Európsky týždeň boja proti drogám

drogy img 0706V jesenných mesiacoch – osobitne v novembri - v rámci stratégie schválenej Výborom ministrov pre drogové závislosti a kontrolu drog sa viac ako inokedy organizujú aktivity, ktoré v konečnom dôsledku napomáhajú k znižovaniu dopytu po drogách.
V týždni od 18.11. 2014 na našej škole prebiehali aktivity zamerané na prevenciu proti drogám a iným patologickým javom pod názvom Týždeň boja proti drogám.

Utorok patril stolnému tenisu, kde si mohli zmerať sily všetci odvážlivci z druhého stupňa pod vedením p. učiteľa Mgr. Alexandra Ištvanka. Ako najlepšia hráčka sa ukázala Kristínka Maliňáková zo 7.A, druhé miesto vybojovalo taktiež dievča – Majka Lapšanská z 9. A. Aby chlapci neodišli z tohto turnaja s totálnou hanbou a porážkou od dievčat sa o tretie miesto postaral Lukáš Jendrál z 8. A.
V stredu štafetu prebrala 9. A, ktorej žiaci sa rozdelili na dve vyučujúce skupiny – pre prvý a pre druhý stupeň. Počas celého dňa obišli všetky triedy s pripravenými prezentáciami a aktivitami (hrami, kvízmi, testami, filmami) zameranými na prevenciu závislostí. Osobitnú pozornosť venovali alkoholu a fajčeniu. Po vyučovaní sa žiaci mohli zabaviť a zaspievať si spolu s p. učiteľom Ing. Petrom Parimuchom. Koncert, ktorý nám predviedol mal u detí veľký úspech a predčil všetky naše očakávania.
Štvrtok prišiel na rad znova šport, a to konkrétne pokračovanie futbalového turnaja pod záštitou p. učiteľa Ing. Milana Maliňáka.
Počas celého týždňa sa učitelia snažili implementovať problematiku boja proti drogám do vyučovania či už na prvom stupni ako preferovanie zdravého životného štýlu a zdravej výživy, alebo na druhom stupni vo vytváraní hodnotných voľnočasových aktivít. Žiaci tvorili rôzne plagáty, hrali spoločenské hry, piekli koláče, športovali, tvorili slohové diela, výtvarné práce, no proste znova raz ukázali, že drogy v ich živote nemajú miesto.
Za najemotívnejší zážitok považujeme besedu s naozaj veľmi milým a ochotným pánom M., ktorý bol časť svojho života v osídlach drog, no zdarne sa mu podarilo vyhrať boj nad touto ničivou pliagou. O svojom živote, ktorý prežil ako narkoman, ale aj ktorý prežíva teraz ako čistý a šťastný človek nám prišiel porozprávať vo štvrtok 27.11. 2014 a tým zavŕšil naše viac ako týždňové podujatia zamerané na prevenciu drogových závislostí a iných patologických javov.

Mgr. Silvia Bukovičová

DotazníkDotazník pre žiakov základných škôl, na monitorovanie  požívania alkoholu a fajčenia

VýsledkyVýsledky prieskumu konzumácie alkoholu a fajčenia na našej škole

Prieskum sme uskutočnili počas Európskeho týždňa boja proti drogám formou anonymného dotazníka, so žiakmi 3. – 9. ročníka. Zúčastnilo sa ho 155 žiakov – 90 chlapcov a 65 dievčat.

PríspevokDeň boja proti drogám  - Katarína Pavla Mizerová, 9.A

Týždeň boja proti drogám Týždeň boja proti drogám Týždeň boja proti drogám Týždeň boja proti drogám Týždeň boja proti drogám Týždeň boja proti drogám