Pod oknami našej školy vyrástla skalka

SkalkaJe to pravda odveká, že práca šľachtí človeka.
Získavanie a upevňovanie zručností a návykov k práci už v školskom veku je v dobe, v ktorej žijeme nevyhnutnosťou, avšak bohužiaľ, nie samozrejmosťou. Častokrát sme svedkami ako 14- ročný chlapec nedokáže pribiť klinec alebo jeho spolužiačka medituje pri prišívaní gombíka. Naša škola sa aj v tejto oblasti snaží o to, aby žiaci získavali a rozvíjali praktické zručnosti v rôznych činnostiach, či už na vyučovaní (Technika a svet práce, Pracovné vyučovanie) alebo v mimoškolskej činnosti (Ručné práce).

Príroda nám tento rok nadelila dostatok vlahy počas leta a príjemné poveternostné podmienky na jeseň, a nevyužiť tento nádherný čas by bolo hriechom. Preto skrsla myšlienka – založme si skalku. A tak sme sa s veľkým nadšením spoločne so žiakmi 9. BŠ pustili do jej budovania. Mladší spolužiaci si najskôr mysleli, že staviame kruhový objazd, alebo hľadáme zakopaný poklad, no už o pár týždňov si mohli oči vyočiť keď, zbadali aká krása vyrástla pod oknami našej školy. Úprava terénu, navážanie zeminy, ukladanie kameňov a napokon vysádzanie skalničiek bolo pre žiakov napriek náročnosti tejto práce veľkou zábavou a hlavne dobrou školou života. Budovanie skalky nie je ešte ukončené, samozrejme, na jar budeme pokračovať. Za pomoc pri realizácii tohto projektu patrí veľká vďaka pani starostke Márii Kleinovej, ktorá sa postarala o dovoz skál a zabezpečenie výsadbového materiálu – skalničiek.

Mgr. Silvia Bukovičová

Skalka Skalka Skalka Skalka Skalka Skalka Skalka img 0282 Skalka  Skalka