800x6001024x768Auto Width
Hlavné menu
Kedy zvoní ?
Organizácia školského roka
Prázdniny
Školský poriadok
Zmluvy, faktúry, objednávky
Profil verejného obstarávateľa
Ochrana osobných údajov
Pracovné ponuky
Webmail
*********************
Kalendár voľných dní
<< August 2020 >> 
 Po  Ut  St  Št  Pi  So  Ne 
     
      

webzsspisskystiavnikzsspisskystiavnik.sk

Video
RTVS - DAJ SI ČAS
Milión detí sa modlí ruženec 18.10. 2018
PROJECT ,,ENGLISH WEEK 2018“ 21. – 25. máj 2018
Zelený svet - zmena či premena
POKUS: Výroba a odpal rakety
Vianoce 2017
50. výročie otvorenia Základnej školy (1)
50. výročie otvorenia Základnej školy (2)
50. výročie otvorenia Základnej školy (3)
50. výročie otvorenia Základnej školy (4)

Deň učiteľov v našej škole - žiacky spevácky zbor
Účinkujú členovia amatérskeho školského divadla Divadielko na kopci pri ZŠ Spišský Štiavnik
Práca žiakov 6. ročníka
ZŠ Spišský Štiavnik
nahrané: 14. 4. 2009
Keď sa mení srdce...

RuzenecJe veľmi zaujímavé a pre človeka poznajúceho školské prostredie neuveriteľné, zažiť na chodbe školy - 70 detí, ktoré mlčia. Na základe iniciatívy : „Jeden milión detí sa modlí ruženec", sme mnohí z nás v stredu - 18. októbra - 10 minút pred deviatou hodinou toto mohli zažiť. V tento deň, sa aj naša škola zapojila ako kvapka zo 69 krajín na celom svete, na všetkých kontinentoch , aby sa pripojila medzi deti týchto krajín a spoločne sa modlila - za pokoj vo svete. A my, ako účastníci tejto akcie, sme mali možnosť priamo aj v praxi zažiť, že to funguje...

 Deti ticho sedeli, v náručí držali - papierový kvet, predstavujúci - zrniečko ruženca, pospájaný v obrovský ruženec s čakaním na deviatu hodinu, v ktorej zazneli slová : „V mene Otca ..." A tak sa priestormi školy, prvýkrát v jej 50-ročnej histórii, ozývala - prosba modlitby svätého ruženca.

Bolo dojemné sledovať, ako deti šepocú modlitbu k našej nebeskej Matke a pritom, zo stoličky vstáva práve to dieťa, ktorého kvietok predstavuje: ,,Otče náš," alebo ,,Zdravas" s príslušným tajomstvom.
Takýmto netradičným spôsobom, kde deti mali možnosť zapojiť sa tak trochu inak, uplynulo týchto 30 minút veľmi rýchlo, ale pevne verím, že v dušiach nás všetkých, tento vzácny moment zanechal hlbokú stopu a to na celý život . Páter Pio povedal : ,, Ak sa milión detí bude modliť ruženec, svet sa zmení." A tak na chodbe jednej školy sa zišlo 70 detí tvoriacich kvapku v milióne, pre zmenu tohto sveta.
Týmto sa chcem zo srdca poďakovať každému, kto sa akýmkoľvek spôsobom zapojil do tejto akcie. Verím, že pokoj plynúci z prítomnosti - ,,Matky a modlitby k nej", nám bude touto sľúbenou odmenou vo svete, ktorý je svetom bez lásky a plný nepokoja.

 Mgr. Daniel Šalát

img_3202

 
TOPlist