<< Október 2017 >>

Naša škola
50. Výročie otvorenia školy

banner 50

Začiatok roka 1967 bol pre našu obec dôležitým medzníkom. V kronike obce sa dočítame, že v Spišskom Štiavniku bola otvorená nová 14-triedna základná deväťročná škola. Na jej budovaní vo veľkej miere pomáhali aj občania našej obce. Naša škola v týchto dňoch slávi 50 rokov od tohto významného počinu.

Čítať celý článok...

Naša škola

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Joomla! Slideshow

Ako sme začínali.

Školský rok 1966/67 bol pre našu obec a školu veľmi dôležitý. Dokončievala sa výstavba 14-triednej školy s jednou špeciálnou triedou. K tejto zmene muselo riaditeľstvo školy za spoluúčasti odboru školstva zabezpečiť a doplniť pedagogický kolektív pre obsadenie učiteľských miest.
    Z novoprijatých učiteľov boli manželia Bažíkovci, Patušovci, Kiššovci a p. Kukula.
Žiaci 6. a 9. ročníka zo Spišského Štiavnika ešte prvý polrok 1966/67 dochádzali s učiteľmi autobusom s vlečkou do Hranovnice a v poobedňajších hodinách sa vracali späť z vyučovania.
    Okrem vyučovania žiaci, rodičia a učitelia pracovali pri čistení, upratovaní a príprave slávnostného otvorenia novej 14-triednej školy, aby bolo všetko pripravené na otvorenie II. polroka školského roku 1966/67 na 11.januára 1967.
    Riaditeľom školy bol ustanovený dekrétom p. Rusnák Jozef a jeho zástupcom bol p. Kišš Tibor. Plnoorganizovaná škola mala 17 tried s 327 žiakmi.

Triedni učitelia:     1. ročník p. Gánocyová a p. Justhová
            2. ročník p. Pavlíková a p. Martinková Marta
            3. ročník p. Doláková a p. Justh
            4. ročník p. Rusnáková a p. Bažíková
            5. ročník p. Kiššová a p. Patúšová
            6. – 9. ročník
            PaedDr. Rusiňáková Anna,  p. Valentovič Štefan,  p. Tondrová Emília,
            p. Pašút Ján, p. Bažík Dušan, p. Kukula Pavol

Prevádzkoví pracovníci:
            kurič-údržbár     p. Pemčák František
            školníčka:      p. Javorská Zuzana
            upratovačky:     p. Pemčáková, p. Kukulová

Vyučovanie po slávnostnom otvorení pokračovalo už v nových priestoroch s uvedenými vyučujúcimi.
Veľmi úspešne sa ukončil školský rok a žiaci končiaci školskú dochádzku boli podľa záujmu prijatí na vybrané školy

Otvorenie školy
.