<< December 2017 >>
1819202122

Literárna tvorba našich žiačok v časopise SLOVENČINÁR

Literárna tvorba našich žiakovSlovenčinár – časopis Slovenskej asociácie učiteľov slovenčiny je pomerne mladým odborným periodikom, ktorý vychádza už tretí rok. Zameriava sa na vyučovanie slovenského jazyka a literatúry na všetkých stupňoch vzdelávania. Okrem iného zahŕňa aj tvorbu nádejných autorov zo žiackych lavíc. Najnovšie číslo Slovenčinára ponúka aj texty našich ôsmačiek na tému holokaust, ktoré sme už na domovskej školskej stránke stihli prezentovať. V časopise nájdeme báseň a prozaický text, ktorých autorkami sú Eliška Galovičová a Lea Martinková. Obe dievčatá sa už druhý rok pod vedením vyučujúcej slovenčiny snažia zdokonaľovať vo všetkých sférach umeleckej tvorby. Písaniu sa venujú s obzvlášť obrovskou chuťou, zapájajú sa do veľkého množstva literárnych súťaží. K milej (celoslovenskej) prezentácii školy im ďakujeme, prajeme veľa nových nápadov, kreativity a fantázie. Veríme, že ich úspech osloví a pozitívne motivuje i ďalších nádejných ,,spisovateľov" našej školy a svoj talent ukážu aj pri tvorbe básní/poviedok do školskej súťaže ,,Najkrajšia báseň, najlepšia poviedka Slnečnej ulice".

Mgr. Dominika Dudžáková