešnej doby, ktorá aj keď je nám vzdialená a cudzia, je súčasťou sveta, v ktorom žijeme, a preto by sme mali byť o nej informovaní .

01img_0269
 

Čítať celý článok...
 
Deň úsmevu

Deň úsmevu Deň úsmevu Deň úsmevu

Deň úsmevu  Deň úsmevu pripadá každoročne na prvý októbrový piatok.  Z technických príčin  sme aktivity spojené s týmto dňom presunuli na pondelok 7. októbra. Žiakov už od rána rozveseľovala hudba z rozhlasu a to v konkrétnej podobe – skupina Modus a jej známa skladba Úsmev. Táto chytľavá pieseň znela každú prestávku a postupne si ju pospevovala celá škola od malých prvákov, mutujúcich deviatakov, učiteľov, ekonómok, upratovačiek, školníka až po vedenie školy. Po štvrtej hodine sme sa spoločne stretli na chodbe, aby sme zmerali náš hlasový potenciál.  Úsmev spievalo vyše 300 žiakov a bol to teda riadny „nárez“. Ako čerešnička na torte vystúpili žiaci 6.A, ktorí dokázali, že vedia nielen nádherne spievať, ale aj hrať na gitarách.

Čítať celý článok...
 
Ovocný deň v 1.A

     Dňa 19. septembra 2013 sme si v našej triede urobili Ovocný deň. Deti si do školy priniesli ovocie, ktoré majú najradšej. Už od rána sa tešili na prípravu ovocného šalátu. Ovocie sme najprv nakrájali a potom rozdelili na tanieriky. Nakoniec nezostalo nič iné ako výborný šalátik rýchlo zjesť. Spoločne sme sa rozprávali o dôležitosti konzumácie ovocia v týchto dňoch, kedy nás ohrozujú rôzne choroby a hlavne chrípky. Všetkým veľmi chutilo , preto sme sa rozhodli, že jeden deň v mesiaci bude patriť vitamínom v ovocí a deti sa naučia, že vitamíny im pomôžu predchádzať ochoreniam. Ďakujeme aj rodičom, že túto myšlienku podporili. Želajme si všetci hlavne veľa zdravíčka a síl do ďalších dní.

Tr.uč. Michaela Paráková

 ovocny den 1a x09 img 0049 Ovocný deň v 1.A ovocny den 1a img 0050

 
Vítame našich prvákov 2.9.2013

Prvý deň v škole

Prvý deň v škole Prvý deň v škole Prvý deň v škole Prvý deň v škole Prváci 2013 Prváci 2013

Fotogaléria

 
Hornádske hry 2013 -14.ročník

futbalista Volejbal

    

    Dňa 20.6.2013 sa žiaci našej školy zúčastnili 14.ročníka Hornádskych hier, ktorých organizátorom bola Liptovská Teplička. Celý priebeh HH bol sprevádzaný slnečným a horúcim počasím, čo výrazne ovplyvnilo výkony žiakov v jednotlivých súťažiach. Žiaci našej školy súťažili vo všetkých disciplínach a kategóriách, ktoré boli pripravené.

Čítať celý článok...
 
Vyhodnotenie zberu papiera

Vyhodnotenie zberu papiera Vyhodnotenie zberu papiera Vyhodnotenie zberu papiera Vyhodnotenie zberu papiera Vyhodnotenie zberu papiera Vyhodnotenie zberu papieraZber papiera

P.č. Trieda Priezvisko a meno Množstvo v kg
1 1.A Galovičová Amália 1015
2 5.A Kacvinská Júlia 480
3 5.A Maliňák Dávid, Dominik 470
4 4.A Vagaš Viliam 350
5 4.A Martinková Lea 285
6 6.A Galovič Dávid 150
7 3.A Lindemanová Laura 100
8 4.A Tr. učiteľka 95
9 7.A Mizerová Katarína 80
10 1.A Slivková Bianka 73
      3414 kg
Čítať celý článok...
 
ACTIVE 8 - The SCHOOL DANCE 2013

active8

 The SCHOOL DANCE 2013

    Podporte úžasný talent našich žiačok a Vašich detí piateho, šiesteho a siedmeho ročníka a hlasujte za tanečné video tanečnej skupiny

ACTIVE 8!!!

 

hlasujte na http://www.schooldance.sk/videa/active-8.html                              fotogaléria

Čítať celý článok...
 
MATÚŠ 2013 – Súťaž mladých talentov škôl


Súťaž mladých talentov škôl     25. apríla 2013 sa Kultúrny dom v Spišskej Teplici zaplnil žiakmi základných škôl okresu Poprad, ktorí predviedli pred porotou a divákmi svoj talent. Nadaných detí bolo neúrekom. Kultúrnym domom sa ozýval spev, flauta, klavír, na pódiu predvádzali svoje umenie tanečné súbory, nechýbal prednes, scénka, ba i žonglovanie s diabolom. Ani naši žiaci nezaostávali. Eliška Galovičová zaspievala v ľudovom kroji krásnu ľudovú pieseň, Tadeáš Martinko ukázal svoj talent hry na flaute a Laura Lindemanová predviedla hru na klavír. Počas celého dňa sme si mohli pozrieť 30 vystúpení, kde účinkovalo viac ako 100 talentovaných detí. Porota to mala určite ťažké. Nakoniec si z našej školy odniesla 3. miesto v kategórii hra na hudobný nástroj Laura Lindemanová z 3.A triedy. Gratulujeme!!!

fotogaléria

 
Maľovanie na tvár

Maľovanie    V priestoroch našej školy pôsobí okrem našich záujmových útvarov aj CVČ Rosnička. Dvakrát do týždňa sa s našimi žiakmi 1.-4.ročníka stretáva ich pani učiteľka výtvarného odboru Mgr. Lenka Orolinová. Deti sa tešia na každé stretnutie. Nie je divu, pretože Mgr. Orolinová je zanietená a je vidieť, že práca s deťmi ju baví. Naposledy sme mohli s úžasom sledovať tvorivosť našich žiakov pri maľovaní na tvár. Vznikli naozaj zaujímavé umelecké dielka. Škoda len, že tieto výtvory sú z pochopiteľných príčin len krátkodobé. Zostali nám aspoň fotografie.

 
22. apríl 2013 Deň zeme

Deň zeme

 

Dňa 22.apríla 2013 sa konalo v Základnej škole v Spišskom Štiavniku účelové cvičenie pod názvom :
„ Deň Zeme - vyčistime si obec a okolie školy"

Aktívne sa do zberu odpadu v katastri obce zapojili žiaci I. a II. stupňa základnej školy pod vedením triednych učiteľov. Spolu nazbierali viac ako 70 vriec odpadu z celej obce a tak prispeli k vytvoreniu bezpečnejšieho, čistejšieho a zdravšieho životného prostredia v našej obci.

Deň zeme Deň zeme Deň zeme

Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < <<< 1 2 >>> > Koniec >>

Stránka 1 z 2
Dnes je ...
Sobota, 02 August 2014

Meniny : Gustav
Zajtra : Jerguš
Pozajtra : Dominik(a)

Počasie
OBEC SPIŠSKÝ ŠTIAVNIK
Reklamný prúžok
OÚ PREŠOV ODBOR ŠKOLSTVA
Reklamný prúžok
MINISTERSTVO ŠKOLSTVA
Reklamný prúžok
ODCHODY AUTOBUSOV
Reklamný prúžok
ODCHODY VLAKOV
Reklamný prúžok
TOPlist