prednáška „ PRAVDA O DROGÁCH“

prednáška „ PRAVDA O DROGÁCH“V rámci spolupráce s Občianskym združením - Slovensko bez drog, sa uskutočnila dňa 9. 10. 2018 prednáška „ PRAVDA O DROGÁCH"

Problematika prevencie drogových závislostí je oblasťou, kde sa spoločnosť už dlhodobo zaujíma o spôsoby a možnosti úspešného riešenia. V dnešnej dobe môžeme povedať, že tento záujem nepozná hranice. Uvedomujeme si, že len spoločnými silami, postupom a výmenou skúseností môžeme zápasiť s problémom, ktorý celosvetovo ovláda ľudí. Preto najefektívnejším nástrojom v tejto problematike ostáva prevencia. Prevencia má osobité a významné postavenie v boji proti drogám a má nezastupiteľný rozmer a funkciu. Súčasný vývoj drogovej problematiky vo svete, tak aj u nás, potvrdzuje nutnosť preventívneho pôsobenia na čo najširšiu verejnosť, hlavne na mládež.
Najmladší žiaci sa oboznámili s témou pomocou hry na pochopenie pravidiel, (ďakujem, prosím, prihlás sa a ticho). Starší žiaci dostali základné informácie, ako vplývajú drogy na ľudské telo a myseľ. Prednášajúci im poskytol poznatky o omamných látkach, ako dlho sa udržia v krvi a vylučujú sa pri aktivitách. Drogovo závislý človek môže prestať užívať drogy, ale môže znova začať s užívaním. Vtedy sa má zamyslieť a nikdy znova nezačať!
Hlavným nebezpečenstvom je, ak nepoznáme predávajúcich a nevieme čo predávajú. Do ľahkých drog, ako je marihuana sa môžu pridávať aj iné látky zdraviu škodlivé, čo je veľmi nebezpečné pre ľudský organizmus. Práve tieto drogy ohrozujú túto vekovú kategóriu najviac. Žiaci odchádzali z prednášky poučení, odnášali si propagačné a náučné materiály.
Boj a ochrana na našej škole je spojená s ponukou zaujímavých tvorivých a moderných aktivít. Motivovaním detí o aktívne a zmysluplné trávenie voľného času, kde sa kladie dôraz na posilňovanie vlastnej hodnoty. Škola je účinným nástrojom v rámci výchovno-preventívnej práce s mládežou a deťmi. Vedomosti, schopnosti, zručnosti a postoje, ktoré si môžu deti osvojiť a získať v tomto veku majú veľkú cenu a význam pre ich budúcnosť, sociálny a osobnostný rozvoj.