800x6001024x768Auto Width
Hlavné menu
Kedy zvoní ?
Organizácia školského roka
Prázdniny
Školský poriadok
Zmluvy, faktúry, objednávky
Profil verejného obstarávateľa
Ochrana osobných údajov
Pracovné ponuky
Webmail
*********************
Kalendár voľných dní
<< September 2020 >> 
 Po  Ut  St  Št  Pi  So  Ne 
   2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141617181920
21222324252627
282930    

webzsspisskystiavnikzsspisskystiavnik.sk

Video
RTVS - DAJ SI ČAS
Milión detí sa modlí ruženec 18.10. 2018
PROJECT ,,ENGLISH WEEK 2018“ 21. – 25. máj 2018
Zelený svet - zmena či premena
POKUS: Výroba a odpal rakety
Vianoce 2017
50. výročie otvorenia Základnej školy (1)
50. výročie otvorenia Základnej školy (2)
50. výročie otvorenia Základnej školy (3)
50. výročie otvorenia Základnej školy (4)

Deň učiteľov v našej škole - žiacky spevácky zbor
Účinkujú členovia amatérskeho školského divadla Divadielko na kopci pri ZŠ Spišský Štiavnik
Práca žiakov 6. ročníka
ZŠ Spišský Štiavnik
nahrané: 14. 4. 2009
PROJECT ,,ENGLISH WEEK 2018“ 21. – 25. máj 2018

Anglický týždeňKoniec mesiaca máj sme v našej škole venovali anglickému jazyku, ako jednému z najpoužívanejších jazykov sveta. Od pondelka do piatku sme pre žiakov, ako aj učiteľov pripravili rôzne podujatia, na ktorých si všetci mohli vyskúšať, čo všetko už z angličtiny vedia.
Poďakovanie patrí hlavne žiakom 9.A, 8.A a 6.A, ktorí sa nemalou mierou do projektu s názvom „ENGLISH WEEK" zapojili.

 

Na primárnom stupni navštívili všetky triedy, v ktorých žiačky 8.A a 9.A deťom prečítali populárnu rozprávku Nenásytná húsenička – „The very hungry caterpillar", samozrejme, v angličtine. Žiačky si s deťmi zopakovali počítanie, dni v týždni, ovocie a rôzne pokrmy. Deti nakoniec vymaľovali obrázky a z nich vznikla krásna kniha, ktorú si môžete prezrieť TU.
Aj napriek tomu, že žiaci nultých ročníkov a špeciálnych tried hodiny anglického jazyka ešte nemajú, aj ich sme vďaka učiteľovi – gitaristovi a žiačok 6.A triedy zapojili do týždňa anglického jazyka, a to spôsobom, ku ktorému majú najbližšie. Deti si spoločne zaspievali detské piesne v angličtine, kde ukázali svoje pohybové aj spevácke zručnosti.
Nezaháľali ani učitelia, ktorí si pre žiakov pripravili na svojich hodinách učivo v angličtine. Aj tí, ktorí jazyk zatiaľ neovládajú, naučili žiakov základné slová zo svojho predmetu, ktoré si môžu žiaci zopakovať TU. Zapojili sa všetci učitelia a za to si zaslúžia pochvalu.
Na hodinách telesnej výchovy zasa žiaci 8.A a 9.A naučili deti základné povely v angličtine, ale ukázali im aj rôzne športy, ktoré si deti mohli vyskúšať, a tak si zapamätať ich názvy. Na výtvarnej výchove si zasa zopakovali farby, na hudobnej výchove spievali a počúvali piesne v angličtine. Z niektorých žiakov a žiačok sa stali na chvíľu učitelia a odučili hodiny matematiky, biológie a geografie v angličtine. Bol to pre žiakov super zážitok a všetci sa aj trochu pobavili.
V utorok počas prvých dvoch hodín žiaci 5.B, 6.B, 7.A, 8.B, 9.B, 5.C, 5.D a 8.C piekli „muffins and cookies" a pripravovali zapekané sendviče podľa receptov v angličtine. Bolo to zábavné a žiaci sa naučili aj niekoľko nových slovíčok. Keď bolo všetko pripravené, presunuli sme sa na hlavnú chodbu, kde si dvojica z každej triedy zasúťažila v hre „Who wants to be a millionaire". Všetci žiaci bojovali statočne a víťazom sa stala trieda 7.A, ktorá si vysúťažila sladkú odmenu – tortu. Po súťaži sme sa všetci presunuli späť do tried, kde žiaci zjedli všetko, čo upiekli.
Záverečné slovo mali deviataci. Aj napriek tomu, že boli unavení po všetkých skúškach a prijímacích pohovoroch, statočne zabojovali a spracovali divadelnú hru ,,Romeo and Juliet" od najslávnejšieho spisovateľa svojich čias – Williama Shakespeara. Žiaci za týždeň dokázali majstrovský kúsok – nacvičili celé divadlo v anglickom jazyku, jazyku majstra Shakespera, ktorý nie je ani zďaleka jednoduchý. Oni však ukázali, že „všetko sa dá, keď sa chce" a ich dojímavé dielo si môžete pozrieť na webovej stránke školy, (alebo na youtube) . Vďaka patrí aj žiakom 6.A triedy, ktorí pomohli scénou na trhovisku a k nim sa pripojili aj žiačky 5.A a spoločne zaspievali záverečnú pieseň „This little light of mine".
Všetkým učiteľom, žiakom a pracovníkom školy ďakujem a už teraz sa môžeme spoločne tešiť na ďalší ročník týždňa anglického jazyka – „ENGLISH WEEK 2019".

Mgr. Jurina Krafčíková

 
TOPlist