Od 19.04.2021 sa žiaci 8. a 9. roč. vracajú do školských lavíc

Nakoľko sa okres Poprad nachádza v III. stupni varovania, od budúceho pondelka 19. apríla 2021 sa môžu vrátiť k prezenčnej forme vyučovania aj žiaci ôsmeho a deviateho ročníka základnej školy. Od 26. apríla sa celé školstvo prepne do „regionálneho COVID automatu“. V okresoch s najlepšou epidemiologickou situáciou tak budú môcť nastúpiť do tried všetci žiaci základných a stredných škôl.

Pre žiakov a zamestnancov máme pripravený Plán adaptačného obdobia počas dvoch týždňov. Budeme sa snažiť, aby sme postupným návratom k bežnému prezenčnému vzdelávaniu minimalizovali stresové situácie a vytvorili bezpečné prostredie pre efektívne a zmysluplné vzdelávanie.

Aj naďalej sme povinní dodržiavať platné opatrenia, nariadenia, rozhodnutia a v ich intenciách zabezpečiť výchovno-vzdelávací proces v bezpečnom prostredí pre Vaše deti.

Účasť žiakov 8. a 9. ročníka na prezenčnej forme je podmienená platným testom jedného zo zákonného zástupcu a žiaka (nie starším ako 7 dní) a prekrytím horných dýchacích ciest v priestoroch školy. Od 19.apríla 2021 nie je potrebný respirátor, stačí rúško.

Žiaci môžu na testovanie využiť možnosť testovania kloktaním (PCR test), ktoré realizujeme na našej škole každý piatok. Na testovanie kloktaním je potrebné žiaka prihlásiť cez formulár, ktorý dostanete v škole na požiadanie . Prihlásiť žiaka je možné vždy týždeň vopred a to do stredy do 10,00 hod. V prípade, že nemáte záujem o PCR kloktacie testy pre Vaše dieťa, musí žiak absolvovať antigénový test na niektorom odbernom mieste.

Pred nástupom žiaka do školy rodič vyplní čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti a predloží k nahliadnutiu výsledok testu (žiaka + aspoň jedného rodiča) alebo potvrdí splnenie výnimky z testovania. Do školy môžu žiaci prichádzať od 7,15 hod., aby sa pred školou nezhromažďovali.

Prvý týždeň po nástupe do školy sa budeme v 8. a 9. ročníku venovať socializácii. Výuka bude prebiehať bez skúšania, testov a písomiek. Hodnotiť sa bude iba slovne.

Forma vzdelávania žiakov 2. stupňa je v III. stupni varovania kombinovaná. Nastáva zmena rozvrhu pre 2. stupeň ZŠ od 19.04.2021 do 30.04.2021.

Vyučovanie žiakov 8. a 9. ročníka bude prebiehať v kmeňovej triede bez presunu žiakov. Rozvrh bude upravený. Žiakom bude k dispozícii triedna učiteľka a špeciálna pedagogička. Keďže máme pred prijímacími pohovormi, pre žiakov 9.ročníka ponúkame doučovanie z matematiky a slovenského jazyka. Školská jedáleň je v prevádzke.

Ak Vaše dieťa 19.04.2021 nenastúpi do školy z dôvodu netestovania, žiak pokračuje dištančnou formou vzdelávania a plnením zadaných úloh ako počas choroby. Ak si žiak nebude plniť povinnosti viac ako 5 dní, považuje sa to za zanedbávanie povinnej školskej dochádzky a škola kontaktuje ÚPSVaR SR s hlásením o jej zanedbávaní. Ak neprítomnosť na prezenčnom vyučovaní bude dlhšia ako 15 vyuč. dní a rodič nezabezpečí kontakt so školou, žiak môže byť komisionálne preskúšaný z učiva daného ročníka. Zákonný zástupca nemá nárok na pandemickú OČR.

Žiaci 5. a 7. ročníka pokračujú dištančne.

Od tretieho týždňa po nástupe tried do školy sa postupne vrátime do normálneho režimu.

Na stiahnutie  Čestné vyhlásenie a súhlas so spracovaním údajov 1.stupeň.docx

Na stiahnutie  Čestné vyhlásenie a súhlas so spracovaním údajov 2.stupeň.docx