<< Apríl 2018 >>

Vianoce 2017

Marec - mesiac knihy

Marec mesiac knihyMarec sa už odpradávna spája nielen s príchodom jari, obdobím, kedy sa príroda prebúdza k životu, ale aj s knihou, neutíchajúcim zdrojom vedomostí, informácií, relaxu,...

Kniha patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starších. Žiaľ, v poslednom čase čím ďalej, tým viac ľudí uprednostňuje pozeranie televízie alebo surfovanie po internete pred čítaním knihy. Aj preto sme sa v marci – mesiaci knihy rozhodli upriamiť pozornosť našich žiakov práve na knihu a literatúru v podobe rôznorodých aktivít.

Začali sme hneď po jarných prázdninách tvorivým popoludním so žiakmi 5.B, 6.B, 7.A a 8.B triedy, výsledkom ktorého boli vlastnoručne vyrobené pestrofarebné záložky do knihy. Pokračovali sme súťažno-zábavným popoludním, na ktorom si žiaci zmerali , otestovali a precvičili svoje vedomosti z literatúry vo vedomostnom kvíze nazvanom Literárny milionár. Vedomosti žiakov z literatúry boli prekvapivo dobré, čo ukázalo aj konečné bodové poradie jednotlivých žiakov, rozdiely boli minimálne, víťazi boli dvaja – Dominik Rusnák a Rasťo Paulis, aj to iba s jednobodovým náskokom pred ostatnými súťažiacimi. Všetci sa tešili nielen z cien, ktoré vyhrali, ale aj z príjemne stráveného času v škole.

Mesiac marec ešte nekončí a na žiakov čakajú ešte ďalšie nemenej zaujímavé aktivity v spojitosti s knihou a literatúrou.

Mgr. Zuzana Jendrálová

Marec mesiac knihy Marec mesiac knihy Marec mesiac knihy Marec mesiac knihy Marec mesiac knihy Marec mesiac knihy