<< December 2017 >>
1819202122

Na návšteve v obecnej knižnici

Návšteva knižniceDo sveta kníh, encyklopédií a časopisov sa preniesli naši piataci na hodine literatúry, a to doslovne. Dňa 11. októbra 2016 spolu so svojou vyučujúcou slovenčiny navštívili Obecnú knižnicu v Spišskom Štiavniku.
Vďaka ochotnej pani knihovníčke a svojej pozornosti si prehĺbili svoje teoretické vedomosti o knihách a knižniciach nadobudnuté na hodinách literatúry. Okrem množstva kníh mali možnosť vidieť aj rozličné dokumenty, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou každej knižnice.

Po zaujímavej prednáške pani knihovníčky a jej vyčerpávajúcich odpovediach na zvedavé otázky sa mohli deti prejsť pomedzi regály plné kníh a prelistovať si tie, ktoré ich zaujali. Mnohí z nich, tí, ktorí sú už čitateľmi knižnice si odniesli domov nové vypožičané knihy, ostatní odchádzali s rozhodnutím, že sa do knižnice určite vrátia a stanú sa jej členmi.
Nuž, videli sme, počuli sme, zažili sme, dozvedeli sme sa a snáď aj vďaka takejto zážitkovej hodine literatúry sa z našich piatačikov stanú aktívni mladí čitatelia.

Mgr. Z. Jendrálová