4 minúty od celoštátneho kola!

FutbalSeptembrovým prihlásením mužstva žiakov našej školy do súťaže Jednota cup v malom futbale , sa začala „spanilá cesta", o ktorej sa mnohým chlapcom ani len nesnívalo.
Obvodné kolo, ktorého sme boli organizátormi za účasti ZŠ Hranovnica a ZŠ Švábovce, sme sa naštartovali za veľkým úspechom, ktorý nás čakal až o niekoľko dní. Zdolali sme ZŠ Hranovnica 12:3 a ZŠ Švábovce 14:5 a zaslúžene sme sa prebojovali na okresné kolo, ktoré sa konalo 31.mája 2016 v Poprade – Veľkej, ...

v novom, vynovenom športovom areáli, na ktorý naši chlapci nikdy nezabudnú. Zvlášť na umelú hraciu plochu, na ktorej stáli prvý krát v živote. Po úvodnom víťazstve s obhajcom minuloročného prvenstva ZŠ Sp.Bystré 5:2, sme zdolali chlapcov zo Svitu 5:0 a potom aj so ZŠ Tatranská Lomnica 8:1 a jednoznačne sme postúpili do finále, kde nás čakali chlapci zo ZŠ PP-Veľká. Chlapci sa nezľakli favorita turnaja a ešte 15 sekúnd pred koncom sme viedli 3:2, avšak nášmu súperovi sa podarilo vyrovnať a o víťazovi rozhodli kopy na bránu. V nich sme uspeli, keď sme vyhrali 3:2 a stali sme sa celkovými víťazmi okresného kola, čo pravdupovediac, málokto z prítomných očakával. V mužstve prepukla obrovská radosť, že sa budú môcť ukázať na krajskom kole v Prešove.
3.jún 2016 sa stal dňom, na ktorý budú žiaci, ktorí reprezentovali našu školu, navždy spomínať. Už cesta autobusom do krajského mesta bola plná zábavy a uvoľnenia, oduševnenia a odhodlania ukázať, že aj naši chlapci sa niečo naučili a v niečom vynikajú.
Krajského kola sa zúčastnili víťazi všetkých 12 okresov kraja, ktorí boli rozlosovaní do dvoch 6-členných skupín. Vo väčšine prípadov to boli športové školy, zamerané výlučne na futbal. Našu skupinu tvorili víťazi okresov St.Ľubovňa, Levoča, Medzilaborce, Svidník a Vranov. Našim prvoradým cieľom bolo, aby si chlapci užili účasť na tomto turnaji a so cťou reprezentovali našu školu a obec. Začali sme nebojácne a zdolali sme St.Ľubovňu 1:0, následne Vranov 1:0, s Medzilaborcami sme uhrali cennú remízu 0:0, nepríjemnú Levoču sme zdolali 2:0, čím sme vzbudili obrovský rešpekt medzi účastníkmi, ktorí sa začali na nás pozerať úplne inak, ako keď nás ráno zbadali po vystúpení z autobusu. Čakal nás rozhodujúci zápas v skupine o postup do finále, čo sa na chlapcoch prejavovalo obrovským oduševnením a vidinou veľkého úspechu. Nezľakli sme sa ani posledného súpera zo Svidníka a po víťazstve 2:0 sme sa tešili z historického postupu do finále krajského kola. Tam nás čakal víťaz posledných 3 rokov a pravidelný účastník celoštátneho kola Bardejov. Chlapci už od úvodných finálových minút dali všetkým jasne najavo, že sa chcú prebojovať ďalej a pokračovať v nastolenej ceste. Skvelým výkonom šokovali jasného favorita, ktorý sa nevedel dostať ku našej bráne. Už sme neboli ďaleko od ešte väčšej senzácie. 4 minúty pred koncom finálového zápasu sme mali jedinečnú možnosť, kopali sme pokutový kop, avšak šťastena sa tento krát od nás odvrátila a gól sme nedali. Naopak, súper nás za to potrestal a strelil nám 2 rýchle góly, na ktoré sme odpovedali len znížením na 1:2 a takýmto výsledkom sa aj finále skončili. U chlapcom zavládlo sklamanie a smútok, že boli tak blízko..... Trojdňové celoštátne kolo v Michalovciach bolo tak blízko.... Až na ceste domov si postupne chlapci uvedomili, že finálová účasť na krajskom kole je pre nich a našu školu obrovským úspechom. Za týmto úspechom sú žiaci našej školy: Dominik Maliňák, Dávid Maliňák, Kristián Gajdoš, Kristián Žiga, Martin Štajer, Peter Lacko, Miroslav Lacko, Peter Rusnák, Milan Pačaj. Všetkým patrí veľká vďaka za úspešnú reprezentáciu našej školy.

Milan Maliňák - učiteľ