800x6001024x768Auto Width
Hlavné menu
Kedy zvoní ?
Organizácia školského roka
Prázdniny
Školský poriadok
Zmluvy, faktúry, objednávky
Profil verejného obstarávateľa
Ochrana osobných údajov
Pracovné ponuky
Webmail
zsspisskystiavnik.edupage.org
*********************
Kalendár voľných dní
<< Máj 2024 >> 
 Po  Ut  St  Št  Pi  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

webzsspisskystiavnikzsspisskystiavnik.sk

Video
Naši deviataci o korone
RTVS - DAJ SI ČAS
Milión detí sa modlí ruženec 18.10. 2018
PROJECT ,,ENGLISH WEEK 2018“ 21. – 25. máj 2018
Zelený svet - zmena či premena
POKUS: Výroba a odpal rakety
Vianoce 2017
50. výročie otvorenia Základnej školy (1)
50. výročie otvorenia Základnej školy (2)
50. výročie otvorenia Základnej školy (3)
50. výročie otvorenia Základnej školy (4)

Deň učiteľov v našej škole - žiacky spevácky zbor
Účinkujú členovia amatérskeho školského divadla Divadielko na kopci pri ZŠ Spišský ŠtiavnikPráca žiakov 6. ročníka
ZŠ Spišský Štiavnik
nahrané: 14. 4. 2009
Školská činnosť
Školská kapela v nahrávacom štúdiu

sunnyboys Vďaka podpore vedenia našej školy mala školská kapela Sunny Boys - Stanislav Žiga (5.B), Kevin Žiga a Milan Rusnák (obaja z 8.B) možnosť vyskúšať si nahrať 2 skladby v profesionálnom nahrávacom štúdiu MF v Hranovnici.

Ďakujeme Martinovi Friedmannovi za nahrávky a Samuelovi Semanovi za klávesový sprievod. Nahrávky si viete vypočuť v nasledujúcich videách. Príjemné počúvanie.

Mgr. Stanislav Hodák  

https://www.youtube.com/watch?v=NxY1ssOSu7o

https://www.youtube.com/watch?v=bsXbxCO9RlM

 
Vystúpenie v Betlanovciach

acfc897d3-60f3-4d65-9ad8-ea39ec8a2da3

  Naša školská kapela Sunny Boys opäť reprezentovala svoju základnú školu. Dňa 10. mája 2024 žiaci Stanislav Žiga (5.B), Kevin Žiga a Milan Rusnák (obaja z 8.B) vystúpili v kultúrnom dome v Betlanovciach pri príležitosti návštevy europoslankyne Kataríny Roth Neveďalovej.

Žiaci opäť nesklamali a po vystúpení boli ocenení veľkým potleskom a osobnou pochvalou europoslankyne.

Mgr. Stanislav Hodák

fotogaléria
 
Štolcova Hranovnica 2024

aimg20240417102616  Dňa 17. 04. 2024 sa piati žiaci našej školy zúčastnili recitačnej súťaže Štolcova Hranovnica, ktorú už 13.-krát organizovala ZŠ v Hranovnici na počesť svojho rodáka, jazykovedca Prof. PhDr. Jozefa Štolca, DrSc.
V konkurencii súťažiacich v jednotlivých kategóriách obsadila Šarlota Čonková, žiačka 5. A triedy 2. miesto v kategórii poézia 5. -6. ročník a Valentín Pačan z 9. A sa stal víťazom v kategórii poézia 7.- 9. ročník. Tobiášovi Goroľovi, 7. A bola udelená špeciálna cena poroty.
  Všetci zúčastnení si okrem skúsenosti a kultúrneho zážitku zo súťaže priniesli aj darčekový balíček, víťazi ešte aj diplomy a knihy.
  Víťazom blahoželáme, pedagógom, ktorí ich pripravovali ďakujeme a ďakujeme aj všetkým, ktorí boli ochotní reprezentovať nielen seba ale aj našu školu.

Mgr. Stanislav Hodák

fotogaléria
 
Deň zeme

den zeme1

 Riaditeľstvo Základnej školy oznamuje žiakom a rodičom, že dňa

30. apríla 2024 (utorok) bude v našej škole Deň Zeme.

Žiaci prídu o 9:00 hod. v športovom oblečení. Ukončenie bude o 11:30 hod.

 

 
Beseda so Štefanom Cínom

„Bez usilovnej pracovitosti nie je talentov ani géniov". (Mendělejev)

  V rámci hudobnej výchovy a motivácie žiakov z ročníkov druhého stupňa sme pripravili besedu so zaujímavým hosťom. Dňa 22.4.2024 zavítal do našej školy Mgr. et Mgr. art. Štefan Cína.
Štefan Cína je učiteľ, ktorý hrá na akordeóne, na heligónke a na flaute. Pôsobí ako umelecký vedúci Ľudovej hudby Štefana Cínu a spolupracuje s rôznymi folklórnymi zoskupeniami na Slovensku. Je účastníkom folklórnej šou Zem spieva, taktiež aj show Československo má talent a podieľal sa na hudbe k slovenskému filmu Loli paradička.aimg 0931Našim žiakom priblížil svoj osobný príbeh a motivoval ich k rozvoju ich talentov a záujmov. Na akordeóne nám zahral vážnu hudbu, ľudovú i rómsku hudbu. Program obohatil aj Stanislav Žiga (5.B), ktorý nám ukázal svoj „zlatý hlas". V závere sa pridali aj všetci žiaci, ktorí si s obrovským nadšením zaspievali obľúbené piesne.

Mgr. Stanislav Hodák

fotogaléria

 

 
Kto chce pekné zuby mať, musí si ich umývať

aimg 0898   Dňa 16.4.2024 do našej školy zavítali študenti Slovenského spolku študentov zubného lekárstva a asistenti zo Zdravých regiónov.

Študenti našim žiakom prvého stupňa pripravili zaujímavú prednášku o hygiene zubov. Žiakom vysvetlili, ako majú vyzerať zdravé zuby, dobrá zubná kefka a zároveň ukázali správnu techniku umývania zubov a starostlivosť o ne. Po teoretickej časti rozdali deťom zubné kefky a v spolupráci s asistentmi zo Zdravých regiónov sa žiaci učili správnu techniku umývania zubov.

Ďakujeme za zaujímavú a poučnú prednášku.

fotogaléria
 
Tvorivé dielne - Veľká noc

td 2024   Každým dňom pozorujeme, že nás slniečko čoraz viac zohrieva, že sa príroda okolo nás zobúdza, že farby sú akési pestrejšie, že spev vtákov je hlasnejší, že... všetko naokolo ožíva,  preto sme sa aj my rozhodli rozhýbať a oživiť našu kreativitu a spestriť popoludnie žiakom, ktorí majú chuť a ochotu tvoriť. Téma bola jasná - Veľká noc. Zajace, sliepky, vajíčka, veľkonočné pozdravy, či ikebany, to všetko vychádzalo spod pracovitých a šikovných rúk našich detí.

Zhotovené výrobky sme sa rozhodli predať v burze a keďže už máme plány na budúce tvorivé dielne, určite vieme, že zisk investujeme do nákupu materiálu.

zobraziť fotogalériu
 
Karnevalové potešenie

karneval2024  Druháci, tretiaci a štvrtáci si pripravili masky a tešili sa na karnevalovú zábavu. Ten deň nastal v utorok 6. februára 2024. Deti na karnevale privítal ženích Žigo, ktorý sa chcel oženiť a hľadal medzi maskami svoju polovičku. Masky sa mu predstavovali jedna za druhou – krásne jednorožce, Spidermani, Indiánky, šašovia, motýle, líštička a medvede.

Potom začala veselá zábava. Deti sa vyšantili pri stoličkovom tanci a pri loptičkovej hre na pozornosť. Oddýchli si pri maľovaní pamätného listu z karnevalu a malom pohostení. Záver patril tombole a poslednej skladbe, ktorej melódia potešila aj pani učiteľky Parákovú, Želonkovú a Mizerovú.
O rok sa stretneme znova...

zobraziť fotogalériu
 
Školský ples 2024

školsky ples 2024  Nádherne vyzdobená dolná chodba, slávnostné oblečenie, super atmosféra.

Áno, čítate o školskom plese, ktorý sa konal 8.2.2024 v našej základnej škole. Bolo to opäť výnimočné podujatie, čomu svedčil neustále plný parket zabávajúcich sa žiakov. Dievčatá vymenili bežné oblečenie za nádherné šaty rôznych farieb, chlapci sa prezliekli za pravých gentlemanov.

Čítať celý článok...
 
Beseda s gynekologičkou

aprednaska gynekologicka   V rámci výchovy k manželstvu a rodičovstvu našu školu navštívila lekárka gynekologička-pôrodníčka MUDr. Zuzana Martinková.

Počas jednej vyučovacej hodiny sa staršie žiačky dozvedeli o nástrahách dospievania, ako ho zodpovedne zvládnuť a vyhnúť sa neželanému materstvu už počas školskej dochádzky.

Pani doktorka sa s dievčatami rozprávala o radostiach i starostiach dospievajúcich, o strachu i zvedavosti, o prevencii i dôsledkoch nezodpovedného správania sa.

Čítať celý článok...
 
Záchranári

a1img 0809Sú tam, kde ich najviac potrebujeme

Okrídlená veta „Ďalší zachránený život môže byť tvoj“, je čoraz viac aktuálnou.

Pri dnešnom uponáhľanom spôsobe života sa neraz stretávame so stavmi ohrozujúcimi život. Sú to nehody, úrazy, náhle zástavy životných funkcii a pod. Práve vtedy je potrebné, aby sme vedeli, čo v takejto situácii robiť.

Už na prvom stupni základnej školy sa na hodinách prírodovedy učíme, akú dôležitú úlohu v takejto situácii zohráva podanie prvej pomoci postihnutému. Práve preto sme v januári 2024 pozvali do našej školy člena záchrannej zdravotnej služby p. Samuela Lörinca, ktorý žiakom druhého stupňa ZŠ postupne na troch vyučovacích hodinách predviedol zásady prvej pomoci.

Keďže naša škola disponuje najmodernejšími učebnými pomôckami, mohli si aj žiaci vyskúšať na figuríne napojenej na monitor masáž srdca dospelého i dojčaťa, taktiež tzv. Heimlichov manéver, ktorý sa využíva v prípade, že sa človek dusí.

Čítať celý článok...
 
Katarínska zábava

a20231129 155751

  Dňa 29.11.2023 sa v našej základnej škole konala Katarínska zábava. Žiaci sa ešte pred prvou adventnou nedeľou spoločne zabavili. V úvode nám zahrala školská kapela Sunny Boys. Následne sme sa zasmiali pri stoličkovom tanci či vytancovali pri spoločnom tanci ASI - ARI. Po veselom začiatku začala pravá zábava. Počas prestávky prebehla tombola, v ktorej sa najviac tešili majitelia výherných lístkov. Sme veľmi radi, že sa mohli spoločne stretnúť a zabaviť sa.

A na záver chceme dodať, že byť v škole dobrým a snaživým žiakom sa oplatí! Pre tých opäť chystáme ďalšiu akciu. Školský ples!

Kolektív učiteľov

zobraziť fotogalériu
 
Národný projekt Podpora pomáhajúcich profesií 3

narodny projekt pop 3 2

 
Mikuláš 2023 v našej škole

aIMG 0607

  Keď sme v škole organizovali burzu šatstva, získali sme z tejto akcie malú hotovosť. Rozmýšľali sme, ako ju čo najlepšie použiť.

  Keďže oblečenie pre Mikuláša je začiatkom decembra ťažké požičať, veď vtedy ho potrebuje každý, kúpili sme si ho za zárobok z tejto burzy.

  Jeden z našich učiteľov si už dlhší čas pred Mikulášom nechal rásť bradu, ktorú si 6.decembra nastriekal na sivo a tak bol Mikuláš ako vystrihnutý z obrázka.

zobraziť celý článok a fotogalériu
 
Jeseň v 2.B

jeseň v 2.B

fotogaléria
 
Milión detí sa modlí ruženec 2023

aimg 0562

  Aj v tomto roku sme sa zapojili do celosvetovej modlitebnej akcie Milión deti sa modlí ruženec.

Obliekli sme sa prevažne do bielych farieb, sústredili sme sa na dolnej chodbe našej školy okolo sochy Panny Márie a spoločne sa modlili ruženec. Celú modlitbu viedol náš pán farár Vdp. Daniel Šalát, desiatky sa predmodlievali deti z 5., 6. a 7. ročníka. Svojimi hlasmi a spevom sa zapojili aj žiaci z iných tried a tiež aj pedagógovia.

Veríme, že aj naše duchovné spojenie prispeje k jednote, pokoju a mieru vo svete. 

 Mgr. S. Šomšáková

fotogaléria
 
Výstava ovocia a zeleniny v Hrabušiciach 2023
aimg 0532 
  Aj tento rok sa zapojili naši žiaci do výtvarnej sútaže počas Výstavy ovocia a zeleniny v Hrabušiciach. Za svoje práce boli odmenení žiaci zo 6.A a 7.A triedy.
Ďakujeme za milú reprezentáciu našej školy a veríme, že aj budúci rok sa opäť zapojíme. Tiež ďakujeme usporiadateľom sútaže za milé darčeky.
fotogaléria
 
Účelové cvičenie

turista1

 

Riaditeľstvo Základnej školy oznamuje žiakom a rodičom, že dňa
8. septembra 2023 (piatok) bude účelové cvičenie.
Žiaci prídu o 9:00 hodine v športovom oblečení bez prezuviek.

 

 
Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

aimg 0518 

zobraziť fotogalériu
 
Ukončenie školského roka 2022/2023

kr23

fotogaléria
 
Divadelné predstavenie 1.A, 2.B, 7.CŠ

dpsnv   V stredu 31. mája sa žiaci 1.A, 2.B a 7.CŠ zúčastnili divadelného predstavenia v Spišskej Novej Vsi. Z ponuky predstavení sme si vybrali rozprávku s názvom Rozprávky z krivého zrkadla, v ktorej tvorcovia spracovali asi najznámejšie príbehy Hansa Christiana Andersena – Cisárove nové šaty, Škaredé káčatko a Kresadlo. V podaní hercov Spišského divadla v nás rozprávky zanechali krásny umelecký zážitok.

Po skončení predstavenia mali žiaci možnosť odfotiť sa s hercami a živou sochou, čo v nich vyvolalo obrovské nadšenie a radosť. Následne sme sa prešli po námestí, nemohla chýbať ani tradičná zmrzlina.

Domov sme sa vrátili s množstvom zážitkov a presvedčením, že takýto výlet si musíme ešte určite v budúcnosti absolvovať.

M. Novotná, J. Višňovská, M. Hudzíková

Čítať celý článok...
 
Deň detí v našej škole

mdd2023

zobraziť fotogalériu
 
Digitálny žiak

digitalnyziak

 

Čítať celý článok...
 
Pripomenuli sme si Deň Zeme

den zeme1  Celý svet si 22.apríla každoročne pripomína, aké dôležité je chrániť našu planétu. Medzinárodný deň matky Zeme alebo skrátene Deň Zeme oslavujeme od roku 1970. Zásluhu na tom má environmentálny aktivista a senátor Spojených štátov z Wisconsinu Gaylord Nelson, ktorý si zaumienil, že prostredníctvom Dňa Zeme zareaguje na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Cieľom tohto dňa je, aby sme si pripomenuli našu závislosť od cenných darov, ktoré nám Zem dáva, a uvedomili si, že prírodné zdroje nie sú nevyčerpateľné. Treba sa preto, a v dnešných časoch už dupľom, venovať otázkam ochrany životného prostredia a zachovania biodiverzity pre budúce generácie.

Čítať celý článok...
 
Oliver's Unforgettable Journey

Oliver   Oliver's Unforgettable Journey je názov projektu, do ktorého sa zapojila naša škola pod vedením Mgr. Mareka Jarkuliša v rámci organizácie eTwinning.

Na tomto projekte naša škola pracovala spoločne s niekoľkými zahraničnými školami z Turecka, Česka a Rumunska.Cieľom tohto projektu bolo spoločne vytvoriť príbeh o chlapcovi menom Oliver, ktorý sa vybral do sveta na svoju úžasnú cestu, počas ktorej navštívil mestá a krajiny zúčastnených škôl. Žiaci sa na tomto projekte podieľali rôznymi aktivitami ako vytváranie avatarov, logo projektu a nakoniec aj napísaním časti príbehu.

Tento projekt je celý v angličtine. Výsledok tohto projektu, ktorým je kniha, je možné si pozrieť a prečítať na:

https://www.storyjumper.com/book/read/151526591/640b6d230e75a

Mgr. Marek Jarkuliš

 
Tvorivé dielne v Podtatranskom múzeu

a20230331 125221   Obdobie jari si naši prváci spestrili návštevou Podtatranského múzea v Poprade.

V jedno piatkové dopoludnie sa zúčastnili tvorivých dielní, na ktorých si vyrobili milú jarnú dekoráciu. Do škrupinky z vajíčka zasiali bylinky a dozdobili to papierovým kvietkom, ktorý si sami vyrobili. Veľkým zážitkom pre deti bola aj návšteva výstavy „Žijú v lese“, ktorá práve prebiehala v Podtatranskom múzeu. Na vlastné oči tu mohli vidieť vlka, diviaka, líšku, rysa a mnoho ďalších zvierat, ktoré obývajú naše lesy.

Domov neodchádzali len s peknou dekoráciou, ale aj s novými informáciami a zážitkami.

Mgr. Michaela Paráková, Mgr. Lívia Šavelová

fotogaléria
 
Prednáška BEZ DROG 2023

Prednáška o drogách  Dňa 13. 3. 2023 sa v našej škole uskutočnil blok prednášok zameraných na nepriaznivé účinky drog na ľudský organizmus pre žiakov II. stupňa. Prednášky viedol p. P. Remper, ktorý pútavo hovoril o všetkých možných drogách, pričom nezabudol žiakov vystríhať pred ich škodlivosťou, ktorá úzko súvisí so vznikom závislosti. Žiaci mohli vyjadriť aj svoje názory a klásť otázky týkajúce sa drog.

Ďakujeme za podnetné prednášky!

Čítať celý článok...
 
Štolcova Hranovnica 2023

aimg20230215110143      Dňa 15. februára 2023 sa v susednej obci Hranovnica po dvojročnej pandemickej prestávke konal 12. ročník regionálnej recitačnej súťaže Štolcova Hranovnica. Našu školu na tomto literárno-kultúrnom podujatí úspešne reprezentovala žiačka 7. A triedy, Timea Lacková, ktorá v kategórii prózy starších žiakov skončila na 2. mieste.

Timei za jej úspešnú reprezentáciu školy blahoželáme, želáme jej odhodlanie, chuť i lásku k umeleckému prednesu i do budúcna. Nech je motiváciou a výzvou aj pre ostatných žiakov školy aktívne zapájať sa do rôznych súťaží.

Mgr. Zuzana Jendrálová

zobraziť fotogalériu
 
Naši žiaci ukázali svoje umenie

adsc 0601

 Dňa 12.2.2023 naša školská kapela "Sunny Boys" vystúpila na fašiangovom posedení pre seniorov v susednej obci Betlanovce. Žiaci Stanislav Žiga (4.B), Damián Lacko (7.A), M. Rusnák, K. Paulis, M. Štajer, K. Žiga (všetci 7.B) vzorne reprezentovali našu školu a za svoj predvedený výkon si vyslúžili veľký potlesk. Ďakujeme.

Mgr. Stanislav Hodák

zobraziť viac
 
Testovanie deviatakov T9 2023

TESTOVANIE 9

Základné informácie a pokyny k celoslovenskému testovaniu žiakov 9. ročníka základných škôl.

RIADNY TERMÍN testovania • 22. marec 2023 (streda) z predmetov matematika (MAT), slovenský jazyk a literatúra (SJL), maďarský jazyk a literatúra (MJL)

zobraziť harmonogram
 
Vyhlásili sme výsledky celoškolskej aktivity Advent 2022

advent   Ani adventné obdobie u nás nezostalo bez povšimnutia. Celoškolská aktivita pod názvom „Advent 2022" bola plná nápadov. Každý adventný pondelok až do Vianoc sa 3 zástupcovia z každej triedy stretli na chodbe na prízemí, kde zapálili sviecu na adventnom venci a tam sme vyhlásili súťaž, ktorá trvala týždeň. Úlohy na jednotlivé týždne boli tieto:

1.týždeň: Najkrajšia vianočná výzdoba triedy. Hodnotila sa estetika, nápaditosť, ale aj to, nakoľko bude vo výzdobe vidieť žiacku ruku.

2.týždeň: Vianočná pohľadnica/vianočná pošta...

Čítať celý článok...
 
Vianočný deň

aimg 0190

V posledný deň pred chrípkovými a vianočnými prázdninami sme žiakom II. stupňa spestrili zaujímavým programom. Inšpirovali sme sa reláciou „Pečie celé Slovensko“ a tak jednotlivé triedy súťažili v kreatívnej, technickej a kolektívnej (triednej) výzve.

Čítať celý článok...
 
Mikuláš 2022

aimg 0153

zobraziť fotogalériu
 
Katarínska zábava 25.11.2022

Katarínska zábava 25.11:2022Katarínska zábava 25.11:2022

Viac foto vo fotogalérii

 
Viac článkov...
<< Začiatok < <<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>> > Koniec >>

Stránka 1 z 13
TOPlist