Školský výlet Sloupnice

Školský výlet SloupniceV dňoch 27. mája – 29. mája 2015 sme navštívili Sloupnice. V utorok večer 26. mája nás rodičia odviezli na vlakovú stanicu do Popradu, kde sme sa s nimi rozlúčili a nasadli do vlaku. Väčšina z nás vo vlaku nespala, ale užívala si cestu do Žiliny, kde sme čakali hodinu na prípoj do Českej Třebovej. Ráno sme sa z vlaku premiestnili na autobusovú stanicu, kde sme čakali na autobus, ktorý nás odviezol do obce Sloupnice...

Po príchode do obce nás pred školou čakali učitelia, ktorí nás zaviedli k pánovi riaditeľovi, aby nás privítal a poukazoval priestory, kde budeme tráviť voľný čas, ale aj spať. Hneď po prehliadke školy a telocvične, kde sme mali spať, sme sa šli naraňajkovať. Nabrali sme veľa síl a vybrali sme sa autobusom do Nových Hradov. Absolvovali sme príjemnú túru na Toulovcovy Maštale, kde sme sa cítili príjemne. Po túre sme sa zastavili na zámku Nové Hrady, kde sa niektorí žiaci zabavili v bludisku. Po návrate a oddychu sme prišli do jedálne, kde nám pripravili chutnú večeru. Najedli sme sa a potom nás čakala diskotéka, ktorú nám pripravili naši spolužiaci zo Sloupnice. Chlapci sa však rozhodli hrať futbal. Dievčatá ich povzbudzovali, ale niektoré ostali tancovať. Po príjemnom večeri sme rýchlo zaspali, lebo skoro ráno nás už čakala Praha. Autobusom sme sa odviezli do Chocne na vlakovú stanicu.

Vlakom sme išli do Prahy, kde sme videli veľa nádherných pamiatok. Zastavili sme sa pri Orloji, poprechádzali sme sa po Karlovom moste a Václavskom námestí, pozreli sme si Pražský hrad, Malostranské a Staromestské námestie. Väčšina z nás si nenechala ujsť výhľad na celú Prahu z rozhľadne – Petřín. Najviac sme si užili cestu metrom, kde sme skoro nestihli nastúpiť. Nasmiali sme sa aj v zrkadlovom labyrinte, v ktorom nás zrkadlá menili na veľkých, príliš malých alebo tučných. Večer, po prechodených kilometroch, sme v telocvični hrali futbal a baseball. Po týchto zápasoch sme si so Sloupničanmi rozdali vyrobené darčeky. Lúčenie bolo ťažké. Ráno, po raňajkách, sme odišli na autobusovú stanicu, kde sa deviataci s nami prišli rozlúčiť a my sme pokračovali v poznávaní Česka. Boli sme na prehliadke zámku v Litomyšli, kde si niektorí nakúpili suveníry pre svojich najbližších. Po obede v reštaurácii sme nasadli do autobusu, ktorý nás zaviezol do Českej Třebovej. A potom sme nasadli na vlak domov do Popradu. V Poprade nás čakali rodičia a tento nádherný výlet sa skončil. Sme veľmi radi, že sme mohli spoznať nových kamarátov a zažiť s nimi spoločné chvíle. Nazbierali sme aj nové skúsenosti, napr. jazdu metrom. Máme aj veľa krásnych zážitkov a spomienok. Výlet nám budú pripomínať aj fotografie, ktorých máme veľmi veľa.

Katarína Pavla Mizerová, IX.A

fotogaléria