Účinkujú členovia amatérskeho školského divadla Divadielko na kopci pri ZŠ Spišský Štiavnik

ZŠ Spišský Štiavnik
nahrané: 14. 4. 2009
Hornádske hry 2016 - 17. ročník

Hornádske hryK tradičným akciám školského roku našej hornádskej doliny patria Hornádske hry – športové zápolenia medzi žiakmi základných škôl obcí Sp.Štiavnik, Hranovnica, Sp.Bystré, Vikartovce a L.Teplička.
Tohtoročným organizátorom sa stala naša ZŠ a tak sa 15. júna 2016 stretlo množstvo žiakov všetkých zúčastnených škôl v športovom areáli našej obce, aby si zmerali sily v atletických disciplínach a športových súťažiach.

Samotným súbojom a zápoleniam predchádzala dôsledná príprava v jednotlivých disciplínach a súťažiach, aby sa naši žiaci prezentovali v domácom prostredí čo najlepšími výsledkami. Táto ich snaha napokon nebola márna, dosiahli sme viacero výborných výsledkov.
V atletických disciplínach nás najviac potešili výkony chlapcov v behu na 50m, kde skončil na 1.mieste Dávid Maliňák, na 2.mieste skončil Dominik Maliňák, presne navlas rovnaké poradie dosiahli aj v cezpoľnom behu. V skoku z miesta dominoval Kristián Gajdoš, tretie miesto obsadil Tomáš Žiga. V hode granátom 3.miesto obsadil Peter Lacko. V dievčenskej kategórii nás potešili výsledky Tímei Remiášovej, ktorá obsadila 2.miesto v skoku z miesta a rovnako 2.miesto v cezpoľnom behu. V hode guľou obsadila 3.miesto Nikola Miková, rovnaké 3.miesto obsadila v hode granátom..
V športových súťažiach naša škola dominovala v stolnom tenise dievčat, suverénne si počínalo naše družstvo chlapcov vo futbale, kde sme nenašli premožiteľa zaslúžene sme obsadili 1.miesto, pekné 3.miesto sme si vybojovali vo volejbale. Mladučké družstvo dievčat vo vybíjane nestačilo na herne lepšie súperky a obsadilo 5.miesto.
V celkovom umiestnení všetkých zúčastnených škôl zvíťazila, ako už tradične, ZŠ Sp.Bystré, ale len s nepatrným bodovým rozdielom pred našou ZŠ, tretie miesto obsadila ZŠ Vikartovce. Pre našu školu je toto celkové umiestnenie výborným výsledkom, ktorý odzrkadľuje nadanie a talent množstva našich žiakov. Jediným negatívom celého priebehu Hornádskych hier, bolo nepriaznivé počasie, kvôli ktorému sa museli niektoré súťaže viackrát prerušiť. Všetkým žiakom našej školy patrí veľká pochvala za vzornú reprezentáciu školy a obce.

Výsledková tabuľka XVII. Ročníka Hornádskych hier

Beh na 50 m   Cezpoľný beh   Skok z miesta   Vrh guľou   Hod granátom   Malý futbal Volejbal Vybíjaná Stolný tenis Celkový počet bodov Celkové poradie
  dievčatá chlapci dievčatá chlapci dievčatá chlapci dievčatá chlapci dievčatá chlapci
ZŠ Spišský Štiavnik 10 19 11 19 13 18 10 9 10 13 10 5 1 10 158 2.
ZŠ a MŠ Spišské Bystré 19 15 13 10 17 16 12 10 19 8 7 10 10 7 173 1.
ZŠ Hranovnica 4 3 4 9 9 5 13 17 10 13 5 7 7 - 106 4.