Ochrana osobných údajov

RTVS - DAJ SI ČAS
Milión detí sa modlí ruženec 18.10. 2018
PROJECT ,,ENGLISH WEEK 2018“ 21. – 25. máj 2018
Zelený svet - zmena či premena
POKUS: Výroba a odpal rakety
Vianoce 2017

Jedálny lístok
O Z N A M

Oznamujem rodičom žiakov Základnej školy v Spišskom Štiavniku, ktorí majú ešte záujem prihlásiť svoje deti na stravovanie v školskej jedálni od 1. októbra 2019, že zálohu na stravné a poplatok na réžiu na 1. polrok školského roka 2019/2020 budem vyberať v dňoch:

23. 24. a 25. septembra 2019
v čase od 7:00 hod. do 12:00 hod.

Výška poplatkov je uvedená vo VZN 3/2019 o určení výšky príspevkov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti Obce Spišský Štiavnik.

Zároveň upozorňujem, že žiak musí mať vypísaný zápisný lístok, ktorý je dostupný na webovej stránke školy, alebo u vedúcej ŠJ.

Prosím o dodržanie týchto termínov!!!                                                               Iveta Kacvinská vedúca ŠJ

Zápisný lístok na školský rok 2019/2020 format doc Pdf

Školská jedáleň Spišský Štiavnik – informácie

Čas výdaja stravy:
Obedy : od 11:30 do 14:00 hod

Odhlasovanie zo stravy:
Rodič je povinný svoje dieťa odhlásiť v prípade jeho neprítomnosti na vyučovaní najneskôr do 7:30 hod osobne alebo telefonicky na číslo 0905 721 141 v deň neprítomnosti. Za včas neodobranú stravu sa vecná ani finančná náhrada neposkytuje!
Strava sa nevydáva mimo školskej jedálne a do obedárov! Výnimkou je náhle ochorenie dieťaťa – v tom prípade si rodič môže odobrať obed v prvý deň ochorenia do obedára. Nasledujúce dni sa dieťa odhlási.

Dozor v školskej jedálni:
Počas výdaja obeda je v školskej jedálni zabezpečený pedagogický dozor.

JL1

Úhrada stravného:
Strava sa uhrádza priamo u vedúcej ŠJ, najneskôr do 20. dňa predchádzajúceho mesiaca. V mesiaci september za september a október. Posledná platba je v máji.

Zásady stravovania:
Školská jedáleň sa snaží dodržiavať zásady stravovania aj pri zostavovaní jedálneho lístka. Zásady pre zostavovanie jedálneho lístka vychádzajú z odporúčaných výživových dávok pre obyvateľstvo SR, pri súčasnom zohľadnení ekonomickej situácie.
V rámci 5-tich stravovacích dní v jednozmennom stravovaní, jedálny lístok obsahuje:
• 2x týždenne plná dávka mäsa – pečené, dusené, varené
• 1x týždenne polo mäso – mleté
• 1x týždenne múčne jedlo – sladké alebo slané
• 1x týždenne bezmäsité jedlo – syr, vajce, strukoviny, zeleninové jedlo

Jedálny lístok je vyvesený na nástenke v školskej jedálni a na internetovej stránke školy.

Alergény v potravinách:
Na základe smernice č 2000/13/ES Európskeho parlamentu a ady v znení smernice č. 2003/89/ES, smernice č. 2005/26/ES a smernice č. 2007/68/ES z novembra 2007, Výnos Ministerstva pôdohospodárstva a Ministerstva zdravotníctva SR č. 1187/2004-100 o označovaní potravín v znení Výnosu č. 1761/2005-100, vypláva povinnosť informovať spotrebiteľa o alergénoch. Táto povinnosť sa týka aj školských jedální informovať svojich spotrebiteľov – stravníkov (žiakov, zamestnancov, rodičov) o alergénoch na jedálnom lístku.

jl2

Zoznam alergénov:
1. OBILNINY (LEPOK) – pšenica, raž, jačmeň, ovos, špalda, kamut a výrobky z nich, okrem pšeničných glukózových sirupov vrátane dextrózy, pšeničný maltodextrín, jačmenný glukózový sirup
2. KÔROVCE a výrobky z nich
3. VAJCIA a výrobky z vajec
4. RYBY a výrobky z rýb
5. ARAŠIDY a výrobky z nich
6. SÓJA a výrobky zo sóje
7. MLIEKO a výrobky z mlieka
8. ORECHY a výrobky z orechov
9. ZELER a výrobky zo zeleru
10. HORČICA a výrobky z horčice