Medzinárodný deň školských knižníc

Medzinárodný deň školských knižnícKnižnice majú veľký prínos do vzdelávania detí. Práve týmto heslom sa riadi Medzinárodný deň školských knižníc, ktorý sa tento rok oslavoval už osemnásty raz. Vo štvrtok 26. októbra 2017 sme si naše vyučovanie spríjemnili niečím netradičným. Na prvom stupni čítali žiakom rozprávky naši deviataci, v anglickom jazyku dve šiestačky a na 5. a 6. hodine nám pripravili literárnu čajovňu, kde žiaci 2. stupňa mohli spoločne diskutovať o svojich obľúbených knihách. Literárnu čajovňu sme na našej škole mali druhýkrát a myslím si, že opäť išlo o vydarenú školskú akciu.

Zo začiatku sa vďaka prehliadke žiackej a učiteľskej knižnice žiaci dozvedeli niečo nové o ich vzniku a mohli si poprezerať knihy, ktoré boli niekedy vskutku netradičné. Potom nám mohli odprezentovať svoju obľúbenú knihu, ktorú si mali priniesť. Spoločne sme potom diskutovali o význame a prínose kníh, o ich úlohe vo vzdelávaní a v živote. Neskôr sme si pochutnali na čaji a malom občerstvení, vďaka čomu sme získali energiu na literárne kvízy a neskôr aj na súťaž, kde si žiaci vyskúšali vedomosti o autoroch slovenských aj zahraničných diel. Tento deň sa niesol v duchu knižníc a literatúry a práve týmto dňom sme chceli žiakom pripomenúť dôležitosť knihy ako formu vzdelávania a predovšetkým zábavy. Dúfam, že sme týmto dňom ukázali žiakom, že čítať nie je nemoderné ani trápne, ale naopak plné zábavy, ponaučenia a vzdelania, ktoré budeme v živote potrebovať viac, ako si teraz uvedomujeme.

9.A