Účinkujú členovia amatérskeho školského divadla Divadielko na kopci pri ZŠ Spišský Štiavnik

ZŠ Spišský Štiavnik
nahrané: 14. 4. 2009
Krajské kolo v malom futbale

Malý futbalDo tretice sa to podarilo!

Veľkým úspechom sa skončilo vystúpenie žiakov našej školy na krajskom kole v malom futbale, ktoré sa konalo 7.6.2017 v Prešove.
Po minuloročnej nešťastnej prehre vo finále krajského kola s Bardejovom, boli naši chlapci odhodlaní venovať a sústreďovať svoju pozornosť na čo najlepšie reprezentovanie našej školy v tomto školskom roku, čomu podriadili všetku svoju snahu a tréningové úsilie. Všetko sa začalo už počas zimných mesiacov, kedy sme sa prihlásili na súťaž vo futsale, kde sme vyhrali okresné kolo a postúpili na krajské kolo do Prešova.

Tam sme obsadili konečné 2.miesto, na ktoré nás odsunulo len nepriaznivé skóre oproti víťazovi zo Svidníka.
Začiatkom mája sa rozbehli dlho očakávané súťaže v malom futbale, kedy sme sa stali organizátormi obvodného kola. Po víťazstvách 18:0 nad ZŠ Hranovnica a 22:1 nad ZŠ Švábovce, sme sa ako obhajcovia minuloročného víťazstva prebojovali na okresné kolo. S veľkým rešpektom, ktorý si naši chlapci vybojovali predvedenou hrou a výsledkami, sa proti nám postavili na okresnom kole mužstvá zo ZŠ Vikartovce, ZŠ Ždiar a ZŠ Svit. Po víťazstvách nad Vikartovcami 8:1, nad Ždiarom 12:2 a Svitom 7:3 sme zaslúžene postúpili do finále, kde sme doslova „sfúkli" ambicióznu školu zo ZŠ Dostojevského Poprad výsledkom 10:1.
S veľkým oduševnením a očakávaním sme 7.6.2017 cestovali na krajské kolo do Prešova, kde sme boli vylosovaní do skupiny spoločne s víťaznými mužstvami okresov Prešov, Snina, Stropkov, Kežmarok a Svidník. V nepriaznivom počasí, kedy takmer počas celého turnaja pršalo, chlapci nechali v každom zápase na ihrisku srdce a bojovali až do posledných síl. V úvodnom zápase sme zvíťazili nad Kežmarkom 2:0, so Svidníkom 3:0, vo veľmi dôležitom a ťažkom zápase so Stropkovom 4:0, so Sninou 4:0 a v poslednom zápase skupiny nad Prešovom 1:0. Stali sme sa suverénnymi víťazmi skupiny a postúpili sme do finále, kde nás čakalo, tak ako minulý rok, mužstvo z Bardejova. Chlapci boli odhodlaní „športovo sa pomstiť" za minuloročnú porážku vo finále a postúpiť ďalej. Po taktickom a výbornom výkone sme zvíťazili 2:0 a splnili si tak dlho očakávaný sen – postúpiť na celoštátne kolo, čo je pre našu školu obrovským úspechom. Pevne verím, že ani na celoštátnom kole sa nestratíme a budeme vzorne reprezentovať našu školu. Chlapcom v zložení Dominik Maliňák, Dávid Maliňák, Peter Lacko, Miroslav Lacko, Peter Rusnák, Milan Pačaj, Martin Žiga, Martin Štajer, Fabián Hlaváč patrí pochvala za vzornú reprezentáciu našej školy.