Hornádske hry 2012 -13.ročník

futbalista Volejbal

Dňa 6.júna 2012 sa naša škola zúčastnila 13. ročníka Hornádskych hier, ktoré sa konali vo Vikartovciach. Našu školu reprezentovalo spolu 39 žiakov, ktorí súťažili v rôznych atletických disciplínach a v športových súťažiach.

V príjemnom prostredí  areálu miestnej základnej školy našimi súpermi boli žiaci zo základných škôl z Hranovnice, Sp. Bystrého, L. Tepličky a domácej základnej školy vo Vikartovciach.

Medzi najväčších favoritov vo všetkých disciplínach a súťažiach boli, ako už tradične, žiaci zo Sp. Bystrého, mnohonásobný celkový víťaz Hornádskych hier. No na samotných športoviskách sa ukázalo, že aj naši žiaci boli kvalitne pripravení  a dokázali sa pobiť o kvalitné výsledky. V súťaži vo vybíjanej dievčatá vyhrali zápasy s L. Tepličkou a Sp. Bystrým a obsadili výborné 3. miesto. Rovnako vo volejbale sme zvíťazili nad družstvami L. Tepličky a Hranovnice a tiež sme obsadili 3. miesto. V súťaži v streľbe zo vzduchovky sme obsadili 4. miesto, kde sa prejavila krátka príprava v tejto disciplíne pred samotnou súťažou.

Najväčšiu radosť nám urobilo družstvo chlapcov vo futbale, kde sme po troch víťazstvách a nešťastnej prehre s Hranovnicou obsadili 2. miesto. Predvedenou hrou sme však ďaleko pred čili všetky mužstvá a neraz si chlapci vypočuli zaslúžený potlesk divákov. Ani v atletických disciplínach sme nezaostávali za ostatnými školami a niektorí jednotlivci našu školu vzorne reprezentovali.

Najväčší úspech sme dosiahli vo vrhu guľou dievčat, kde Daniela Pačajová súťaž vyhrala a Viera Pechová obsadila 2. miesto.  V cezpoľnom behu na 1600m chlapcov obsadil Ferko Strakuľa 2. miesto, Stano Juraško 4. a Dominik Juraško 6. miesto z celkového počtu 15-tich štartujúcich. Rovnako v behu na 60m obsadil Matúš Šarišský celkové 3. miesto. Po ukončení všetkých súťaží boli vyhlásené celkové výsledky všetkých zúčastnených škôl, keď víťazom sa stala domáca ZŠ Vikartovce, naša škola obsadila 4.miesto s minimálnym bodovým odstupom na 3. Hranovnicu. Nebyť však zaváhaní našich žiakov v niektorých súťažiach, kde sme mali trošku smoly, obsadili by sme minimálne 3. miesto.

Celkové vystúpenie žiakov našej školy bolo na veľmi dobrej úrovni, vzorne reprezentovali našu školu a obec a určite to bude tomu aj tak v nasledujúcom ročníku Hornádskych hier, ktoré sa budú konať  v L. Tepličke.

Ing. Milan Maliňák

učiteľ

Hornádske hry 2012 Hornádske hry 2012 Hornádske hry 2012 Hornádske hry 2012 Hornádske hry 2012  Hornádske hry 2012

Ďalšie fotografie nájdete vo fotogalérii.