Účinkujú členovia amatérskeho školského divadla Divadielko na kopci pri ZŠ Spišský Štiavnik

Práca žiakov 6. ročníka
ZŠ Spišský Štiavnik
nahrané: 14. 4. 2009
Malý futbal

img 20190527aPo minuloročnom „oťukávaní" na obvodnom kole v malom futbale mladších žiakov, kedy sa naši žiaci neprebojovali do ďalších bojov, sme sa plní odhodlania zapojili, už ako organizátorská škola, do tejto súťaže aj tento rok. Po výsledkoch v „domácom prostredí" so školami 8.roč.GPDT 12:4, ZŠ Sp.Teplica 4:1 a ZŠ Švábovce 3:0 sme postúpili na okresné kolo, kde sa naši mladší žiaci veľmi tešili. Hlavne na nové prostredie, popradskú futbalovú akadémiu s výborným športovým zabezpečením. Prvýkrát chlapci okúsili ihrisko s umelou trávou a tak sa už len tieto skúsenosti sa stali pre nich nezabudnuteľným zážitkom. Naša škola bola vylosovaná do veľmi ťažkej skupiny, kde sa však naši chlapci nestratili a obsadili v nej 3.miesto, čo v konečnom zúčtovaní znamenalo celkové 5.miesto na okresnom kole, čo bol veľmi pekný výsledok.

Po úspechu v minulom roku našich starších žiakov, ktorí obsadili na okresnom kole v malom futbale tretie miesto, sme sa v pomerne silnom zložení sústredene pustili do obhajoby bronzovej medaily. Obvodné kolo, ktoré predchádzalo okresnému kolu, tento rok bolo pre nás ťažkým orieškom, keďže oproti minulým rokom sme boli zaradení do skupiny „Hornádskej doliny", kde sa boje o postup odohrali, vzhľadom na nepriaznivé počasie, v telocvični ZŠ Spišské Bystré. Po výborných výsledkoch našich chlapcov, sme vyhrali ťažkú skupinu a zaslúžene postúpili na okresné kolo. Postupne sme zdolali ZŠ Sp.Bystré 5:2, ZŠ Vikartovce 6:0 a ZŠ Hranovnicu 7:2. S veľkým rešpektom nás očakávali 27.5.2019 organizátori okresného kola, ZŠ Poprad Veľká, vzhľadom k tomu, že poznali silu nášho mužstva a nevedeli, čo môžu od nás očakávať. Opäť nám pri losovaní neprialo šťastie a boli sme zaradení do skupiny s najväčším favoritom – domácou ZŠ PP Veľká. Kvalita mužstva domácich, ktorú tvorili hráči pravidelne hrávajúci najvyššiu slovenskú dorasteneckú ligu, sa jednoznačne prejavila aj v zápase s našimi chlapcami a po jednoznačnom priebehu sme prehrali 0:5. Zvyšné dva zápasy v skupine sme vyhrali a obsadili sme v skupine 2.miesto, čo nás posunulo do bojov o konečné 3.miesto. V ňom sme jednoznačne dominovali nad ZŠ Svit a po výsledku 5:1 sme obhájili celkové 3.miesto z minulého roka a splnili sme tak svoj cieľ, s ktorým sme ma okresné kolo cestovali.