Účinkujú členovia amatérskeho školského divadla Divadielko na kopci pri ZŠ Spišský Štiavnik

Práca žiakov 6. ročníka
ZŠ Spišský Štiavnik
nahrané: 14. 4. 2009
Malý futbal

Malý futbal 2018Po mimoriadnom úspechu, ktorý dosiahli naši žiaci v minulom ročníku súťaže v malom futbale starších žiakov, sme sa do tejto súťaže opäť prihlásili. Pre mnohých futbalových odborníkov a učiteľov ZŠ nášho okresu, sme boli „pasovaní" do úlohy favorita aj tento rok, avšak málokto vedel, že mužstvo reprezentujúce našu školu, prešlo kompletnou obmenou.

Na obvodnom kole, ktorého sme boli organizátormi, sme už nevystupovali v úlohe favorita, avšak chlapci dokázali, že by aspoň zčasti zopakovali úspechy predchádzajúcich rokov, kedy sme sa dvakrát po sebe prebojovali na krajské kolo, naposledy až na celoštátne. Po víťazstvách nad ZŠ Vikartovce 10:2, ZŠ Švábovce 11:3 a ZŠ Hranovnica 13:5 sme postúpili na okresné kolo do Popradu. S veľkým rešpektom nás privítali na okresnom kole a pre mnohých sme boli už istými postupujúcimi. Avšak realita odzrkadlila kvalitu a zloženie „nového" mužstva, s ktorým sme sa na okresnom kole predstavili. Aj keď sme ani jeden zo zápasov na OK neprehrali, predsa sme sa netešili z víťazstva. Po výhre v skupine nad ZŠ D.Smokovec 9:3 a remíze so ZŠ Svit 3:3 sme nastúpili v súboji o 3.miesto nad školou 8.GPDT. Chlapci zabojovali a po víťazstve 9:5 sme sa mohli tešiť z celkového 3.miesta na OK.
Do súťaže v malom futbale sme tento rok prihlásili aj družstvo mladších žiakov, zložených z chlapcov ročníka 2005 a mladších. Na obvodnom kole v Poprade chlapci v skupine obsadili 2.miesto a dokázali, že je v nich perspektíva a že v ďalších rokoch môžu úspešne reprezentovať našu školu.