800x6001024x768Auto Width
Hlavné menu
Kedy zvoní ?
Organizácia školského roka
Prázdniny
Školský poriadok
Zmluvy, faktúry, objednávky
Profil verejného obstarávateľa
Ochrana osobných údajov
Pracovné ponuky
Webmail
zsspisskystiavnik.edupage.org
*********************
Kalendár voľných dní
<< Apríl 2024 >> 
 Po  Ut  St  Št  Pi  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

webzsspisskystiavnikzsspisskystiavnik.sk

Video
Naši deviataci o korone
RTVS - DAJ SI ČAS
Milión detí sa modlí ruženec 18.10. 2018
PROJECT ,,ENGLISH WEEK 2018“ 21. – 25. máj 2018
Zelený svet - zmena či premena
POKUS: Výroba a odpal rakety
Vianoce 2017
50. výročie otvorenia Základnej školy (1)
50. výročie otvorenia Základnej školy (2)
50. výročie otvorenia Základnej školy (3)
50. výročie otvorenia Základnej školy (4)

Deň učiteľov v našej škole - žiacky spevácky zbor
Účinkujú členovia amatérskeho školského divadla Divadielko na kopci pri ZŠ Spišský ŠtiavnikPráca žiakov 6. ročníka
ZŠ Spišský Štiavnik
nahrané: 14. 4. 2009
Deň zvieratiek

Deň zvieratiekNa začiatku bolo zadanie urobiť projekt o svojom obľúbenom zvieratku. Každý si mal zozbierať rôzne informácie, kresliť, strihať, lepiť, písať a nakoniec to celé prezentovať svojim spolužiakom. Všetci boli nadšení a tešili sa na piatok, lebo to nebol obyčajný školský deň, ale celkom výnimočný. A viete prečo? Lebo sme si mohli do školy priniesť svojho domáceho maznáčika. Nazvali sme ho Deň zvieratiek.

Nevedeli sme sa dočkať. Celý deň bol venovaný zvieratkám. V triede sme mali zajačika, morča a korytnačky. Každý ich chcel pohladkať a pohrať sa s nimi. Ráno sme čítali príbeh o psíkovi, počítali príklady o zvieratkách a potom sme sa už konečne mohli venovať našim živým hosťom. Každý prečítal svoj projekt a dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí o škrečkoch, morčatách, korytnačkách, psíkoch, mačkách i zajačikoch. Projekty boli naozaj veľmi krásne. Musím všetky deti pochváliť. Bolo vidieť, že si na nich dali záležať. Potom sme mali chvíľku čas, aby sme sa so zvieratkami pohrali. To bola ale zábava. Neverili by ste ako rýchlo vie utekať korytnačka, akú jemnú srsť ma zajačik, alebo ako silno vie uhryznúť morča. Každý sa ich mohol dotknúť, pohladkať i zobrať na ruky. To ale zďaleka nebolo všetko. Po obede sme sa vybrali pozrieť aj iné zvieratká, také, ktoré sme do školy priniesť nemohli. Najprv sme videli ovečky a husokačky. Potom sme zamierili na naše družstvo, kde nás s úsmevom prijal ujo Fero Proner. Ukázal nám kravičky i teliatka. Boli sme sa pozrieť v kravíne i v senníku, v ktorom bola naozaj veľká zábava. Keď sme sa do sýtosti vybláznili, rozlúčili sme sa a pokračovali ďalej okolo koníkov až ku pani učiteľke Katke zo škôlky, ktorá nám ukázala svoje zajačiky i mačičku. Každý si mohol zobrať zajačika aj do rúk, pohladkať i nakŕmiť. Bol to príjemne strávený čas. Domov sme odchádzali plní zážitkov i nových vedomostí. Ďakujem všetkým , ktorí nám venovali svoj čas a ukázali svoje zvieratká, ale aj deťom, ktoré priniesli svoje zvieratká do školy. 

 Mgr. Paráková

dscf7596

 
TOPlist