Krajské kolo v malom futbale

Po úspešnom absolvovaní obvodného a následne okresného  kola v malom futbale mladších žiakov , kde naši žiaci suverénnym spôsobom vyhrali všetky zápasy, sme sa 17.5.2012 zúčastnili krajského kola, ktoré sa konalo v Prešove.

Krajské kolo v malom futbale Krajské kolo v malom futbale

Okrem našej školy, ktoré reprezentovalo okres Poprad, sa krajského kola zúčastnilo ďalších 11 škôl, pričom to boli všetko športové školy so zameraním na futbal. Takže sme mali pred sebou neľahkú úlohu postaviť sa pred mužstvá, ktorých žiaci reprezentujú okresné mestá v najvyššej slovenskej súťaži.  12 družstiev bolo rozdelených do troch štvorčlenných  skupín. V studenom a daždivom počasí chlapci ukázali, že futbal hrať vedia a k postupu zo skupiny a boja o medaily ich delilo trochu futbalového šťastia. V najdôležitejšom zápase o postup zo skupiny bojovalo naše mužstvo proti favoritovi zo Stropkova, keď ešte za stavu 6:6 sa súper obával o výsledok, nakoniec sa však prejavila lepšia herná kvalita nášho súpera, ktorý zaslúžene vyhral zápas 9:6 a nakoniec aj triumfoval v celom krajskom kole.   Snáď najväčšou odmenou pre naše mladé mužstvo, zložené z rómskych chlapcov, bola pochvala za predvedenú hru od renomovaných mládežníckych trénerov mužstiev St. Ľubovne, Lipian a Stropkova.

Celkovo hodnotím vystúpenie našej školy veľmi pozitívne, chlapci vzorne reprezentovali nielen seba, ale hlavne celú našu školu.

Ing.Milan Maliňák

Krajské kolo v malom futbale