Účinkujú členovia amatérskeho školského divadla Divadielko na kopci pri ZŠ Spišský Štiavnik

Práca žiakov 6. ročníka
ZŠ Spišský Štiavnik
nahrané: 14. 4. 2009
Hornádske hry 2015

Hornádske hryNeodmysliteľnou súčasťou júnového obdobia patrí už každoročne organizovanie Hornádskych hier, ktoré tohto roku pripadlo na ZŠ Spišské Bystré. 17.júna 2015 sa 33 žiakov našej školy zúčastnilo športových súťaží, kde sme sa chceli prezentovať v tom najlepšom svetle. A že výber jednotlivých súťažiacich nebol náhodný, ukázalo celkové umiestnenie medzi zúčastnenými školami. Po prvý krát v histórii obnovených Hornádskych hier sa naša škola umiestnila na celkovom 2.mieste. K tomuto výbornému výsledku prispeli všetci žiaci, ktorí reprezentovali našu školu.

V kolektívnych športoch najväčší úspech dosiahli mladučké dievčatá vo vybíjanej, keď vyhrali všetky zápasy a suverénne obsadili 1.miesto. V malom futbale naše mužstvo zložené z mladších chlapcov prehralo len so ZŠ Sp. Bystré a obsadilo 2.miesto. Vo volejbale sa nám veľmi nedarilo a skončili sme na poslednom 5.mieste, aj keď jednotlivé zápasy so súpermi boli veľmi vyrovnané.
V jednotlivých atletických disciplínach nás potešili medailové umiestnenia – 1.miesto Emila Čonku v hode kriketovou loptičkou, 2.miesto Márie Rusňákovej v hode kriketovou loptičkou, 2.miesto Dominika Maliňáka v cezpoľnom behu, 3.miesto Magdalény Martonovej v cezpoľnom behu, 3.miesto Cyrila Žigu v skoku do diaľky, 3.miesto Tomáša Pačaja v hode guľou.
Rovnako nás potešili výkony všetkých ostatných žiakov, ktorí svojimi výkonmi prispeli k úspechu našej školy. Všetkým patrí poďakovanie za prístup, odhodlanie a reprezentáciu našej školy.